Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek rossz lett a baba...

Akinek rossz lett a baba szívhangja (nst-n) az honnét látszódott? Mikor rossz?

Figyelt kérdés
köszi!!
2013. júl. 18. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A babák érzékenyek az Uh-l müködö dolgokra, a CTG-re is (nst is egy ctg gép).

Vagy is ha felteszik rád, egy félórán belül minimum fel kell ébrednie, és erösen mozognia. Ha elkezd mozogni akkor felugrik a szívhangja is, vagy is gyorsabban ver a szíve.

Ha félóra alatt nem lesznek ilyen kiugrások a képen, akkor kicsit késöbb megismétlik, ha megint nincsen akkor beküldenek megfigyelésre...

Ezt beszükült szívhangnak hívják.

Nekem volt ilyen, egész délelött nem mozgott semmit sem. Még a ctg sem tudta felébreszteni, 3 óránként ctg-tek de semmi. Beküldtek a korházba fájás próbára. Már az úton a korházba kiakart ugrani a hasamból olyan aktív lett.

2013. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Méri a gép a frekvenciát. (Felső sáv. Az alsó a méhtevékenység) Ha rossz a szívhang, az azt jelenti hogy leesik. 90 alatt már nem számít jónak. 120-140 között van a normális tartomány.

Kisebb kilengések beleférnek, de tartósan nem. Az orvos a megmondója ennek.

2013. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi !!!
2013. júl. 18. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
36 hetesen Nst nem akart mozogni felküldtek CTG-re egész nap azon voltam. Feszengett néha de nem mozdult. Kis idő elteltével 180 alá a szívhangja nagyon sokáig nem akart lemenni. Rögtön toltak is császárra. Nyakon, mellkason körbecsavarodva volt a zsinórja. Nem a szülésznő azt mondta 100 alá és 170 fölé nem jó ha tartósan megy a szívhangja a gyereknek.
2013. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 36. héttől hetente 3× jártam NST-re.

Minden alkalommal 5 percenként jött a hölgy és leellenőrizte, hogy minden rendben van-e. Ha nem mozgott a manó, akkor pedig kicsit megmozgatta a hasam (egyáltalán nem fáj!).


Ha gond volt, akkor azonnal hívta az ügyeletes orvost és, ha volt fogadott orvosod, akkor őt is.

Ők eldöntötték, hogy mi legyen, de a legtöbbször nem kellett életbevágó beavatkozást csinálni.


Egy NST kb. 30 percig tarott.

2013. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisbabámnál 180 körül volt az érték, a dokim azonnal bent tartott megfigyelésre. Sokáig nem akart normalizálódni, végül mégis elengedett azzal, hogy másnap menjek vissza. Mikor napokkal később megszületett, gyakorlatilag az egész teste körbe volt tekerve a köldök zsinórral, csak a szülésznőn múlt, hogy nem lett belőle sürgősségi császár.
2013. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!