Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten kell hüvelytisz...

Hányadik héten kell hüvelytisztasági vizsgálatot csinálni?

Figyelt kérdés

A lényege: ha áthalad a baba a szülőcsatornán, ne legyen fertőzött a hüvely.

31 hetes vagyok


2008. jún. 16. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

35-36. het.

Ha baci van,akkor irnak antibiot.

Minden jot :)

2008. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Micsodát????

Ne haragudj,de én ilyenről még nem hallottam,pedig a 3-ik babámat várom,és remélem már csak órák,esetleg napok kérdése az érkezése.Minek kellene ilyen felesleges beavatkozás???

Hacsak nincs valami bajod,pl:hüvelygomba,vagy más de azt sem így kezelik.A hüvelyi szülésben az a jó,hogy amíg a baba áthalad a szülőcsatornán találkozik egy csomó bacival,amik ellen immunitást szerez.Ez is egyik előnye a császáros babákhoz képest.

Ezt orvos javasolta neked?


Boldog babavárást,üdv

2008. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: pár hete vagy hónapja kötelező!!! előírás. legalábbis Pécsett.

nem tudom, te hova jársz, hogy nem szólt az orvosod...

nagyon csúnya fertőzéseket kaphat a baba, ha nem tiszta a hüvelyed. olvasgass kicsit utána!

2008. jún. 16. 20:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Masodiknak uzenem, ez elvileg szigoruan a protokoll resze. Igaz, sok helyen elszelhalmoskodjak.

Ez csak egy masodperces kenet-vetel, azert kell, mert ha Streptococcus van a huvelyben (ami nem jar feltetlen tunettel) a baba megfertozodhet, es az sulyos kovetkezmenyekkel jar )korhazi kezeles) Baratnom most hozta haza a szules utan 3 hettel korhazban ket hetig apolt babajat. Neki nem vettek le a kenetet es Streptococcussal fertozodott a pici.

Intenziven volt ket hetig!!!!

Szoval ennyit a felesleges vizsgalatrol :(

2008. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
igen, az én orvosom is erre figyelmeztetett, amit az utolsó válaszoló írt. azt monsta, hoyg a streptoccocus nagyon veszélyes!
2008. jún. 16. 20:17
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem a hányadik héten kérdés a fura ! Engem befektettek a korházba a 41. hetemen mivel túlhordtam a picit 4 napot voltam szülés elött korházban szülés elött 2 nappal olyan erős gombás fertőzést kaptam a korházban , hogy a doki csak nézett!Erről ennyit , a gyereknek szájpenésze és körömgombája(!) lett, ecsetelhettem...

Neked azért sok szerencsét és szép szülést !

2008. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában 4-5 héttel szülés előtt csinálják, hogy legyen ideje hatni az antibiotikumnak, már ha szükség van rá.

27 hetes kismama

2008. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Akkor erre annak a kismamának van szüksége,akinek kitenyészik valami a kenetvételéből,és nem mindenkinek.

De hát kenetet meg minden tisztességes kórházban vesznek többször a terhesség folyamán.Egyébként a gyógyszeres kezelés azt is elpusztítja amire szükség van sajnos.

De egészségesen felesleges a beavatkozás.

Azt egyébként nem írta a kérdező,hogy kitenyésztettek neki valamit.


Üdv:2-ik válaszoló

2008. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem értem, miért fura a kérdésem? tudom, hogy kötelező, csak arra nem emlékeztem pontosan, hogy hányadik héten kell megcsinálni. mivel még nálam nem aktuális, csak előre szólt a dokim, hogy majd számítsak rá. ez egy hüvelykenet-levétel lesz, semmi bonyolult művelet. túlélhető...
2008. jún. 16. 20:21
 10/21 A kérdező kommentje:
szóval, hogy értsük egymást: leveszik a hüvelykenetet, ha van benne kórokozó, kezelik, ha nincs, békén hagynak. érthető?
2008. jún. 16. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!