Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet menni a terhesség...

El lehet menni a terhesség elejétől táppénzre? Akkor is ha nem vagyok veszélyeztetett? Az orvos bármikor kiír?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem orvosa válogatja. Én nem voltam, vagyok veszélyeztetett, de úgy itéltem meg, hogy nem tudnám a munkámat csinálni...egész nap autót vezettem, hajnalban indultam, későn értem haza, nagy volt a stressz. Ezt így kerek perec megmondtam az orvosnak és ő zokszó nélkül adott javaslatot a téáppénzre.
2008. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia. Attól függ hol és mit dolgozol. És persze attól is függ, hogy milyen az orvosod, mit lehet vele "megbeszélni".

Üdv, 37 hetes kismama

2008. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

nem értem, miért akarnak a kismamák rögtön táppénzre menni, főleg, ha nem veszélyeztetettek...

szét fogod unni magad otthon! Vagy van v.mi különleges oka, hogy nem akarsz dolgozni?

2008. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen megvan az oka, és nem az hogy naplopó szeretnék lenni. :)
2008. jún. 25. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én is az elejétől kezdve állományban vagyok,nem vagyok veszélyeztetett terhes csak hogy a munkahelyemmel olyan szerződésben állok hogy attól a perctől kezdve hogy ha megtudom hogy terhes vagyok nem dolgozhatok.Vagyis állomány.Nem azért mert fizikai munkát végzünk hanem a hanghatások miatt amik árthatnak a magzatnak.De ami biztos,valóban nagyon unalmas itthon és szívessebben dolgoznék!

Boldog babavárást mindenkinek!

2008. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia! Én a terhességem 8.hetétől vagyok táppénzen, mivel olyan kórházi osztályon dolgoztam, hogy nagy esélye lett volna a vetélésnek. Nálam az orvos azonnal mondta, hogy kiir táppénzre csak én nem akartam (a pénz miatt) de miután 1 éjszakai műszak alatt kicsit barnáztam kiirtatattam magam. Mert fonotsabb a babán, és a saját egészségem, mint a munkám. Te milyen beosztásban dolgozol, hogy kiszeretnéd magad iratni táppénzre? Üdv. 27 hetes kismami
2008. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem ki akart írni az orvos, először nem akartam, aztán mikor a főnököm megtudta hogy terhes vagyok ordítani kezdett velem mint egy sakál, hogy ezt mégis hogy képzeltem, hogy terhes leszek? Azonnal menjek állományba és ahogy lejár a szerződésem tűnjek el a föld színéről. Most állományban vagyok és augusztusban jár le a szerződésem, hogy aztán mi lesz velünk fogalmam sincs. Mindegy, a lényeg, hogy én egyáltalán nem unatkozom itthon, mindig van mit csinálni, van hova szaladni (ebben a családom is mindig előáll vmi újjal), ha úgy érzed akármilyen kicsi ok miatt is, hogy nem akarsz dolgozni mond csak meg a dokidnak, ne stresszeld magad! Az a lényeg, hogy a terhesség alatt jól érezd magad, akkor boldog babád lesz :)

Jó babavárást!

15 hetes kismami

2008. jún. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én a terhességem 8.hetétől vagyok táppénzen,nem vok veszélyeztett,csak olyan a munkám,h terhesen nem lehetne végezni...igaz,nekem annyiból könnyebb,h 100%-os a táppénzem...
2008. jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
15 hetes kismami! Ezt nem értem, terhességed alatt nem rúghatnak ki,hiába lejár a szerződésed, akkor sem! Nem jól tudom?
2008. jún. 26. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, tapasztalataim szerint az orvosok nem szívóznak a kismamákkal. Engem kifejezetten rábeszélt a doki, hogy maradjak otthon, főleg az első három hónapban. Hiába szerettem volna dolgozni, nem tudtam, a hányinger és a hányások miatt. Ha nem akarsz dolgozni, maradj otthon, készülődj, várd a babát nyugodtan. Szerintem ami jár, azt ki kell használni. Sajnos sokszor azért, hogy ne szóljanak meg, nem "vesszük el", amihez jogunk van. Azért, mert egy várandós kismama otthon marad táppénzen az első hetektől, az nem jelenti azt, hogy egy munkakerülő.

A kérdésre válaszolva:

Az orvost megkéred, hogy vegyen betegállományba, szerintem azonnal megteszi, akár veszélyeztetett vagy, akár nem. A reggeli hányingerekre hivatkozva pl.

2008. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!