Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit a leghatásosabb módszer a...

Mit a leghatásosabb módszer a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok és már 5 hete hogy,nagyon pattanásos lett az arcom. Eleinte a hátamon és a mellkasomon is voltak, de az már elmúlt. Az arcomról viszont nem akar elmúlni. Már mindent kipróbáltam. Nagyon zavar. Van ilyenkor valami speciális krém, vagy valami rá??
2008. jún. 20. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Probalj ki egy pakolast.Elesztot keverj ossze tojasfeherjevel es kend fel a megtisztitott arcodra,hagyd addig amig raszarad s utana most le.Nekem hasznalt.Amugy sok pattanas elleni arclemosot lehet kapni DM ben.. Es kerulni kell a sok zsirost es cukros dolgokat.De amugy ha ezelott nem volt ilyen problemad elmulik, nekem is kijott egy csomo az elejen de 3 honaposan el is mullott.Remelem neked is hamar elmulik.sok siker
2008. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 15 hetes vagyok és kb a 6. hét óta szép kis pattanásaim vannak. Hál' istennek picik és nem is fehérednek sokszor be, de elég szép a homlokom meg az állam. Mivel hormonok okozzák nem múlnak el, amíg a hormonok nem rendeződnek. Én vizes alapú krémet használok reggel és este egy kicsit, meg ami bejött, hogy este vékonyan behintőporozom a homlokom. A kezembe szórom és onnan "kenem" fel. Ez szárítja a pattikat is és a bőröm is annyira, hogy nem olyan zsíros. Meg napközben többször áttörlöm zsepivel a homlokom, az orrom és az állam, hogy felszívja felesleges faggyút.
2008. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tisztísd a bőröd reggel és este és mellette használj krémet, ha szükségesnek érzed. De igazából egy dologra van szükséged: türelemre.

Nekem 15 éves korom óta nem voltak pattanásaim, kb 6 hetes terhes voltam, amikor egyszerre annyi jelent meg az arcomon, hogy rossz volt tükörbe nézni. Ez tartott 10. hétig, majd két hét sivárság következett. Az egész testemen száraz volt a bőr, éjszakánként véresre vakartam a lábamat, a karomat, mindenemet. Két hét alatt másfél testápolót használtam el kb. Majd egyik napról a másikre elmúlt a szárazság és következő napra tele lettem ismét pattanásokkal, de nem csak az arcbőrömön, hanem az egész hátamon. Ez azóta is tart, néha még a dekoltázsomon is vírít egy-kettő. Vagy három. CSodálatosan szexinek érzem ám magam, mondhatom! :-(

De ez van. Az arcomon ráadásul tisztítás után olyan száraz lesz a bőr, hogy be kell krémeznem, különben hámlik és húzódik. Már egészen hozzászoktam és nem aggódom, szülés után minden visszatér a régi kerékvágásba.

2008. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már szültem, de terhesség alatt nekem is rengeteg pattanásom volt, nekem a hátamon volt nagyon sok. Amikor megszültem 2-3 hónapon belül teljesen eltűntek. Ez a hormonális változásnak köszönhető még az is pattanásos lehet akinek előtte sosem volt, úgyhogy ne aggódj, bár tudom zavaró de elmúlnak. Annak ellenére ugyanúgy tisztítsd az arcod sőt még kozmetikushoz is nyugodtan bármikor mehetsz esetleg a kozmetikus ne használja a gépeket.

Boldog babavárást.

2008. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A kamillás lemosás nagyon jól szárít. nekem bejött. 16 hetes kismama
2008. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az Acnesol ecsetelőt. Gyógyszertárban lehet kapni, szerintem nagyon hatásos a patik ellen. Jó babavárást.


39 hetes kismami

2008. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!