Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok, és...

18 hetes kismama vagyok, és kb egy fél órája iszonyatos görcsöm van. Bevehetek egy nospat?

Figyelt kérdés
Nyugtassatok meg légyszí,hogy nem feltétlenül jelent gondot!A férjem éjszakás,egyedül vagyok a két gyerkőcömmel,így még dokihoz sem tudok menni,csak holnap.Vérzés,barnázás nincs,remélem nem is lesz
2013. máj. 16. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magnézium nem lenne elég? Akár többet is bevehetsz belőle.
2013. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Magnézium szerintem is hatásosabb és én úgy tudom nospat is bátran bevehetsz. De ha nem tudod eldönteni, hívd fel a körzeti kórházat vagy az ügyeletet és ők adnak tanácsot.
2013. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Görcsoldót nem vennék be a helyedben, mert egyrészt nem használ a babának, másrészt ha ez vetélés elöjele - ami nem kizárt -, akkor a gyógyszer csak elnyomja a tüneteket és késö lesz, mire orvoshoz kerülsz.


A helyedben, amennyiben erösek a görcsök, MOST mennék be az ügyeletre, a gyerekeket vagy a nagyszülökre, vagy szomszédokra biznám, vagy hazahivnám a férjemet. Ilyen idös terhességnél a hirtelem erös görcs a legtöbb esetben igenis komoly gondot jelent.

2013. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt tudom javasolni: magnézium, és hívd fel az ügyeletes kórházat. Biztos mondanak valamit, mást nem érted küldenek egy mentőt, vagy kimegy az ügyelet. Nem biztos, hogy baj van, csak jobb félni...
2013. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát igen ez tényleg nem vicc, hívd fel az ügyeletet, mond hogy jöjjenek ki. Addig is próbálj valakit szerezni aki szükség esetén vigyáz a gyerekekre.
2013. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos nem tehetem meg,hogy a férjemet hazahívjam,mert kollégiumban dolgozik,egyedül van,nem hagyhatja ott a kolit :-( nagyik 50 kmre laknak,és mivel most költöztünk ide,így szomszédok is kilőve :-( muszáj átvészelnem az éjszakát!!!
2013. máj. 16. 21:08
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Továbbra is azt mondom, hogy hívd ki az ügyeletet. Megnézik a szívhangot, jó esetben adnak gyógyszert és szépen távoznak. Ha viszont az éjszaka közepén elájulsz, dőlni kezd belőled a vér, ne add isten "megszülsz" akkor nem hogy a gyerekeidre nem fog senki vigyázni, de rajtad sem fog tudni senki segíteni. Még korán van az ügyeleten sem alszanak még, a forgalom sem indult be náluk, hívd ki őket egészen biztosan kijönnek.
2013. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem tudsz menni, telefonálj a kórházba. Mond el mi a panaszod, és, hogy miért nem tudsz menni. Ők meg tudják mondani, szükséges-e a mentő, de jó lenne, ha látna orvos. Kérlek, legalább telefonálj nekik, aztán mihelyt lehet, írj, szorítok, hogy ne legyen gond.
2013. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagy adag magnézium, mehet a Nospa is és pihenés. De tényleg nem árthat egy telefon az ügyeletre (bár ha nem elég lelkiismeretesek, akkor lehet, hogy elhajtanak), mert nem kellene a baba életével játszani... Lehet, hogy semmi gond, csak a front meg a fáradtság, de ezt senki nem fogja tudni megmondani.
2013. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

12. Héttől görcsöltem, végig napi 2x1 nospa, napi 2x1 500 mg magnézium.

Semmi baj nem lett a nospától!!!

3 doki is javasolta a nospát!!!

2013. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!