Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves hízásra hajlamos...

Kedves hízásra hajlamos nőtársaim? Mit tesztek és mit esztek, hogy a terhesség végére ne érjetek el vizilószerű állapotot?

Figyelt kérdés
Segítsetek ötletekkel, receptekkel, praktikákkal!
2009. okt. 5. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérd védőnőd tanácsát,és tartsd be.Én nem tettem,28kg-ot híztam.
2009. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
semmit,annyira nem érdekel,hogykétségbeessek,és ne egyek.sőt én rendesen eszek,egy étkezést se hagyok ki,legalábbis min.napi 3 szori étkezésböl.esetleg a nasikat kihagyom.én nem is foglalkozom azzal,hogy mennyit hizok,nekem a kisfiam a lényeg.de amugy 49kg.val kezdtem,most vagyok 56kg,27 hetes km
2009. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam tenni ellene semmit, mert ha levegőt vettem attól is híztam. Koplalni meg nem lehet és nem is akartam, mert a babának kell a tápanyag és a kiegyensúlyozott táplálkozás. De az tény, hoyg pár kilót biztos számít ha nem csak üres tápértékű de kalóriadús ételeket eszel. Én 25 kg híztam.
2009. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha annyira aggodsz a kilokért,akkor tornázz,mármint kismama tornára gondolok.szerintem a mozgás segit karbantartani a testet pl.hogy fenékre,és combra ne hizz tul sokat,csak ez segithet.az étellel ne nagyon foglalkozz,mert enni kell,esetleg este egyél kevesebbet,vagy valami könnyüt.talán ennyi.
2009. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A védőnőm szerint a fehér liszttel, cukorral, zsírral kell takarékoskodni. De a szőlő is "becsapos". Nem tudom, hogy hányadik hétben vagy, de a mozgással óvatosan, inkább séta, napi fél-1 óra. A hasizomgykorlatok tilosak.

Egy jó hír, hogy , aki sok kg-mal kezdi, többnyire (statisztikai adatok szerint!) kevesebbet szed fel.

Én kilógok a statisztikai sorból, 172cm-hez 83 kg-mal kezdtem, most 86 kg vagyok, pedig még csak a 10 hétnél tartok. Az okát tudom: Az utóbbi 4 hétben kenyér, krumpli, semmi mozgás.

Persze nem akarok én sem hízni, amint tudom elkezdem a sétát, és mivel a hányinger enyhült már is egészségesebben étkezem.:))

Boldog babavárást!

2009. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen egyél naponta többször de kis adagokat. És igyál meg minimum két liter vízet, mert néha a szervezet szomjúság helyet is éhséget jelez és becsap...

A krumpli nagyon gyorsan hízlal, viszont fontos a szénhidrát is, de akkor inkább kis adag rízs vagy tészta. Én úgy csinálom, hogy nem nagy tányérból eszek hanem kissebből és nem zabálom tele magam, de minden nap eszek vagy 5-6-7 szer. Okés beijesztett a doki, hogy curkos vagyok így vissazfogtam a szénhidrátot, na de nem zbaáltam mellé táblacsokikat meg péksütiket. Ja és a fehér kenyér is hízlal, egxyél inkább teljeskiörlésű pékárút az legalább egészséges is! Gyümölcsből kerüld a szőllőtt, mert tiszta cukor, inkább almát egyél és grapefrutit, kiwit. A sülttök laktat és alacsony cukortartalmú. Egyél sok húst salátával és a virsli sem hízlal. Én mondjuk sok sajtot eszek, és tudom tuti zsírosak, de akkor is nagyon finom és egészséges. Este 7-8 után ne egyél max egy joghurtot, tök finom a diabetikus is és csak fele annyi cukor van benne! Naponta azért én is eszek némi nasit, de mértékkel. És persze kiderült még se vagyok cukors, de legalább az elmúlt 8 hétben nem híztam csak 2 és fél kilót ezzel a diétával. (33hetesen ) Sok sikert! Ja és semmi cukros lötty, csak víz :-)

2009. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En az elso terhessegem alatt 25 kg-ot hiztam ugy, hogy nem vagyok alapban hizasra hajlamos, de akkor megis maskepp mukodtem. Jah, hozzateszem, hogy nem vizesedtem, ez tenyleg hizas volt, raadasul ezt szinte mind az elso ket trimeszterben, az utolso tiz hetben mar alig nott a sulyom. Semmire nem figyeltem oda, ez lett a vege. Az volt a rossz benne, hogy a vegen mar rosszul ereztem magam a boromben, nehezkesen mozogtam, fulladtam a lepcson, szules utan meg rettenet ormotlan voltam, amikor mar a pocakom sem vonta el a figyelmet a hizasrol (addig sokan el sem hittek). A jo az volt, hogy a fiam 3-4 honapos korara minden lement.


A masodik babaval most probalok maskepp tenni, terhesseg elott is tornaztam, azota sem hagytam abba, itthon csinalok kismama tornat heti negy alkalommal. Eszek en mindent, de a kenyerfeleket igyekszem delelottre rakni, az ebedem teljesen normalis, amit eppen a csaladnak fozok, delutan nasi is belefer, vacsira viszont csak gyumolcs. Alma, barack, ananasz, dinnye, amit eppen kivanok. Napkozben is almat ragcsalok, gyakran kivanom.

Ez igy bejott: az anyagcserem nagyon gyors, nincs szekrekedesem, mint az elso babammal volt, a 21. hetben vagyok es 2,5 kg-ot hiztam eddig. Ez asszem nekem nagyon jo.

2009. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 170 cm vagyok.67,5kg volt a kezdő súlyom.Most vagyok 29 hetes és +23 kg van rajtam.Nekem is mondta a védőnő,hogy ne egyek fehér kenyeret,krumplit,szőlőt.És inkább édesitővel igyam a teát vagy kávét.Hiába mondtam,hogy keveset eszem mert sokat ég a gyomrom szerintem nem hitte el.Nekem mind a pocimra ment.111 a pocim mérete.Mindenki azthiszi,hogy nem sokára itt az idő.Ráfanyalodtam a roszkenyérre,de annyira nem jön be:-)Azért nem fogok koplalni.
2009. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én az elsővel a 172centemhez 72kilóval keztem, és mivel 20 hetes koráig csak egy kilót híztam, azt hittem bármit szabad. Na és ez volt a baj! Ekkor indult meg a súlyom felfelé heti 1, másfél kiló mindig felugrótt és 98!!!! kilóval mentem szülni! Ugye milyen siralmas! :-( Aztán szülés után szép lassan elkezdett lefele menni, egészen 86-ig, és akkor kaptam azt a fergeteges jótanácsot, hogy kezdjek el újra elevitet szedni. (A csöppöm nagyon hasfájós volt és semmi gyümölcsöt és zöldséget nem ehettem meg.) Innentől kezdve nem hogy le nem ment semmi, hanem újra hízni kezdtem, és ezzel később sem tudtam már mit kezdeni, hiába bicigliztem, sétáltam, elipszistrénereztem, szenvedtem és diétáztam, gyerekem 2 éves korában 92 kilóval kezdtem a második terhességem. :-(((
2009. okt. 9. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!