Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénz terhesgondozásra?

Hálapénz terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Normál Sztk-s nőgyógyászatra gondolok. Jároj a terhesgondozásra, és a dokinak fizetnem kell ezért hálapénzt? És ha nem teszem meg, csak megvizsgál majd kisétálok? Akkor mi történik? Hogy működik ez az egész?

2013. jún. 25. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem kell, semmi nem történik, mi történne háziorvosnak sem adsz hálapénzt ha lázas vagy és elmész hozzá.ű
2013. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni semmit. Akkor is ugyanúgy elvégzi a szükséges vizsgálatokat, ha kérdésed van válaszol.
2013. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Én szoktam adni a fogadott dokimnak. Sztk-ba járok, mivel magánrendelésén nem olyan jó az uh-s gép,ezért megbeszélt időpontokra a kórházba hív be, de alkalmanként szoktam neki adni egy kisebb összeget. Ez 3000 Ft szokott lenni. Ez annyiból is jó, hogy nem kell várakoznom, rögtön soron kívül fogad, és bármikor hívhatom telefonon, így nekem is kevésbé kellemetlen. Szerintem csak akkor adj, ha van fogadott orvosod, ha nem akarsz, akkor fölösleges, ha fizeted a biztosítást, ez jár neked. Sokan papolnak, hogy fölösleges orvost fogadni, meg hogy mi kényeztetjük el az orvosokat, sok kismama ki van emiatt akadva. Igazából, már sokkal régebben "el lettek kényeztetve" úgymond, és engem megnyugtat, hogy van fogadott orvosom. Szülés szempontjából is mindenképpen. Azt szeretném, ha a gyerekemmel a legjobb kezekben lennénk. Ez van akinél hálapénz nélkül is megy, és elvileg kellene is mert kötelességük ugyebár, de így én jobban biztonságban érzem magam. Bizalommal fordulok az orvosom felé, és nekem nem mind1 a bánásmód, meg hogy bármikor számíthatok rá.
2013. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én még a szülésért sem fizettem hálapénzt .....

pedig 2 császárom is volt !

mindegyik normál munkaidőben született akkor meg kapja a fizuját rendesen


ha esetleg éjjel be kell hívni akkor kapott volna valamennyit, de nem 20-30 ezreket !


sztk-s rendelésre nem adtam soha, mivel időpont volt max 5-10 perceket kellet várni


szal nem kell adnod semmit sem neki !

2013. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket szültem, soha semmit nem fizettem, a szülésért sem. mindegyik gondmentes volt, normálisan elláttak. Volt ahol várni kellett, volt ahol nem mindig a legkedvesebbek voltak, de sajnos túl van terhelve az egészségügy. Én nem tudtam és nem is akartam ezreket azért fizetni, hogy jobb legyen komfortérzetem. Minden terhességemnél voltak kisebb-nagyobb komplikációk, de soha nem attól tették függővé, hogy ellátnak-e. Ne aggódjatok kedves Kismamik, mindenki jó kezekben van! Elég ritka eset az, hogy valakivel orvosi műhiba történik, de ez ugyanúgy benne van a pakliban bármilyen más esetben, mandulaműtét, visszér bármi..
2013. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is sztk-ba jártam, egy fillért nem adtam.

Nem szokás.

Ha szülésre kérsz fel dokit, annak szoktak adni.


("Szép" lenne, ha sztk-s rendelésre is szokásba jönne a hálapénz... )

2013. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!