Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen alakul ki az embrió?

Hány hetesen alakul ki az embrió?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál. 5hetes babás vagyok.Uh-n látszott petezsák.5hét múlva kell mennem újra. Mikor kell már embriónak lennie? Ha addig nem megyek,akkor honnan tudhatom,hogy rendesen fejlődik-e,nincs- e valami probléma?

a


2013. jún. 12. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekemmel 8 hetesen volt először szívhang. Addig csak petezsák látszott.

Ha probléma van akkor vérzel vagy/és erősen görcsölsz. De nem lesz gond jó dolgokra gondolj:)

Gratulálok!

2013. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem. Köszönöm! :-)
2013. jún. 12. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egyénileg változó. Kb. a 6. héttől látják az embriót, de kinek előbb, kinek később. Nincs erre konkrét szabály, a terhesség mint olyan, sosem működik menetrendszerűen. Mindenkinél egyénileg zajlik minden, és így van rendjén. Ha bármi baj van a későbbiekben, azt az orvos tudatni fogja veled.

Az első 12. hétben a "mindent vagy semmit"-elv érvényesül, tehát, ha komoly baj van, "szimplán" jelentkezik a menses, és az embrió távozik. :(

Ez darabos vérzéssel, és erős görcsökkel szokott járni. Szóval, ha baj lenne, tudnál róla, de ilyesmivel ne is foglalkozz. Fontos a pozitív hozzáállás, és ha megoszthatok egy lényeges információt: sose keresgélj a neten! A terhességgel kapcsolatosan annyi rémhír és ijesztgetés terjeng, hogy fölösleges aggodalmakat szül. Nem kell ez senkinek, elhiheted. Gondolj arra, hogy minden rendben lesz! Az 5. héten pedig teljesen normális, hogy petezsákot látnak, mert az embriókezdemény ugyan jelen van, de még nagyon-nagyon apró, mákszemnyi. Az elkövetkezendő hetekben majd rá fogsz csodálkozni, hogy pár hét alatt centiket nőnek!


Gratulálok a babához! :)

30 hetes kismama

2013. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem nem lesz gond. Gratulálok én is Neked!Boldog babavárást! :-)
2013. jún. 12. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz gond! :) Ilyenkor szabad úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy "miért pont velem lenne a gond?"

Amit még gyorsan mernék javasolni, bár biztos mondta az orvosod, hogy szedj valami folsav tartalmú készítményt. Ez lehet mezei folsav tabletta is, de akár magzatvédőt is szedhetsz, ahogy te szeretnéd. A lényeg a folsav, amire most a picúrkának szüksége van az első 12 hétben mindenképpen. :)


30 hkm (azt hiszem a 3. voltam :))

2013. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2hónapig Eleviter szedtem.de váltottam Gravidára.most kezdtem el a 2.dobozzal.
2013. jún. 13. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!