Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok és elkezdtem...

32 hetes vagyok és elkezdtem vizesedni de még nem nagyon. A védőnő heti egy nap gyümölcsnapot javasolt, de nem nagyon megy nagyon éhes vagyok. Nem lehet a gyümölcs mellé valamit enni? Hizni is csak kb.7 kilot hiztam.

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarok semmit bántani, de szerintem pont nem kéne ezt csinálnod, hisz a gyümölcsökben rengeteg a folyadék.Ilyenkor sótlan diétát szoktak ajánlani.Szerintem inkább avval próbálkozz, hogy minél kevesebb sóval ízesítsd az ételeidet.

2009. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés só, sok folyadék. Nekem ezt mondták.
2009. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 30. hétben vagyok. Már kb 2-3 hete vizesedik a lábam, meg dagad is egy kicsit. Védőnőm azt mondta, hogy semmiféleképpen ne fogyózzak, csak kevesebb sót használjak. Innivalót úgy csökkentsem, hogy gyümölcsöt egyek sokat, de inni ne felejtsek el mert a folyadék is kell a babának. Ne legyél éhes, az nem jó semelyikőtöknek. Egyél naponta 4-5 alkalommal, és javulni fog.

2009. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyél sok almát. Természetes vízhajtó hatása van. Normál vízhatjtóval nem szabad próbálkozni ilyenkor, mert a magzatvizbe bekavar.
2009. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi az előttem szólókhoz, hogy a nagyon erős fűszerezést is kerülni kell.
2009. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első terhességemnél toxémia miatt vizesedtem,hiába tettem meg mindent(kevés so stb...),36.héten meg kellett császározni.

Második terhességemnél is elkezdtem vizesedni,nem annyira,nekem azt javasolták,hogy a szénhidrátbevitelt is csökknetsem. Nem nagyon hittem benne,de kiprobáltam. Láss csodát,2-3 nap alatt láthatoan kevesebb lett rajtam a víz.

A folyadékfogyasztást semmiképp nem szabad csökkenteni,mert a szervezet ha észleli,hogy kevesebbet viszel ba,annál jobban elkezdi visszatartani. A magzatvíz naponta cserélődik.

2009. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma olvastam,Fenyőméz!az jo a vizesedésre.
2009. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!