Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Volt olyan, aki saját szakállá...

Volt olyan, aki saját szakállára áttért az IR diétáról a paleóra, és javultak az a 0'-60'-120'-nél az inzulin értékek? Persze nem szedtek gyógyszert közben (metformin-félét).

Figyelt kérdés

Ha javult, akkor mennyi idő alatt?

Bevallottátok-e végül az endokrinológusnak? :)

Nagyon érdekelne! Köszönöm!



2013. márc. 5. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Én próbáltam és állandóan rosszul lettem, így abbahagytam.
2013. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hány éves, hány kiló,mit evett eddig, és mennyi volt az éhgyomri?(annak aki áttért)

..arról mennyi a 90 perces? és paleonál mennyi?

ha elég a diéta, nem kell gyógyszer sem, akkor nincs nagy gond.

megasztán mi is az a paleo?(felfogás kérdése)ugyanis egységes nincs.

ha bevallod, akkor sincs baj, mert a jó értéknek ő is örül...

2013. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem nagyon értek ehhez az értékekhez, ezért nem akarok hülyeségeket írni, de anyukám élettársa 20 éve cukorbeteg, gyógyszereket is szedett. 1 éve kezdték el a paleolit táplálkozást. Először az egyik gyógyszert tudta elhagyni, aztán a másikat és így tovább. Ma nem szed semmilyen gyógyszert és jobbak a véreredményei, mint előtte gyógyszerrel és sosincs rosszul. Az orvos csak nézett. Az első véreredménynél még nem hitte el, és nem támogatta a gyógyszerek elhagyását, aztán mondta, hogy lássák meg 3 hónap múlva. És az is olyan lett, erre mondta, hogy akkor ő is jobban belemegy ebbe, megnézi mi ez.
2013. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Amit 3. válaszoló írt, igen jellemző. Ugyanis erre találták ki az egészséges táplálkozást.


IR alatt eleinte rosszullét lehet, ezért ésszel kell csinálni, hiszen cukorfüggő (beteg) embernél a cukrot (mint drogot) lassan, kis óvatossággal kell elvonni.

2013. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Egyik napról a másikra kidobtam a metformint, átálltam paleolit táplálkozásra. (sőt annak a szigorúbb, ketogén változatára)

Nem mondom, hogy hatalmas öröm volt az első két hét, de megérte. :)


A doki véleménye nem érdekel, a vérképemről fogalmam sincs, mert azóta se mentem vissza a belgyógyászhoz.

Tudod mikor fogok én legközelebb cukros lötyit inni a laborban? Ha öngyilkossági kedvem támad!

Nem bírnám már meginni az tuti. :)


Azóta menstruálok (előtte még gyógyszerrel sem), szép a bőröm, dús a hajam, jó a kedvem, több az energiám.

Azt hiszem ez többet elmond, mint egy vérvétel.

2013. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Nekem közvetlen tapasztalatom nics, de amennyire tudom IR esetén a paleo nem jó megoldás. Kimondottan IR diéta az ajánlott ilyenkor.
2013. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is inzulinrezisztencia miatt szenvedtem, és elmúltak a tüneteim, jól vagyok, minden rendben, szóval jó a paleó erre a betegségre. Csak a gyümölcsökkel kell óvatosan bánni. :)
2013. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!