Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs választott nőgyógyászom....

Nincs választott nőgyógyászom. Akit meg akartam kérni azt mondta keressek inkább egy meddőségi klinikát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 és fél éve vagyok házas. Több, mint fél éve próbálkozunk. Én 41 éves vagyok. (Ráadásul most anyagilag is egy rosz időszakunk van- ezért feltehetően őszig nem gondolhatok magánrendelésre). De az idő rohan. Mit tehetünk?
2008. jún. 18. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először keress eg másik orvost. olyat aki nem csak a pénzt látja benned, ha nem akár segíteni is tud. Nem kell magánrendelés feltétlen, de a meddőségi kezelések ugytudom baromi drágák.
2008. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél e´v nem sok.Nekünk 11 hónap kellett.Hát igen nem vagy huszon e´ves,val.ezért sikerül nehezebben.Azért nem kell egyböl meddöségi klinika.Keress másik dokit,ovu teszt,és fö a nyugalom.
2008. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt teheted, hogy a védőnőnél megkérdezed azt , hogy melyik nőgyógyászhoz tartozol körzetileg ahhoz kérj időpontot , és ha elmész akkor mondd el feltétlen, hogy babát szeretnétek és, hogy mióta próbálkoztok. Fél év próbálkozás nem indokolja a meddőségi klinikát. Szóval a körzeti nőgyógyásznal nem kell fizetni, és lehet kapsz peteéréstámogató gyógyszert is, közben szedhetnél napi egy szem e-vitamint, az nem túl drága a rossmannban is megveheted már.Sok sikert és ne halogasd.
2008. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Azért mert ennyi idős vagy nem kell rögtön arra gondolni, hogy meddő vagy, és nem értem hogy a nőgyógyász is miért mondott ilyet,minden vizsgálat nélkül.Talán jobb is ha hogy nem hozzá menttél.Én is azt javaslom, hogy keressd meg azt, a nőgyógyászt akihez tartozol, de úgy tudom, hogy erre a körzeti orvos is választ tud adni.Nyugodj meg, elképzelhető, hogy a lelkiállapotod miatt is nehezen esel teherbe.Kitartást, és sok szerencsét.
2008. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorítást!

Nagyon megriasztott ma az orvos, akit úgy ismertem meg, hogy: két hónapja egy hétvégén olyan görcseim voltak, hogy a férjem bevitt a korházba. Két - nem egyértelműen pozitív -halvány 2. csík- teszt után, 7 nap késéssel megjött a mens... Akkor nagyon rendes volt, körültekintően megvizsgált és bátorított.

Ma is megnézett ultrahanggal. Megnézte a hormon vizsgálat eredményeit is, és minden jó volt.

Ma is vettek vért, hogy a HCG szintet megmérjék.

De előtte még azt modta: "ha gyereket szeretnének, akkor menjenek egy meddőségi intézetbe, ők jobban tudják..."

Azért akartam, hogy legyen az orvosom, mert idős és szimpatikus és én bíztam volna benne.

A multkor még azt mondta semmi akadálya, hogy a köv. sikerüljön. Azóta semmi sem változott. Ezért nem értem.


(...Nem hiszem, hogy látszik rajtunk, hogy most éppen minuszokban vagyunk...A férjem közalkalmazott- szégyen, hogy mennyit kap, én pedagógusként kényszer-vállalkozó vagyok, de az utóbbi két hónapban csak kiadásaim voltak, 2 hétig feküdtem, aztán vizsgáim voltak, az államvizsga dolg. írtam.)


A 15. ker.-ben lakunk. Nem tudom, ki a védőnő, de az sztk-ban több orvos is dolgozik. Egyiket se ismerem, egyikről se tudok semmit.

A háziorvosunknál egyszer jártam, amikor bejelentkeztm. Ő is úgy állt hozzá, hogy egy olyan intézetet ajánlt, amiről azt hallottam, hogy csodaszép, de csak kevesen tudják megfizetni.


Nem szeretném halogatni...és nagyon bánt, hogy azt kell gondolnom, hogy: 2 hónapja elindult egy terhesség, amit a stresz, a hajtás miatt veszítettem el.

2008. jún. 18. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Fél év tényleg nem sok idő, legalább 2 év után mehetsz meddőségi klinikára.

Én tapasztalatból és merő jóindulatból, ajánlom azt neked egyrészt a korod miatt, és egyébként is, hogy inkább várj, és várd ki amég egy normális rendes dokihoz el tudsz menni magánrendelésre. Az SZTK-s orvosok tapasztalataim szerint, tisztelet a kivételnek, de nem túl alaposak. Főleg amilyen sajnos a mai orvosi rendszer, még a magánorvosok közül sem mind megbizható. Én 7 évig próbálkoztam , és most sikerült az első babánk. előszőr SZTK-ba mentem, de nem éreztem magamat nyugodtnak, találtunk egy nagyon jó orvost, magánrendelésen és azóta teljes mértékben nyugodt vagyok. Nagyon fontos szerintem, hogy főleg tekintettel arra hogy 41 éves vagy rendesen odafigyeljenek rád és a babádra, és az sem mindegy hogy hogyan szülsz. Az életedet és a babád életét teszed az orvosod kezébe. Fontos a bizalom! Remélem találsz SZTk-ban olyan orvost akiben megbizhatsz és odafigyel rátok, nem csak a melóját látja el , hanem szivvel lélekkel, lelkiismerettel végzi a munkáját. Mi sem vagyunk jó anyagi helyzetben, de mérlegeltünk és úgy döntöttünk hogy az egészségnél fontosabb nincs és annyira jó orvost találtunk hogy minden pénzt megér. Egyébként olyan havi 8 ezer körül számits. Az meg szerintem nem olyan nagy összeg. Adok egy weboldalt, jó orvosnak tünik. És meddőségiben is dolgozik. www.timmermann.hu

Meddőnek nem vagy nevezhető , de ők tényleg jobban értenek ahhoz hogyan és mint legyen mihamarabb babád. Egy próbát megér.

2008. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Sok örömet a babával!

Köszi a jó tanácsot. Utánanézek.

Zaklatott voltam nagyon, mostmár kezd oldódni.

Szedem az e vitamint.Köszönöm, annak, aki emlékeztett rá.

Minden kismamának boldog babavárást!

2008. jún. 18. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!