Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mernétek bevállalni a 30. hét...

Mernétek bevállalni a 30. hét után egy 300 km-es utazást?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 33 hetes várandós vagyok, és egy nagyon közeli ismerős sajnálatos módon elhunyt. A temetése jövő héten lesz, akkor leszek 34 hetes. A temetését a család miatt, illetve kegyeleti okok miatt a "szülőfalujában" tartják, ami innen 300 km (plusz ugyanennyi haza). Én szeretnék elköszönni tőle a magam módján, de a párom is, és a család is azt mondja, maradjak inkább itthon, mert ha jön a baba, akkor nem biztos, hogy felérünk Pestre, ráadásul ha ott születik meg, szegény párom ingázhat az ország két vége között.

Ti hogy tennétek? Megértem és aláírom az észérveket, de valahol mégis más érzéseim vannak.



2013. júl. 3. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
En vallalnam a helyzetre valo tekintettel, de en eleg laza vagyok, megertem, ha masnak ez mar sok. Donts megerzeseid szerint, ha nyugis varandosagod van, szerintem birhato az ut.
2013. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Eddig szerencsére minden rendben volt. Egyedül amiatt vannak bennem is fenntartások, hogy az orvos megjegyezte, hogy a kiírt augusztus 21.-e helyett, szerinte augusztus első hetére készülhetünk a baba fogadására. (Rendszeresen nagyobb értékeket hozott ki az ultrahang, de mondta, hogy erre alapozva nem merné módosítani a szülési dátumot, hiszen a gépek tévedhetnek is, inkább sűrűsítette a találkozók időpontját.)
2013. júl. 3. 21:03
 3/18 anonim ***** válasza:
Itthon elmennék templomba a temetése napján, vinnék oda virágot és gyertyát és megemlékeznék, a sírjára küldenék koszorút. Vállalnak cégek kiszállítást. Nem utaznék ebben a helyzetben. Őszinte részvétem! 20hkm
2013. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én mennék...mentem is ilyen hosszú utakra...terhes vagy, nem beteg. Meg hát ha eddig sem volt baj..nem hiszem, hogy a 34. héten szülnél.
2013. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

40 hetesen vezettem le Pécsre majd vissza


mint írták nem beteg vagy csak simán állapotos

2013. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan érzed magad!

Én nem mennék, mert nem tesz jót a lábadnak az órákig tartó lógatás. Lelassul a vérkeringésed, talán kihat a babára is. Nem betegség, csak a szíved nőtt meg, hogy préselni tudja a több vért. Csak a hasad nőtt meg és az egész tested belül átalakult.....Aki Rubint Rékának érzi magát és hősködik ebben a korban ennyi vezetéssel...tegye:) semmi közünk hozzá és a babájához. Szerintem 34 hetesen tedd fel a lábad és pihenj :) Természetesen egy közeli templomba sétálj el....és persze utazz el, amikor X hónap múlva jónak tartod!

2013. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

a terhes vagy nem beteg szövegtől ki vagyok már borulva, oké, nem kell bezárkózni, de azért vigyázzunk már magunkra kicsit jobban!


és itt nem ezt az utazást értem, mert szerintem is be lehet vállalni, engem az aggasztana, hogy ez 600 km/nap, ha jól értem. esetleg ott lehetne aludni?

orvoshoz mindenképpen elmennék előtte, minden rendben van-e, szerinte elmehetek-e. nem szoktam engedélyt kérni, de a tanácsát meghallgatom:)

2013. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem mennék a helyedben, mert tényleg elég messze van, de én parás vagyok.
2013. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 30 heteswn 3 hétre repültem Londonba.Mindenki döntse el maga.
2013. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
En 28 hetesen bevallaltam egy 200 kmes utazast,hat mondhatnek,meg dagad a labam,kellett pisilni vegig nyugos voltam ,legkondi se volt es etere nagyon kipurcantam,de ki lehett birni .36 hetes ismet kellett volna mennide mar ugy dontottem itthon kozelebb leszek a korhazomhoz es nem mertem bevallalni.Mert mar lassan johet a baba.
2013. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!