Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. heti UH. Nem túl pici a...

Belly91 kérdése:

32. heti UH. Nem túl pici a baba? Méhlepénnyel lehetnek gondok? Szerintetek még meddig húzhatom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Magzat fekvése: kpf

BPD: 81 mm

Combcsont (FL): 57 mm

Haskörfogat: 268 mm

Becsült súly: 1674 g


Lepény fundusban tapad, érettsége: sec.Gr.II-III

Umbilicalis áramlás - S/D: 2,00 norm.


Magzat aktív, magzatvíz mennyisége normális, koponya és agyszerkezet normális, szív négyüregű, gyomor telődik, vesék szabályosak, hólyag telődik...


Igazából csak a méretek aggasztanak kicsit, nem túl pici? Szerintetek végeredményben mekkora babára számíthatok? 2,5-3 kg körül talán? Vagy esetleg még kisebbre? És a lepény? Volt más is akinél már 32 hetesen ennyire érett volt? Lett belőle baj? Egyáltalán meddig húzhatjuk még, van köze a lepény érettségének a szülés időpontjához?


Legközelebb 36 hetesen kell UH-ra mennem.



2013. jún. 4. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Lepény érettség 2-3???? 32 hetesen azért elég korai a 3-as érettségü lepény... valószinüleg a súlya is ezmiatt kicsi. Az enyém ilyenkor 2100 gramm volt és a lepény 0-1 érettségü volt. Ha tényleg ilyen érettségü a lepényed akkor 40 hétig nem húzod ki. 3 kg tuti nem lesz. De az orvos nem mondott semmit???!!!
2013. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem meg teljesen rendben vannak a babád méretei, lehet tényleg nem 40 hétig marad benn a csöppség, de nem lesz kis súlyú, 36-37. hétig még simán megduplázhatja a súlyát.

Hány hetes és naposan voltál a 32. heti uh-n?

2013. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

32+1-en voltam.

A doki semmit nem mondott, errefelé ilyen "megvizsgállak, menj a dolgodra" jellegű rendelések vannak, kérdezni idő sincs...

2013. jún. 4. 09:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 3 kg körüli lesz a baba, szerintem egyáltalán nem kicsi...(de nem lesz óriás úgy néz ki) ...

A lepény még 2-3-as érettséggel is el tudja látni a babát, bár lehet hogy meg lesz kicsit előbb, 38-39 héten....


Nekem 30+2-nál (azaz 31. héten) mérték 1500 gr-ra amire a doki azt mondta ez teljesen jó méret, így szerintem a tiéd is annak számít...szerintem az enyém is kb ekkora lesz jövő hétre mikor megyek erre a vizsgálatra amin Te voltál....

majd megírom az én méhlepényem hogy áll :DDD

2013. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Látod a BPD 32 hetes mérete teljesen átlagos. A magzatok különbözőképpen fejlődnek hétről hétre. Nekem is ilyen értékeim voltak 32 hetesen, most 38 hetesen meg már 3450 gr a becsült súlya. Az elsővel nekem is korán kezdett öregedni a méhlepény, de nem szültem hamarabb, a betöltött 40. hét után jött. Ha az orvos nem mondott a lepényre semmit, akkor biztos rendben lévőnek látta az áramlást. Ha valami olyat látnak, úgyis intézkednek.

Úgy tudom a lepény ha hamarabb érett, akkor megindulhat a szülés hamarabb, vagy ha elöregedett és nem tudja megfelelően ellátni a magzatot, akkor császár lehet belőle, de ezt látják az UH-n,én a II-III. fokú lepényemmel végig kihúztam, mert az NST,UH,áramlás mindig rendben volt, te sem idegeskedj,minden jót!

2013. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem 31 hetesen volt 1610 g, sztem a súlya jó semmi baj nincs.

Nekem 1-es fokban volt érett a lepény!

2013. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 32 hetesen 1909 gr volt, a lepény meg talán I-es. Sztem ne aggódj, bár óriás babád tuti nem lesz. Ha esetleg megszületik, akkor is bőven rendben lehet minden.
2013. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, akkor ezek szerint talán nem annyira vészes a helyzet, mint amennyire hirtelen annak láttam, mert én már odáig jutottam az okfejtésemben, hogy végeredményben az eleve pici súlyra még rájön hogy a lepény túlérett, majd nem táplálja rendesen a babát, azért a későbbiekben még inkább elégtelenül hízik-növekszik, ráadásul talán hamarabb is jön picit, és nem lesz csak 2 kg körüli nagyon picike baba, amit azért nem szeretnék....de a hozzászólásokat olvasva, talán ez az okfejtés részemről "kissé" túlzó volt szerencsére :)
2013. jún. 4. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekem 33. héten beindult a szülés, akkor még vissza tudták tartani de a 35. héten megszületett a fiam. a méhlepényem már a 30. héten II-III volt, a baba 33hetesen 2700gramm, és végül 35. héten 3000gramm és 52cmvel született. Nyilván 40. hétig nem húzod, de sose tudni. Annyi probélmánk volt hogy mire jött a fiam, már zöld volt a magzatvíz nyelt belőle elég sokat és intenzíven volt 6 napot. de azóta makk egészséges nagyfiú már. Szerintem ne aggódj még ha most születne is meg akkor is jó esélyei vannak. Mikor szültem a másik anyukának 34. hétre jött a baba és 1400grammal. Nem olyan vészes. Pihenj sokat hogy tovább bírjátok odabent!
2013. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pihenni pihenek sokat, gyakorlatilag egész nap semmi dolgom nincs azon kívül hogy kismama vagyok, ilyen szempontból nagy szerencsém van, csak mosás, és némi takarítás (annak is a pihentetőbb része) marad rám, de ennyi meg már kell, hogy ne érezzem magam fölöslegesnek :) Egyébként méhszáj zárva még ma is, az érték 3000, mint mindig, bár talán nem sokat számít, elvégre van hogy egyik napról a másikra teljesen kinyílik, de azért mégis bíztatóbb mintha máris nyitva lenne valamennyire.


Ja és a válaszokat természetesen mind hasznosnak jelöltem :)

2013. jún. 4. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!