Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diane 35 fogamzásgátlót...

Diane 35 fogamzásgátlót szedek. Miután abbahagyom végleg a gyógyszer szedését, várakozási hónapok kihagyása nélkül rögtön komplikációmentesen teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezek rá konkrétan erre a fajta fogamzásgátlóra, mert én mindenféle rémhíreket hallottam róla, hogy muszáj várni 6 hónapot, mielőtt babát szeretnénk, mert hogy nagyon erős gyógyszer és fejlődési rendellenességet okozhat meg hasonlók. Tényleg ennyire veszélyes? Egy hónapja nem szedem (összesen 7 éve szedek fogamzásgátlót, az utosló 2 évben Diane-t szedtem), és most megszakításos módszerrel védekezünk, és csak azért aggódom, hogy ha összejönne a baba előbb mint 3-6 hónap (amit tanácsolni szoktak), akkor nem lesz e valami baja?
2008. jún. 21. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

ha összejön, az azt jelenti, hogy kiürült a gyógyszer a szervezetedből. elég 3 hónapot várni! gondolj bele, hányan esnek teherbe fog.gátló mellett és semmi baja a babájuknak.

ne aggódj!

2008. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
írd be az itteni keresőbe, hoyg diane 35
2008. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi vártunk 3 hónapot, utána kezdtük próbálkozni. 3 hónap után sikerült. Tehát az utolsó tabi beszedése után 6 hónapra teherbe estem. /6 évig szedtem/
2008. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van most várom a 4-et.20 éve kezdtem fogamzásgátlót szedni. lehet hogy szerencsés alkat vagyok de mindenféle más védekezés nélkül mindig a tabi abbahagyása utáni 4. hónapban maradtam terhes. gondolom, hogy a 3 hónap kellett a gyógyszer kiürüléséhez. szerintem addig úgyse marad terhes az ember amig van a tablette hatóanyagából a szervezetében. van olyan "okos" a női szervezet hogy akkor maradsz terhes amikor a tested a legjobb formában van az anyasághoz :). tehát ha előbb megfogan a baba abból nem lesz semmi gond szerintem
2008. jún. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is diane 35-t szedtem, de csak összesen 1 évig. Más fogamzásgátlót nem is szedtem. Ennek ellenére nagyon szigorúan és kötelezően be kellett tartanunk a 6 hónapot, miután abbahagytuk a tablettát. Utána teherbe is estem egyből. Egy lány mesélte a váróban, hogy neki is be kellett volna tartania a szünetet, de türelmetlen volt, és 3 hónapot várt csak. Simán teherbe esett, viszont el is halt a babája 16 hetesen. Szóval szerintem ne kockáztass. 6 hónap nem sok, van aki éveket vár a babára.
2008. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!