Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le lehet fogyni így? Nem...

Le lehet fogyni így? Nem fogok tovább hízni? Van valakinek tapasztalata? Inzulinrezisztencia/gyógyszerszedés/diéta/mozgás

Figyelt kérdés

A következő a problémám: inzulinrezisztenciára szedek gyógyszert Meforal 1000 2x1 -et. napi 5x 45 percet mozgok (láberősítő, lépcsőzőgép, hasizomerősítő, szobabicikli)


illetve az orvosom azt mondta legutóbb hogy eddig rosszul diétáztam.

mert 50-60g szénhidráttal próbálkoztam de egy grammot se fogytam. vittem ennél lejjebb is de akkor már szédültem... zöldségeket, kevés gyümölcsöt, abonettet, néha szóját, húsokat fogyasztok alapvetően. eddig hetente egyszer 30grammnyi diabetikus tésztát is valamilyen hússal. krumplit 2hetente 1x eszem.


az étkezések mennyisége: 2vagy 3 x ettem naponta max.


a dokim szerint viszont 160gramm szénhidrátot kellene ennem 6 étkezésre elosztva, figyelembe véve a gyors és lassú felszívódású szénhidrátokat.


a kérdésem pedig igazából az, hogy ha napi 50g szénhidráttól nem fogytam akkor majd 160nál fogyni fogok? mert én félek hogy még tovább hízok:(((


egyéb problémáim is vannak sajnos. hormonzavar.


27/N


2013. márc. 4. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:

1 mi lenne, ha az orvosodra hallgatnál?

2 ha orvosok lennénk se ismerjük a leleteidet

3 az ok, hogy 50 g szénhidrátot ettél, de mennyi zsírt és fehérjét? ;)

2013. márc. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvosok képzése: betegségek fenntartására és gyógyszeres tüneti kezelésére épül, valamint állapotokat kiáltanak ki "gyógyíthatatlan betegségekké". Csakhogy ez nem tudomány.


Manapság nagyon sok ember küzd hormonális zavarokkal és elhízással és inzulin rezisztenciával és ...


... és mindezek ugyan arra a megbetegítő táplálkozásra vezethetők vissza, mivel megfelelő táplálkozás hatására gyógyulás vagy komoly állapotjavulás következik be.


Ezt a táplálkozást 'Paleolit táplálkozás' címen tették ismertté, elérhetővé. A ma megtalálható 200+ hagyományos vagy primitív természeti népcsoport táplálkozásán és a hasonló hormonális, elhízásos, gyulladásos betegségeinek hiányából, valamint a modern táplálkozástudomány eredményeiből épül fel, sikeressége miatt sok, rendszerint igen nevetséges kritika éri.


Mégis az inzulinrezisztencia gyógymódja nem az élethosszig szedett gyógyszer (ahogyan a cukorbetegségé sem az inzulin), érdemes utánanézni a paleo szakirodalmának akár neten, akár könyvben, megnézni hogyan és miért gyógyul meg az IR, utána sokkal esélyesebb lesz a fogyás is.


Személyes hozzáfűznivalóm egy kérdés lenne, hogy lehet hogy egy valaki, sok ember közül olyan intelligenciát villant meg, hogy kételkedni kezd az orvosában? És hogy lehet hogy mások nyomás alatt inkább 100%-ban idomulnak?

2013. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Logikusan gondolod, hogy ha nem fogytál napi 50 gr szénhidráttól, akkor majd 3x annyitól még inkább nem fogsz. Próbáld ki inkább a ketogén diétát. Szinte semmi szénhidrát, csak ami a zöldségekben, húsokban van. Minek a gyógyszer? Inzulin rezisztencia jól kezelhető, gyógyítható diétával.
2016. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!