Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon bekeményedett a hasam,...

Nagyon bekeményedett a hasam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

WC-n már voltam, volt is székletem, de még mindig nagyon kemény, és fáj is, vagyis hát nem kellemes. Eddig egyetlen egyszer keményedtem, ez a második az egész terhesség alatt. Mit tehetnék, hogy elmúljon? Akkor anno spontán elmúlt.

Köszönöm előre is a válaszokat!

25 hkm



2013. máj. 18. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ülj bele egy kád forró vízbe, előtte, utána pedig igyál sok vizet.
2013. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak zuhanyunk van, a forró zuhany is segít? Remélem, hogy nincs semmi gond. A szülés ilyenkor spontán még nem indulhat be, ugye??
2013. máj. 18. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Ma úgy tudom hidegfront van, én nagyon frontérzékeny vagyok, keményedek én is most. Próbálj meg pihenni, magnéziumot szedni, a Magnerot a legjobb állítólag , gyógyszertárban kérhetsz Mg port, 500 mg-ost, abból napi 2-3-at simán bevehetsz a keményedős napokon.

No-spát a doki nem ajánlotta nekem, kinyílhat a méhszáj tőle. Ha pihenésre, meleg tusolásra és Mg-ra sem múlik be kéne kórházba menni, de ebben a terhességi korban már természetes a napi többszöri keményedés is, csak ne erősödjön.

Nekem már erősödhet, 38-ban vagyok.

Minden jót!

2013. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
úgy úgy, ülj bele egy kád forró vízbe hagyj táguljanak ki az erek, aztán hagy induljon be a szülés, okos vagy első. inkább langyos, meleg (de NEM forró!!!) vízzel zuhannyal ereszd a hasadra a vizet, esetleg ha van otthon magnéziumod, vegyél be egyet-kettőt. és pihenj sokat.
2013. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Zuhany jobb mint a fürdő, terhesen különben sem ajánlott a kádfürdő, főleg nem a forró! Meleg de nem forró víz!

38 hetes

2013. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megyek és megpróbálom!
2013. máj. 18. 17:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Annak, hogy beindul a szülés, és megmarad a baba amúgy mennyi esélye van?
2013. máj. 18. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne gondolj ilyenekre!

Nézd, 23 hetesen rendszeres görcseim voltak minek következtében egy ujjnyira kitágultam, kaptam gyógyszert, Mg-t és pihennem kellett a 36 hétig.

Ezt a 13 hetet végigrettegtem, borzalmas kedvem volt, és minden nap az esélyeket számítgattam, miközben eltelt a terhességem amit rettegésben töltöttem, nem tudtam kiélvezni és úgy odafigyelni a babára mert folyton a görcseim és az esélyeket vizslattam. Utolsó, 3-dik terhesség, igazán megérdemel volna a baba egy pozitívabb anyát. Mindjárt szülök, de még bennem van hogy nem szabad görcsölnöm, még nem jöhet ki...pedig bármikor kijöhet és ez a parázás gátolhatja a szülést.


Lényeg: ha erősödik , rendszeres lesz, barnázol vagy vérzel , nem múlik pihenésre, sétára, fürdőre akkor be a kórházba, ott tudnak adni gyógyszert és leállnak a görcsök.

Nem lesz semmi baj, élvezd a terhességed, de tudd azért mikor kell a segítség.

Egyébként emlékeim szerint 65% körüli az esély, tehát ha nem múlik vagy csak nem érzed biztonságban magad irány a doki, de minden ok lesz :-)

38 hetes

2013. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy,elmúlt a keményedés?

38 hetes

2013. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Elmúlt estére, köszönöm. Lezuhanyoztam, lepihentem, és sokkal jobb lett. Azóta nem is volt ilyen.
2013. máj. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!