Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakran érzem, hogy keményedik...

Gyakran érzem, hogy keményedik a pocim, olyankor kellemetlen, menni is alig bírok. Ha valódi keményedés ez akkor eldeformálodhat a hasam közben vagy ha deformálódik akkor lehet, hogy csak a baba feszít és nyomja ki magát nagyon? 37hkm

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak egy bizonyos részen érzed akkor a baba nyomja magát. Keményedni akkor keményedsz ha az egész Hasad kemény.
2013. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a baba nyomja ki magát és olyan pozícióban van, h nyomja a veséd/hólyagod/vénád a fenekedben, ezért nehéz a járás. keményedéskor a teljes has kemény, nem csak biz. részeken.
2013. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam, hogy az egész POCIM kemény olyankor, csak közben megváltozik az alakja is! ;)
2013. jún. 16. 19:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Látom ti sem bírjátok ezt a meleget... pff

Nem értem, hogy mi a baj a kérdésemmel, de nem muszáj válaszolni :(

2013. jún. 16. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van, hogy nem szimmetrikusan keményedik. Viszonylag ritka, általában rendes "focilabda" lesz a pocim, de néha van (pl ha oldalt fekszem), hogy egyik oldala kidudorodik és úgy keményedik be teljesen.


Szerintem ez is teljesen rendes méhösszehúzódás csak a baba meg a méh elhelyezkedése épp olyan, hogy így tud összehúzódni.

2013. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon tudom megkülönböztetni. Valahogy az igazi keményedést mindig felismerem, mert egyértelmű, de amikor a baba kinyomja magát, akkor nem vagyok biztos abban, hogy az nem keményedés.

A szülésznőm azt mondta, hogy a keményedésnél tényleg az egész has kemény, nem csak a baba testrészeit lehet érezni. Viszont, mivel megfeszül a has, deformálódhat, látszik a baba alakja is talán.

Én egyébként pont a "deformáltságról" ismerem meg legegyértelműbben. Az igazi keményedésnél lejjebb kezdődik a hasam, határozottan befér a tenyerem a mellem alá. Amikor csak a baba nyomja ki magát, akkor a pocakomnak más íve van fent (is).

Nem tudom, mennyit segítettem...

38 hkm

2013. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Néha úgy vagyok vele, hogy túl jól érzem magam ahhoz képest, hogy nem sokára szülök. :)

Könnyű szülést nektek és kitartást a kánikulához!

2013. jún. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!