Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés ellen létezik-e...

Székrekedés ellen létezik-e valamilyen praktika?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 17:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy hét az már nem egészséges és azonnali megoldás kell. Glicerines kúp! Ugyanígy voltam az elején, már nagyon rosszul voltam, feszített a hasam, a férjem este ment el a patikába, mert már nem tudta nézni, ahogy szenvedek.

A kúpot csak akkor szoktam használni, amikor már 3 napja nincs székletem. A kúp úgy használ a legjobban, ha ameddig csak bírod, bent tartod. (lega. 1-2 perc)

Hidd el, nagyon hatásos, nincs semmilyen mellékhatása, de hozzá lehet szokni, ezért tényleg csak akkor szabad használni, amikor már más nem használ.

Szerintem az egy hét az már indokolja!!!(Legalább 3 naponta kell, hogy legyen székleted.)

2009. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló problémáim.

Először is sok folyadék!!! Magnézium is segít (és azt egyébként sem árt szedni). Nekem a doki a Magnesolt javasolta, mert az van hogy hasmenést is okoz.

Egyél sok szilvát, szőlőt egyéb lédús gyümölcsöt. Segít még a szilvalekvár, aszaltszilva...stb.

Ha ezek sem jöttek be, ott van még a Tamarin lekvár. Gyógynövény boltban lehet kapni. Szerintem nagyon rossz az íze és drága is, ezt is a dokim javasolta. Nekem a hűtőben áll...

Végső esetben Tiszaszen A+B (kismamik is szedhetik), de én csak tényleg akkor használtam amikor már nagyon fájt a pocakom. A Glicerines kúp csak az ingert fokozza, de székletet nem lazít én úgy tudom. Azért volt, hogy azt is használtam.

2009. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De igen, lazítja a székletet, pont ezért írtam, hogy csak akkor igazán hatásos, ha bent tudod tartani ameddig tudod.
2009. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Nekem a reggeli koffeinmentes kávé(szigorúan vízzel, tejjel valahogy nem működött nálam) és a baracklekvár vált be.


20 hetes kismama

2009. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen helyzetben voltam a múlt héten! Bármit ettem, bármivel nem volt hatása! Glicerines kúpot 10 percig is bent tudtam tartani, de annak sem volt hatása, csak a kúp jött ki! Kétszer is próbáltam! Összeittam a szilvát a tejjel, de semmi! Pontosabban erős bélgörcseim voltak! Rettentes volt! Az erőlködéstől, mert ingerem volt a wc-re, meg csak kijött az aranyerem, illetve úgy éreztem, hogy kezdek tágulni! Ettől bepánikoltam! Egyik este vettem be Guttalaxot és másnap reggel (most kedden) nagy szenvedés után végre jól vagyok! Most akarok a patikában Laevolac-ot venni, ez állítólag egészségesebb így terhesen! Tudom, hogy a Guttalax nem a legjobb megoldás, de idő előtt szülni sem lenne jó! Végső elkeseredésemben csináltam, mert már nagyon rosszul voltam, görcsöltam!
2009. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mindent kipróbálok egymás után!!:)
2009. okt. 2. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!