Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Abortusz vagy felnevelni?

Figyelt kérdés
Még tanuló vagyok. A barátom amikor megtudta hogy terhes vagyok elhagyott. Én sem érzem még magam érettnek az anyasághoz. Egy hely van, ahová esetleg tudnám vinni a gyerekeket (ikrek) az anyámnál van ahol most is lakom. Fűtés nincs. Víz kint az udvaron. Nekem semmi bevételem nincsen. Édesapám 3 hónapja halt meg. Mit csináljak? Örökbeadni nincs szívem őket, nem bírnám elviselni, hogy van valahol 2 gyerekem.
2013. jún. 17. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/134 Kerria ***** válasza:
34%

Szerintem örökbeadni lenne a legjobb, sokan vágynának rá, csak épp nem lehet... de mivel ezt kizártad, így sajnos nagyon abortusz esélyes a dolog :(


Felnevelni-t választanám a legszívesebben, de velük nehezebben találnád meg a számításaidat a későbbiekben:

- munka

- férj/család

- saját magad

2013. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/134 anonim ***** válasza:
23%
hát ez egy iszonyú nehéz döntés, amit senki nem hozhat meg helyetted! én csak annyit mondok, hogy nem tudnék egy gyermeket se elvetetni, Isten valamiért adta őket.
2013. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/134 anonim ***** válasza:
11%
a gyerekek apja is tanuló? szüleidnek mi a véleménye?
2013. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/134 A kérdező kommentje:

Nem ő nem tanuló 10 évvel idősebb nálam.


Mit szólnak a szüleim? Apu sajnos nem él, pedig ő segítene nekem.

Anyám meg alkoholista, mióta tudom a terhességemet, nem volt egy olyan perc amikor ne lett volna részeg, így még nem tud róla. Most 1 hétre ideköltöztem a barátnőmhöz gondolkodni.

2013. jún. 17. 20:44
 5/134 anonim ***** válasza:
31%

először is, akkor apukának van bevétele, vele kellene beszélni. írtad, hogy elhagyott, ettől függetlenül, ha megtartod, neki is kötelezettségei vannak. ha a barátnőd szüleiben megbízol, esetleg segítsenek ebben, ha anyukádra nem számíthatsz, illetve valakivel felnőttel beszélj erről az egészről.


egyértelműen "könnyebb" elvetetni, de jó lenne, ha tudnál tisztán látni, mind anyagilag, mind máshogy

2013. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/134 anonim ***** válasza:
19%

Ez a te kérdésed?


www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhesseg-megszakitasa__4474301-ikreknel-hogyan-zajlik-az-abortusz-egybe-vagy-kulon-kul9on-szedik-ki-belolem-e

2013. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/134 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Meddig vagy még tanuló?


Én 19 voltam mikor megszületett a kislányom. Párom szülei segítettek nekünk. látom neked maximum édesanyád tud segíteni.

Beszéldd meg vele tud-e neked abban segíteni, hogy ételt és szálást biztosít neked. Gondolom kapsz még családit ha tanuló vagy. Ha édesanyád segít neked, Kérdd meg h a családiból közbe közbe apránként vegyetek meg mindent. Nem kell mindenből a legdrágább, sőt duriba nagyon jó babacuccok vannak. (tudod ilyenkor még nem piszkolják össze)

És sokkal jobban megéri. Aztán Ha megszületnek tudsz igényelni anyaságit és önkormányzati segélyt! Ez jár. kb 90 ezer(egyszeri) aztán ott a GYES és a CSALÁDi. Nyáron még tudsz munkát vállalni. akár pultosként vagy kasszásként!(csak könnyűt) ebből rakhatsz el... én is dolgoztam egy elég felkapott helyen és elég sokat. Eleinte Sokat fognak nőni kell a ruhatár csere... de ez belefér a gyesbe. Ha okosan csinálod. a pelusról annyit,hogy az is sok kell de ki lehet tapasztalni hogy lehet vele spórolni.(én pl a dmben kuponozok mindig pemperst veszek) A popsitörlöt 100-asban és a hasonló termékeket is. A fűtést valahogy ha meg lehetne oldani semmi baj nem lehetne.A pici úgy is kiskádban fürdene. Vizet lehetne melegíteni. Aztán ha esetleg édesanyád belemenne , hogy rádírassa a házat lehetőségetek lenne szocpolra...(korszerűsités néven) És megteremthetnétek a körülményeket. mondjuk ez egy másik téma. mindent meg lehet okosban oldani. Gondolkozz el rajta... beszélj anyukáddal.

2013. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/134 A kérdező kommentje:
Úgy is kell neki gyerektartást fizetni hogy nincsenek a nevén a gyerekek? Sajnos nekem nincs pénzem DNS tesztre. Beszélgettem tegnap a bnőm anyukájával és végül arra jutottunk hogy a legjobb lesz mindenkinek ha nem maradnak meg az ikrek.
2013. jún. 17. 20:52
 9/134 anonim ***** válasza:
38%
hoppá, remélem az ikres abortuszos nem ő volt, az elég borzasztó kérdés
2013. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/134 anonim ***** válasza:
15%
előző vagyok látom anyukáddal problémák vannak. valaki más nincs aki tudna neked segíteni? Nagyi testvér unoka testvér?
2013. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!