Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ez valami verseny?...

Kismamák, ez valami verseny? Van bármi jelentősége, hogy kinek mekkora pocakja?

Figyelt kérdés

Az első gyerekemmel nagyobb volt a hasam, mint a másodikkal, de egyforma volt hosszuk-súlyuk amikor születtek. Teljesen átlagos, 55 cm és 3500 gr. Egyik kolleganőm ahányszor meglátott, sajnálkozva húzta a száját "az elsővel nagyobb volt, nem?"

Aztán mások: "nekem sokkal nagyobb hasam volt!", mondta ezt egy nálam kétszer nagyobb súlyú ismerősöm. Nyilván, ha én is 30 kg-ot híztam volna, a hasamra is tuti meg belőle, nem csak a fenekemre. Megjegyzem, így se híztam keveset, 12 kg-ot. Mire jó ez?


2013. jún. 14. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező ezt én se tudom, de rohadt idegesítő :O
2013. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

talán ez valami olyan lehet, mint a pasiknál a méretmánia. hátha jobb anya attól valaki, ha nagyobb a hasa.

hú de utáltam: eleinte a "nem túl kicsi a hasad", a végefelé pedig a "mekkora hasad van, ikrek?" megállapításokat.

2013. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

ez egy baromság. Telejesen normális alakom és súlyom van. Soha nem érdekelt ki mit mond. Amúgy 162 cm és 54 kg vagyok. Most várom a második gyerekemet. 10 hetes vagyok, a hasam egy nagyobb dinnyére hasonlít, amíg a barátnőmnek megnőtt a feneke, de hasa még nincs. Ő 16 hetes.


Kiírogatnak is ide olyan kérdéseket, hogy nézzétek meg a pocakom, nem nagy-e?! és le van fotózva a hasa.. Na most ebből a legjobb szándékkal sem lehet sem lehet döntést hozni, hiszen nem látjuk teljes egészében az anyukát..


Őrület.. de tényleg :)

2013. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok jelentősége van a dolognak. Nekem is viszonylag nagy hasam volt, még csodálkozott is egy rokonom, hogy jó nagy.

Megszületett a fiam 2620 g-mal és 50 cm-rel. Én 14 kg-ot híztam, 66 kg-mal mentem szülni.

2013. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, erről jutott eszembe. Mi a fenét számít, meg mihez képest nagy vagy kicsi? Erre nincs etalon. Még egy hülyeség, amivel stresszelik magukat a nők.:)
2013. jún. 14. 14:45
 6/23 anonim ***** válasza:

Semmire nem jó.


Nekem mindig mondták, hogy óriási hasam van. De minden kismamának óriási hasa van, másokéhoz képest, ezért nem is értettem annyira a csodálkozás okát. Persze, hogy nagy, miért, milyen lenne?


Nem is értem, komolyan. Amikor meglátok egy kismamát, egyáltalán nem az jut eszembe, hogy most neki nagyobb, vagy nekem volt nagyobb, komolyan, rosszabbak, mint a férfiak, akik egymás péniszméretével vannak elfoglalva.


Nekem az jut eszembe, hogy szegény de nehéz lehet neki, ilyen melegben, nagy hassal. Na meg persze, hogy milyen jó nekem, hogy már túl vagyok rajta. :)


De hogy méregessem, meg még szóvá is tegyem?

Na nekem nincs ennyi időm.

2013. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Semmire, és ez egy nagy butaság is, szerintem amúgy a nagyom nagy pocak is tök rossz (tudom volt, van olyanom is) mert kényelmetlen, kellemetlen, semmivel se jelent nagyobb babát és még sokkal nagyobb az esélye hogy jól kinyúljanak ott az izmok, kötőszövet bőr stb.

Nem 100% persze nyilván aki szerencsés annak 120 as pocakkal se lesz egy darab csíkja se, de lássuk be az esély nagyobb rá.

Nekem első terhességnél túlsúlyról indítottam és a hasam is nagy lett szét is repedt jól a gyerekem pedig 3300 gramm volt szóval nem egy óriás.

A második babámnál már jóval kevesebbről indítottam és a hasam is vagy 10 cm mel kisebb volt a végére és 4200 grammos babám lett.

Regenerálódás is sokkal könnyebb gyorsabb volt így hasizom ügyileg is, az első babám után hónapokig úgy éreztem mintha nem is lenne hasizmom.

A másodiknál pedig 6 hónapos volt mikor már tornáztam futottam.

Most a harmadiknál sajnos veszélyeztett vagyok/lettem és a pajzsmirigyem is felborult ( már a második terhesség után is rendetlenkedett de akkor hamar beállították minimális gyógyszer mellett) és bizony hízok és a pocakom is nagy. 22 hetesen már plusz 7 kilónál járok és a hasam 97 cm-es kb (mondjuk alapban se volt olyan kevés most sajnos olyan 78-80 körül).

Úgyhogy a hatalmas pocak bizony azt is jelentheti hogy jó sok háj is összegyűlik az emberen és még pluszban alatta a méh és a baba is ott van.

Szerintem egyáltalán nem verseny és nem nagy dicsőség egy hordónyi has sőt sokkal idegesítőbb mikor lépten nyomon azt kapja az ember hogy mikorra várod július-augusztusra? Én meg mondom hogy nem...októberre és hüledeznek hogy ne mááár ekkora hassal tuti már csak 1-2 hó van vissza...

2013. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Hát fogalmam sincs. Nekem pici hasam volt, és a babám 53centivel születet és 3.4kilóval :) Nem csak a felszedett kilók számától függ, hanem hogy hol helyezkedik el a baba, a méh elöl van-e vagy hátrahajló. Én csak 6-7hósan vettem terhesgatyát és amikor lefotóztuk a pocakomat az utolsó hétben, akkor kirajzolódott a baba a bőrömön át :) Most a barátnőm terhes, 26.hétben van, akkora a hasa, mint amekkorával én szülni mentem. Mindig megállapítom, hogy de nagy pocakod van! :) De ő ilyen, ez is genetika, meg egy csomó minden más. Én mindig rácsodálkozok de semmi versengés nincs benne.Általában én úgy tudom, hogy a második babával való terhespocak a nagyobb, mert a kötőszövetek jobban ki vannak nyúlva, de ez sem biztos.
2013. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kedves 7.! Kitartás, a másodikkal én is feküdtem, veszélyeztetett voltam. Pont 7 kiló jött fel a 20. hétig, de vége mégis 12 lett, mint az elsőnél. Lehet szerencséd!:)
2013. jún. 14. 14:53
 10/23 anonim ***** válasza:
7 es vagyok köszi aranyos vagy :)) Bízom benne hogy nem kell azért majd végig feküdnöm (nekem is vérzéseim voltak sajnos és jelenleg még placenta previám van de még mehet feljebb) és hogy nem lesz olyan sok a vége de ha belegondolok hogy az első és második babámmal is ekkor még csak olyan 2 kg-nál tartottam, akkor rosszul vagyok:))) És velük se lett kevés hízás a vége, (elsőnél 14 kg) a másodiknál meg ilyen pont átlagos 10 kg.
2013. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!