Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok akik kevesebbet híznak...

Azok akik kevesebbet híznak terhesség alatt azoknak kevésbé lesz csíkos a bőrük?

Figyelt kérdés
Ha a cukor miatt diétázom és kevesebbet hízok - tegyük fel- akkor van esélyem, hogy nem szakad szét úgy a bőröm, nem lesz annyira terhességi csíkos?

2013. júl. 19. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem híztam túl sokat, kb. 15 kg-ot, de az utolsó hónapban totál szétrepedt a hasam - pedig kenegettem. Mondjuk elég nagy hasam volt - bár a babám a 3 kg-ot sem érte el. :) Utána még hónapokig fájtak a csíkok és nagyon csúnya volt. :( Most már elhalványodtak, de sajnos ezek már ott maradnak. Szerintem a genetikán is múlik, mennyire vagy hajlamos rá. Én hiába kenegettem.
2013. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 kg jött rám a baba miatt, zsír semmi, 1 db csíkom nincs szerencsére, szülés után ugyanúgy nézek ki, mint a baba előtt.
2013. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez abszolúte genetika, és minimális mértékben hízás+krémek. Persze, fontos, hogy egészségesen étkezz és figyelj a bőrápolásra, de csodára egyik sem képes. Vannak kismama ismerősök, akik több, mint 20 kg-t híztak, és nem volt csíkjuk, míg mások az előírás szerint a 10-13 kg közötti súlygyarapodást hozták, mégis csíkosodtak.

Nincs tuti recept. :(

2013. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 10 kilót híztam összesen. Mindig megdicsért a védőnő, hogy milyen jól tartom a súlyom és csak keveseket hízok. Rajtam nem is látszott amúgy, hogy terhes vagyok csak a pocakom nőtt.Nem is tudom hol volt a 10 kiló.:)

A 20. hét környékén lett a csípőmön két vastag csík ami fájt és a végéig csak szakadt és szakadt tovább.A 30.hét után már a hasam sem bírta és ott is lettek csíkjaim. Az orvosom szerint genetika, és mindig megjegyezte, hogy milyen feszes a bőr a hasamon.Látszott ahogy feszül. Még azt is mondta, hogy van akinek ilyen lötyögős és puha, általában azoknak nem szakad szét.

2013. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a hízáshoz nem minden esetben van köze sajnos a csíkokhoz, sokkal inkább annak, hogy mennyire lazák a kötőszövetek.

Én mindösszesen 2 kg-ot híztam, kezdeti hányingerek később pedig amiatt, hogy a lányom nagyon nyomta a gyomromat, így alig bírtam enni. Kenegettem is a pocimat szorgalmasan. A 35. héten egyik nap felkeltem, belenéztem a tükörbe és azt hittem káprázik a szemem. Vagy ezer repedés éktelenkedett a pocakomon, teljesen magamba roskadtam tőle...úgyhogy ennyit erről. És hozzátenném, hogy édesanyám hármunkat hordott ki, mindenféle kencék nélkül, és egy csíkja sincsen!!!!

2013. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem feltátlen. Genetika. Attól függ mennyire tud nýúlni a bőröd hirtelen. Első lányomnál 9 kilót híztam (terhességi curor miatt diéta), eltünt szülés után. De a bőröm... 33.héttől rettentően szétrepedt a bőröm. Pedig kentem mindennel naphosszat. Ez van. Mára halvány és nem olyan gáz. 2 hónapja szültem a harmadikat. 5 kilót "híztam" csak, de nem repedt a hasam már, hiszen megedződött. :)
2013. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Több, mint 20 kg-ot híztam, egy darab csíkom nem lett!
2013. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Adri1616 ***** válasza:
Eddig 1 kilót híztam és mégis nagyon csúnyán szét van a bőröm repedve. 27+5 hkm
2013. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9 kgt hiztam,de a 32 hettol en is szepen berepedeztem,pedig kenegettem is.genetika szerintem
2013. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes módon én magasságomhoz képest elég jól felhíztam (85 kg-ra) a terhesség alatt, viszont a hasam egyáltalán nem lett csíkos, azonban a combom hátsó részén igen..:S Azt mondják, ezek idővel halványulni fognak, és hogy a szolárium is sokat segít rajtuk. És még egy tanács: ha sokat szedsz fel, vagy ha kicsit, próbáld meg fokozatosan leadni és ne egyszerre gyorsan, hiszen ami kilenc hónap alatt alakult a testünkön, annak időt kell adni, hogy regenerálódjon ráadásul a hirtelen súlyvesztés is megviselheti a bőrt..Lassan, de biztosan + mozgás + bőrápolás és akkor a lehető legtöbbet megtetted, amit lehetséges.
2013. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!