Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetesen plusz 7kg-nál...

19 hetesen plusz 7kg-nál tartok, diétával megakadályozhatom további túl sok kg felszedését?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy az állandó rosszullétek miatt megállás nélkül eszem, éjjel nappal. :( Csak akkor vagyok jobban, ha tele van a gyomrom, és elég sokat fel is szedtem.


Ha mostantól több almát, gyümölcsöt, dinnyét, felvágottat, tejet, sajtot, csirkemellet eszem, akkor elérhetem azt, hogy ne jöjjön rám 20kg?


Köszönöm a válaszokat



#diéta #fogyás #hízás #19 hetes terheség
2013. máj. 28. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem konzultálj az orvosoddal,addig semmilyen diétába ne kezdj bele.
2013. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Fontos a gabona, mert abban van a Folsav!

Terhesen mindent kell enni, hogy mindenhez hozzá jusson a baba, megfelelően fejlődjön! Cukorra is szüksége van...

2013. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére csak a terhesség elején volt ilyen, tudom, hogy borzalmas, mert tényleg folyton csak eszik az ember. Szerintem kérj orvosi segítséget a "fogyókúrához". De a nassolásokat egészen bátran helyettesítheted zöldségekkel és gyümölcsökkel. Gyümölcsökkel azért vigyázni kell mert hizlalhatnak is, de kell azért fogyasztani őket. Nekem nagyon bevált a répa, uborka, caciki, alma fogyasztása,cukorka, rágógumi nassinak. 20 hét alatt 7kg azért nem annyira vészes, főleg ha szoptatni is szeretnél. És az sem mindegy, hogy amúgy is volt rajtad plusz kg vagy alapból nagyon vékonyka vagy. Persze figyelj az étkezésedre, de szerintem kérj védőnőtől, háziorvostól segítséget, hogy a baba és te sem szenvedj semmiben hiányt. Járj kismama tornára ha megteheted, sétálj sokat, ússzál, és szülés után komolyabb sportolásba is kezdhetsz (szoptatástól függően.
2013. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, azért még nem kell félned, de jó, ha előrelátóan gondolkodsz és belekezdesz valami diétába, megelőzendő a bajt. (A diéta menetét egyeztesd a védőnőddel, aki a meglévő leleteid alapján javasol valamit.)

Egyébként fontos, hogy sose éhezz, mert a szervezeted akkor csak jobban fog raktározni. Így ha kell, akár pár gerezd almát is majszolj el bátran.

Amit merek ajánlani így látatlanba is, hogy fehér kenyeret cseréld le rozskenyérre, a sajtot kicsit mérsékeld, mert az pont elég hizlaló. Persze nehogy megvond magadtól, de azért óvatosan vele. Jobb, ha az ízesített, Medve sajtot és társait kerülöd, azt mondják, azok hizlalnak leginkább. Nyugodtan fogyassz tejet, arra szükség is van, és rakj bele zabpelyhet, ízlés szerint magokat. Az almával csak arra figyelj, hogy nekem például, savat csinál, pedig megveszek érte, elhiheted. Ha rajtad van a majszolhatnék, készíts otthon turmixot (eper, banán, barack, stb.), joghurtot (én a boltit keverem gyümölccsel), gyümölcssalátát, zöldségsalátát.


Remélem, tudtam segíteni.

28 hkm

2013. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Inni csak vizet erdemes szerintem.

Tejtermekekbol a sovanyat valaszd.

Feherkenyer helyett rozskenyer vagy paszka (pl Knackebrot a Lidl-bol).

Krumplit, rizst, tesztat keruld. En krumplit nem eszek, rizst heti egyszer (a barna a jobb), tesztabol a durum mehet heti 1 v 2x, jobb ha teljeskiorlesu (dm-ben lehet kapni).

Az edesebb gyumolcsok hizlalnak ugyan, de azert nem kell kiiktatni, csak ovatosan. Inkabb a nap elso feleben.

Nasihoz ajanlom a nyers zoldsegeket is: pl repa, karalabe. Ugy sokkal inkabb mukodik, ha pl reggel megpucolva, felapritva bekeszitem egy kis dobozba, ha elmegyek valahova magammal viszem, mert ha keznel van szivesen megeszem. De amikor mar ram tor a vagy, akkor hajlamosabb az ember a konnyebb es csabitobb megoldasoknak bedolni. Szoval erdemes az egesz napi menut elore megtervezni es gondoskodni rola.

Felvagottakkal is ovatosan, mert gyakran zsirosak es sok sot, adalekanyagot tartalmaznak. Olyat ajanlok, ami lathatoan tiszta hus.

2013. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szerintem sok mindentől függ fogsz e még hízni, nyilván ha nassolgatsz folyton akkor igen. valóban jó megfogadni olyan tanácsokat, hogy egészségesebb nassikat és ételeket fogyassz. ez mellett azt gondolom genetika is, mert bár nőtt az étvágyam, de nem zabáltam két pofára egyáltalán mégis a vége +22 lett. 19 héten 7 kg nál tartottam egyébként én is. most 7 hós a kicsim és 6 kg van rajtam, de még szoptatok mindig, így csak ésszerű evéssel próbálom "leterelgetni" magamról. diéta csak szopi után jöhet! azt javaslom neked én is, hogy étkezz okosan, de ha ennek ellenére hízol, akkor azt fogadd el, ne terheld magadd ezzel. sokat agyaltam én is ezen, de hiába próbáltam bármit, én egyszerűen mindentől ugyanúgy híztam végig, egyenletes ütemben. van, aki alig vagy semmit nem hízik. látod én is mára 6kg híjján a régi vagyok (171 cm vagyok és 66 kg) és minden magától visszaalakul egy kis odafigyeléssel és türelemmel. és ami a legfontosabb: egészségesek vagyunk mind a ketten! :-) ugyanezt kívánom én is nektek!!
2013. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű kenyeret eszem, vagy puffasztott rizst, nem eszem gyümölcs joghurtot, csak fehéret, sovány tejet iszom és ritkán eszem sajtot. Tönköly tésztát eszem, vizet iszom, kerülöm a cukrot. Sok zöldséget, sok halat, sok húst eszem és krumplit is szoktam, heti egyszer. Az első terhességemnél is így csináltam és a baba megszületése után 3 kiló felesleg volt rajtam. Jó lenne, ha ezt most is tudnám tartani.
2013. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7-es, nagyon hasonloan csinaljuk... :-)

Egyebkent en 18 hetesen 2,5-3kg-nal tartok. Viszont 8 heten at fel sem kelhettem az agybol, ennem viszont kellett, mert egyebkent emelyegtem. Egy honapja kelhettem fel, azota nem hiztam. Eddig csak setaltam, de probaltam minden nap egy kiadosat. Egy hete mar tornazgatok is. (a baba elott sokat sportoltam). Szoval az aktivitas is fontos.

Kerdezo, ha odafigyelsz meg barmi lehet, sztem akar 12-nel is megallhatsz!! ;-)

2013. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, elnézést, hogy csak most írok, csak tegnap is kidőltem :(igen, szoptatni akarok!! Tehát kell a felesleg, mégis aggódom.

a zöldség nasi jól hagnzik, répa, karalábé, igen, ezt fogom tenni.

sok epret és sárgadinnyét eszem (porcukorral, de ezt el is hagyom)

sok almát, és nagyon szeretem sajnos a finom husikat krumpival. :( Na meg paradicsom és uborka

sajnos tejterméket alig eszem, de akkor sovány joghurt és tejet is fogok.

köszönöm

2013. máj. 30. 08:20
 10/17 anonim ***** válasza:

O, a tej miatt ne aggodj! Bnom osszesen hizott 7kg-ot (tehat szules utan nem maradt rajt semmi es elotte se volt), es csaszar utan 3-4 hettel mar futott (sportolo), megis annyi teje volt mint az orulet... (fajt is a melle futas kozben, ezert mindig szoptatas utanra idozitette)

Edesitonek kiprobalhatod a steviat vagy a nyirfacukrot. Ne kotelezo elhagyni a gyumiket csak csinyjan es nem vacsira...

A tejtermekek a kalcium miatt is fontosak, a tej a legkevesbe hasznos formaja, sovany turo, joghurt, sajtok ertekesebbek. Kenyerre nagyon reg nem kenek margarint vagy sajtkremet (utobbi zsiros), joghurtal kenem meg vagy turoval a sonka alatt. Ha a turo szaraz, (hiszen sovany), kicsit lazitom joghurttal. Kedvenc reggelim: natur activia, bele egy marek eper/afonya/fel banan, hozza kis marek zabpehely, vagy par evokanal turo es osszekeverem... Hm... :-)

2013. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!