Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felfázás miatt hová menjek?...

Felfázás miatt hová menjek? Házidokihoz? Van olyan gyógyszer, amit ilyenkor felírhat?

Figyelt kérdés

A pisilések között, és után égető érzést érzek a hugyhólyag tájékán.

Pisilés közben viszont nem fáj.

5 hetes kismama


2009. szept. 30. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy felfázás, és nem gomba, mert a melegvíz hatására, és sok folyadék fogyasztásakor enyhül az égő érzés.

Eléggé meg vagyok ijedve. :(

2009. szept. 30. 13:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a nőgyogyihoz mennék, ő szerintem most sokkal jobban átlátja az állapotodat. Szinte mindenre van olyan szer, ami kismamaként is szedhető, az is lehet, hogy majd átküld urológiára, de nem hiszem. Minél előbb mész el, annál hamarabb szabadulsz meg a kellemetlen tünetektől. Addig is és aztán is próbáld kerülni az esetleges kiváltó, vagy érzékenységet növelő tényezőket, pl. a habfürdőt, illatosított betétet, szappant, hideg helyen való ücsörgést, hideg vízben való úszást, ilyesmiket.

Mielőbbi gyógyulást!

2009. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van elsőnek, nőgyogyihoz el kéne vele menni.

De ha nagyon zavar, a csípő érzés csökkentésére javaslom neked a tantum rosa port, patikában kapható, terhesen is lehet használni. Feloldod egy kis erős langyi vízben és egy lavórban megmosod vele magad alul, ha van türelmed, öblögetheted, míg ki nem hűl a víz. Nekem bevált, 1-2 nap alatt elmúlt a viszketés, csípés

2009. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vegyél tőzegáfonya kapszulát a patikában.Terhesen is használható és ah még nem nagyon súlyos az állapotod,akkor segít!
2009. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon,de nagyon felfázós voltam terhesség előtt(kb 2 havonta tuti és nagyon durván!!!),de HÁLA AZ ÉGNEK most így elkerült a terhesség alatt,mondjuk nagyon vigyáztam is magamra.A melegvízben ücsörgés,sok-sok cickafark tea és antibiotikum mindig rendbe hozott,de ez esetben,hogy 5 hetes babás vagy,hááááát,a melegvizet kihagynám,meg az antibiotikumot is főleg mivel nagyon az elején vagy,de a sok folyadék az biztosan jó,mert mossa a veséidet!DE MINDENKÉPP MENJ NŐDOKIHOZ VAGY HÁZIOROVSHOZ,ők tudni fogják ilyenkor mi a teendő!Ne félj,nem te vagy az egyedüli kismama,aki felfázott,nem lesz semmi gond,csak ezek után melegen öltözz fel és mindig és sokszor moss kezet WC-s előtt is!!!

Boldog babavárást!


33 hetes km

2009. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Felhívtam a helyi nővért, és ő javasolta, hogy megnézik holnap a pisimet, hogy van-e benne baci, és mennyi. És az alapján a doktornő tud írni nekem gyógyszert, tutira van olyan, amit 5 hetesen lehet!

Jó egészséget minden mamának és babának! :)

2009. szept. 30. 17:12
 7/7 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek fontos, így leírom:

Negatív lett a vizeletem, gombám van, ez okozza az égő érzést. Canestent kaptam, remélem, minden rendben lesz!

2009. okt. 1. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!