Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rájöttek az orvosok, hogy...

Rájöttek az orvosok, hogy cukorbeteg vagyok, mit ehetek?

Figyelt kérdés

Milyen ételeket ehetek ilyenkor? Valami jó tanács? 2.-es tipusu cukorbetegségem van különben.

58/L



2012. nov. 25. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

[link]


9. oldaltól


És bocsi a kötekedésért, de szemet szúrt a dolog: nő vagy, nem lány:D

2012. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Belépő szintű, vagy inzulinos-gyógyszeres? Utóbbi esetben kórházi kivizsgálást követően dietetikushoz kell fordulnod.

Egyébként szinte mindent ehetsz. Diétázni a klasszikus értelemben nem szabad. Helyette úgy kell magadat átszoktatni egy új életmódra, hogy cseppet se érezzed tehernek. Nagyon fontos a mozgás! Gyakran keveset.

A ma korszerűnek mondott változatos, egészséges, mindenki számára tanácsos étrendet kell követned.

A gyorsan felszívódó szénhidrátokat kerülnöd kell. Ezek a fehér lisztből készült termékeket jelenti elsősorban. Helyette kevés teljes kiőrlésű lisztből készülteket kedveld meg, s fogyaszd. A rozs- egy fokkal jobb, mint a búzaliszt. MINDENKÉPPEN kerüld el messzire a diabetikus készítményeket. Bárki bármi mást mond. Ha telik rá édesítésre használj nyírfacukrot, szteviát.

Sok zöldséget fogyassz. Ezen belül a zöld zöldségek a legjobbak. A nálunk honos gyümölcsöket fogyaszthatod, csak nem önállóan. Pl. főétkezés után, amikor a szervezeted már úgyis azzal van elfoglalva. Szőlő elvileg kiesik, sárgadinnye is. Görög is tulajdonképpen, de az olyan gyorsan átszalad, hogy nem igazán emeli meg a cukrot, bár a glikémiás indexe magas.

Ha szereted a fehér húsokat, azt is eheted bátran. Halak, madarak jók.

Ha figyelembe veszed a kalóriákat is, akkor csokit is ehetsz. Abból is a magas kakaóvaj tartalmúakat, nem az utánzatokat. 60% felettieket. A zsír lassítja a felszívódást, így a vércukorszint gyors emelkedését is. Ez igaz más ételekre is. Pl. a burgonya is elég jól emeli a vércukrot, de a sült kevésbé, mint mondjuk püré.

Ami általános jó tanács: Minél alacsonyabb feldolgozási szintű legyen, amit fogyasztasz. Ez majdnem mindenre igaz.

Pl. erősorrend alma (nagyon jó!) esetén: saját termesztésű alma -> piacon vásárolt alma > áruházi alma > gyümölcscentrifugából nyert almalé > termelőtől vásárolt almalé > alma ízű üdítő (tökléből).

Bár a glikémiás index csillaga leáldozóban van, keress rá erre a szóra. Minél kisebb az alapanyaghoz tartozó index, annál szabadabban eheted. Ha van még inzulintermelésed (tehát nem fordult át 1-esbe), akkor a glikémiás terhelést is nézd meg.

-----------------

Jó tanács baráti összejövetelekre: Ha olyasmivel kínálnak, amiről úgy gondolod, nem szabad, jobb ha eszel/iszol belőle egy keveset. Előbb szabadulsz a tukmálástól, s nem fogsz egy-egy ilyen esettől fejre állni. Ha megtörténik, kalkuláld bele a napi adagba, s ha kell módosítsd az inzulin adagot. Ehhez idő és gyakorlat kell, de sok ezer ember él így.

2012. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Próbálj meg figyelni arra, hogy többször egyél keveset, ez fontos, hogy kiegyensúlyozott szinten tartsd a vércukor szintedet. A glükóz tartalmú élelmiszereket mindenképpen próbáld meg kerülni (csak ritkán, keveset). Mérd rendszeresen a vércukor szintedet. Ha a táplálkozásod "beállt" menj el vérvételre, ahol kiderítik h mennyi 3 hónapra vonatkoztatva a vércukor szinted. Ha a megengedett tartományon belül vagy, akkor jó, ha nem, akkor vigyázz, vedd komolyan a nagyobb eltérést, mert a cukorbetegség nem véletlenül a"néma gyilkos"
2012. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A másodikkal mi a baj?
2012. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom ki pontozta le a válaszomat 0%-ra de gratulálok neki. Élelmiszermérnök vagyok, és táplálkozástudományi egyetemre járok az orvosin. Vagy esetleg ha azt írom, h egyél nyugodtan mindent, nem lesz semmi baj, az lenne 100%-os válasz???! Persze nem lesz semmi, egyél bármit (különféle édességek), bármennyit, aztán ha megvakulsz, levágják a lábad akkor majd örülhetsz....
2012. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Az előző vagyok, látom, már 23%, arra reagáltam, a 3/5-ös volt az első válaszom.
2012. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én már megszoktam, hogy a hülyeség és a százalék fordított arányban áll. Amiket írtál, teljesen helytálló. De senki nem írt olyant, hogy bármit ehet bárhogyan. Én sem. Ha te ezt olvastad ki a válaszomból, akkor vagy félreérthető voltam, vagy te olvastad felületesen.

Amiket írtam teljesen megfelelnek a jelenkori elveknek.

2012. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem felületesen olvastam, csak nem miért álltam 0, illetve 23%-on. Semmi olyat nem írtam , ami ne lenne igaz. Nem a te válaszodra reagáltam, pusztán leírtam, hogy esetleg akkor 100 lenne? Mert elég nonsense. Nálad azzal nem értek egyet, hogy ha megkínálják fogadja el. Anyukám cukorbeteg, testvérem és kisfia glutén-intoleranciában szenved, és senkinél nem okoz visszautasítani, ha rá akarnak tukmálni valamit. A rendszeres ellenőrzés fontos!! Még annyi, hogy NEM az összes diabetikus terméket kell kerülni, "csak" azt, amiben fruktóz vagy aszpartám van. Amúgy egész jól leírtad a dolgokat, érdekelne h mi a végzettséged?
2012. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Mi a végzettségem? Állítólag cukorbeteg vagyok. Lehet, de annak akkor még az elején járok, mert a leírtakat követve elég jó értékeim vannak folyamatosan.

Egyébként a tukmálós dolgot nem én találtam ki, szakkönyv tanácsolja.

2012. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 7-es válaszolótól kérdeztem h mi a végzettsée
2012. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!