Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatalmas dilemma! Mit tegyek?

Hatalmas dilemma! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a párom 28. Sikerült teherbe esnem (természetesen nem szándékosan). Most 4 hetes a pici a hasamban. Véleményeteket kérném.

Pár hónapja vagyunk együtt a párommal és máris gyereket várok. Mindent és mindenkit otthon hagytam és kiköltöztem hozzá külföldre. 1 hónapja érkeztem (a fogantatás idejében). Nagyon sokat vitatkozunk egyszerűen egy-két dologban nem értjük meg egymást. Mit tegyek?

Gondolkoztam az abortuszon, mert korai és rövid kapcsolat ez, viszont a megtartásán is agyalok, viszont ha netán külön mennénk a párom elérné, hogy a gyereket elvennék tőlem és ő lenne a gyámja.

A hatalmas vitáktól és a sírógörcsöktől elbizonytalanodtam. Nem az én jövőmről van most szó, hanem a picivel mit kellene tennem?


Negatív kommenteket nem szeretnék köszönöm!



2013. júl. 20. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Még fiatal vagy, előtted az élet, ráérnél a gyerekvállalással. Ráadásul nem is rég óta vagytok együtt, így is korai lenne. Arról nem is beszélve, hogy a kapcsolatotok is bizonytalan. Nem látom értelmét, hogy megtartsd a babát, csak neki ártanál evvel. Én a helyedben az abortuszt választanám. Igaz, ellene vagyok, de ebben az esetben indokolt lehetne.
2013. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Én a helyedben az abortuszt választanám. Nem szívesen tenném meg, de a helyzetedben ez lenne a jó megoldás. Fiatal vagy, rövid ideje vagytok együtt, sok a vita. Ebből semmi jó nem sülne ki.
2013. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket! Igazatok lehet!
2013. júl. 20. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Kérlek tedd meg, hogy megnézed ezt a filmet, szerintem utána sikerül a döntés! Ismerek olyat aki ennyi idősen szült, nem bánta meg!

[link]

2013. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Velem ez csak majdnem tortent meg, egy masik kerdesnel leirtam a sztorit, van benne par szempont, amit erdemes lehet merlegelned. Nezd meg a kommentemet:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhesseg-megszakitasa__4611722-van-olyan-no-akit-a-parja-ra-akart-kenyszeriteni-az-abortuszra-elment-vegul-s

2013. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én az abortusz ellen vagyok nagyon durván,DE!

neked kell tudnod,hogy képes vagy-e a picit elvetetni,mivel elég komoly lelki traumát okozhat,de van olyan is,aki hamar túllép rajta.Biztos vagy benne,hogy a párod eltudná venni tőled a gyereket? A szüleiddel milyen a kapcsolatod? Nem beszéltetek amióta kiköltöztél? Megbeszélhetnéd velük,még akkor is,ha haragban vagytok, Meg kellene érteniük a helyzetet és segíteniük kellene. Sok mindentől függ. De szerintem ne itt kérj véleményt,mert úgyis megoszlanak majd a vélemények és még jobban össze fog zavarni. Sokan lesznek az abortusz mellett és rengetegen ellene is. de szerintem,mivel ez a te életed,neked kell döntened. Először is felkészültél 1 gyerekre?Készen állsz az anyaságra? Ha a párod elhagyna,eltudnád tartani a kicsit egyedül? Rengeteg dologtól függ,de ezt neked kell tudnod,neked kell mérlegelni a helyzetet. :/

2013. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tartanám meg, és biztos vagyok benne, hogy túl sokáig nem lesztek együtt így sem, úgy sem.
2013. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Édesanyám mellettem áll mindenben. Készen állnék az anyaságra ezzel nem lenne probléma, a baj csak azzal van, hogy a párom nem enged.
2013. júl. 20. 14:01
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy nagy harc lenne az életed, te tudod, hogy bírnàd e.

A leírtak alapján abortusz.

2013. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha feladtál a fiúért otthon mindent, akkor nagyon elszánt lehettél. Én ugyanezt tettem kb. 1 éve, és az elején mi is sokat veszekedtünk, de nem azért mert nem szerettük egymást, hanem azért, mert 2 különböző kultúra találkozott egymással. Meg kellett tanulnom nekem is és neki is elfogadni bizonyos dolgokat a másik mentalitásából, és most már béke van köztünk. Szerintem ezen van a hangsúly minden kapcsolatban, hát még ha nem is ugyanabból a környezetből jönnek. Mi most várjuk a kisbabánkat, és nagyon boldogok vagyunk. Örülök, hogy az elején, amikor felmerült bennem a hazaköltözés, nem tettem meg.

Szerintem azt kell eldöntened, hogy valóban szereted-e ezt a fiút, önmagadnak úgysem tudsz hazudni, és biztos vagy-e abban, hogy ő is így érez irántad. Esetleg beszélgess el vele erről, hátha tisztábban fogsz látni. Ha igen a válasz, akkor életed legjobb döntése lesz vállalni a babát, ha nem, akkor abortusz.

Csak a kezdeti veszekedések miatt ne add fel! Tanuljatok meg egymással élni!

2013. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!