Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék a férjemmel? Nem...

Mit tehetnék a férjemmel? Nem bírom már tovább, semmi sem jó, amit teszek.

Figyelt kérdés
A terhességem elején semmi gond nem volt. Hogy méltó helyen fogadhassuk a babát, eldöntöttük, hogy felújítjuk a lakást. Ahogy neki álltunk, a férjem egyre több és több mindent elkezdett felújítani, olyan dolgokat is, amiről szó sem volt. Ami egyrészt nagyon jó, mert tényleg szeretné, ha szép helyen fogadnánk, másrészt viszont egyre idegesebb, mert rengeteg a meló és szinte mindent egyedül kell csinálnia munka mellett. Szabit nem tud kivenni. Az utóbbi egy hétben azonban olyanná vált mint egy pokróc. Akármit csinálok, semmi sem jó. Ha segítek neki, szerinte hátráltatom. Ha olvasok, netezek vagy valami, akkor az a baja, hogy ő megszakad a munkába, én meg rá sem bagózok. Ha főzök, sütök az a baj, mert csak a koszt csinálom vele a konyhán, és mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem kellene ott kerülgetnie engem. Ha takarítok az a baj, mert felesleges, majd a felújítás után ráérünk vele. Már lassan levegőt venni sem merek, ma azt mondta, hogy menjek el itthonról, ahova akarok, mert csak arra vagyok jó, hogy őt idegesítsem, és különben is befoghatnám már a számat. Már az anyósom, aki ki nem állhat engem, is szólt neki, hogy beszéljen velem normálisan, mert nagyon csúnya vége lesz, ha így bánik velem. Minden sértése után viszont pár perc múlva jön bújni hozzám, hogy ne haragudjak nem úgy gondolta, csak ideges, hogy időben elkészüljön a lakással, meg minden rendben legyen. Én ezt el is hiszem, de úgy érzem nem érti meg, hogy nekem is nehéz. Dolgozok, mellette itthon próbálok segíteni neki, terhességi diabétesz miatt diétázok, ami már önmagában is elég macera, a vérnyomásom is rendetlenkedik, azt is mérnem kell, úgyhogy egy kis nyugalom is jót tenne. Én próbálok a kedvében járni, de nem megy. Teljesen elkeseredtem. Mindig is minta férj és barát volt, soha nem voltak ilyen gondjaink. A babát is ugyanolyan lelkesedéssel várja most is, minden nap simogatja a hasam, beszélget vele, meséli neki, hogy mi hogyan lesz. De a sértegetéseivel már nem tudok mit kezdeni, nem így szeretném eltölteni a terhességemet.
2013. júl. 6. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
az én párom is ezt csinálta veelem , teljesen kifordult maagábol mióta babát várok... nem lakásfelújítás miatt hanem mert én nem dolgozom és nincs pénz , engem hibáztat. én ma raktam kí a szűrét beleunta m a veszekedésbe nem akarom h a gyerekemnek baja legyen a pocimban, meglátjuk h a megszületik és velünk akar lenni megpróbáljuk talán... de most nem látom értelmét. nem így terveztem az életem, ezt dobta a gép. a babához ragaszkodik kérte h ne tiltsam el néha lásson h hogy vagyunk, de együtt nem megy már.ti azért próbáljátok megoldani, sok sikert! 29 hetes a babájába már szerelmes kismami:-)))
2013. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Leültél vele ezt megbeszélni?
2013. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Az epitkezes, lakasfelujitas nagy vizvalaszto egy par eleteben, nagyon sok kapcsolat tonkremegy bele.

Szerintem ha a ferjednek lesz egy jobb napja, akkor ultesd le, es mondd meg neki szepen, hogy ez az idegeskedes art a babatoknak, es te ezt mar nem birod sokaig.

Gondolkodjon el, hogy mi a fontosabb: az egeszsegetek, mert igy az is ramegy, neki se jo a sok stressz, es a kapcsolatotok is ramehet.

Hatha belegondol. Remelem, rendezodik minden.

2013. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Semmi baj sincs, ne aggódj, egyszerűen apa lesz és ez nagy stresszt jelent neki. Szeretne mindent jól csinálni, de sokszor úgy érzi, hogy ő kevés és tehetetlen.

21 év házasság van mögöttem és sok ilyen pokróc viselkedés és tudom, hogy szülés után meg fog nyugodni. Nem tartom helyesnek azt, hogy ebben a helyzetben reptetni kéne bármelyiket is, hisz mi sem vagyunk tökéletesek. Egy házassághoz kell a megfelelő hozzáállás és sokszor bizony nekünk kell őket vigasztalni, pedig mi vagyunk terhesek. :)

2013. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is úgy tűnik a leírásodból, hogy csak stresszel és ideges, gondolj csak bele nemcsak gyerek fog születni még mellette dolgozik és ott van neki a felújítás is. A férfiaknak nem olyan nehéz "feldolgozni" a terhességet sem hiszen ők csak kívülről látják, hogy növekszik a pocakod, ők ebből nem éreznek annyit, mint mi. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz neked, én a helyedben megpróbálnék vele beszélni. Remélem megoldódik! Sajnos mi is sokat veszekedtünk a férjemmel a terhességem elején, de mi munkanélküliség miatt, nagyon nehéz volt. De már minden rendben, és nemsokára megszületik a kislányunk. Sok sikert!
2013. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ideges, izgul és fél. Nem csak te ő is nagy változás előtt áll. Ülj le vele beszélgetni.
2013. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1-es, megértem a férjed....Majd menj hozzá a Babucicumiculidhoz..
2016. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!