Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat szedtetek...

Milyen vitaminokat szedtetek az első 12 hétben?

Figyelt kérdés

Ma vagyok 4 + 3 hetes, volt már egy vetélésem, tudom, hogy az nem a vitaminok miatt volt,de mégis érdekelne, hogy mit kellene szedni, mert az orvos akihez járni fogok, 2 hét múlva írt be, mert még nagyon kicsi, nem látna semmit.

Amiket én szedtem eddig, amíg teherbe nem estem: elevit, magne b6, c vitamin, folsav, e vitamin.

Nem tudom, hogy a terhesvitaminon és a folsavon kívül a többit is folytassam?

Mert azok a teherbeesésnél segítettek igazán.


2013. júl. 1. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég a terhes vitamin és a folsav. Boldog babavárást.
2013. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én Elevitet, C-vitamint (napi 500mg-t, amit a doki első konzultáción 1000mg-ra emeltetett), D-vitamint, Omega3-t, Femibion vasat (vashiányos vagyok), Magne B6-t szedtem. Utrogestan hüvelykúpot kaptam progeszteron pótlásra. Napi 3x2-t. 20. hétben vagyok, az utron kívül a többit a mai napig szedem, minden nap.
2013. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

utrogestant én is szedek, ami még marad az előzőből, amit 3hónapja írtak fel a vetélésem előtt. azt mondta az orvos hogy amikor megyek,mindenképpen ír fel és szedem a 12. hétig.

az omega 3 és a d vitamin mire jó?

2013. júl. 1. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően a magyar lakosság nagy része D-vitamin hiányos, de nekem inzulinrezisztenciám is van, ez még fokozottabb D-vitamin hiánnyal jár. Az Omega 3 is ezen az állapoton segít javítani, ezeket ezért szedem. Már teherbeesés előtt is szedtem. D-vitamint a háziorvos ír fel mindig, mikor megyek hozzá.
2013. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy vetélésem, akkor nem szedtem semmit. Második terhesség előtt elkezdtem az elevitet és magneb6-ot és azt szedtem az egész terhesség alatt.
2013. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én LadeeVit-et szedtem+ Folsav + Magnézium + Neo fero folgammát (vas).
2013. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pirdzsy23 válasza:
Nekem a Gravidát ajánlotta az orvosom és azt szedem még most is :) 15hkm
2013. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gravidát
2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy vetélésem 11 hetesen,akkor nem szedtem semmilyen vitamint.

Most a Hipp Natalt szedtem az első 12 hétben+progeszteron(ami segít megtartani a babát)+magnézium a 10.hét körültől mostanáig.12.hét után váltottam Perfect Prenatalra.

22hkm

2013. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Matruelle-t szedek, amellé nem kell folsav és hozzá napi 2 Magne B6-ot. Ezt mondta a doki.

Eredetileg Femibiont ajánlott, de mondtam, hogy már Matruelle-t vettem, és azt mondta, az is jó.

A Gravidát és az Elevitet már nem ajánlja, mert ezek modernebbek, jobban felszívódik belőlük a vas.

2013. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!