Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hihetek? 5 hetesen...

Kinek hihetek? 5 hetesen voltam az 1. uh-n. Aztán 12 hetesen másik dokinál voltam, aki, akkor 13 hetesnek vélt.4 hét elteltével. Voltam vissza ahoz a dokihoz, akinél első alkalommal voltam,16 hetesnek mért. Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Számold ki, hány hete volt az utolsó menzesz első napja. Annyi.
2013. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó mensidhez képest nézd meg hány hetes vagy! A szülés dátumát is ahhoz fogják igazítani, főleg még az első időkben.

Nekem a kérdésed kicsit bonyolult.

5 hetesen első uh rá 4 hétre voltál 12 hetes? (9 hetesnek kellett volna lenned nem 5+4=9)?

Ha 12 hetes uh-n 13 nap nézték a babádat azzal nincsen semmi gond, simán eltudják még ilyenkor mérni.

2013. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdésedet..Szóval az első doki 1 héttel kevesebbnek mér,mint a másik..szóval az első doki szerint 16hetes vagy a másik doki szerint 17 lennél már!Érdekes :)A mensi szerint 16,vagy 17 hetes lennél most?
2013. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdésedet és a dillemádat is. :) Esetleg a mensid sem szabályos? Lehet, hogy nem akkor esik teherbe az ember lánya, amikor mensi szerint kéne, ezért korrigálhatják a szülés időpontját az UH eredmények fényében.

Nekem heteken keresztül nézték 5-6 hetesnek a babám, mert szar volt a gép. Mensihez képest tudtam, hogy két héttel később estem teherbe, mint kellett volna. Nem is veszik figyelembe az utolsó mensim. Doki azt mondta, hogy a 12. heti UH a mérvadó, mivel addig nő minden baba egyformán, utána a genetikai adottságok miatt különbözően fejlődnek. Nekem most 2-3 héttel nagyobb a babám, mint a kora, de a 12. UH-ra alapoznak és nem változtatják az abból számolt szülési időt. Nálam ez így van jól.

Te tudod esetleg, hogy mikor estél teherbe? Ovuteszt? Görbe? Kevés együttlét?

2013. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Igen kevesebbnek mér az egyik doki.Már voltam 20 hetes uh-n is.Kíváncsiságból mind2nél voltam.Már meg sem lepődtem, hogy ugyanaz a felállás.Bár amelyik 13 hetesnek vélt, eléggé összecsapott vizsgálatot végzett 20 hetes uh-n is.Nem tartott 5 percnél tovább.8 nap múlva elmentem a másik dokihoz(aki eddig kevesebbnek mért)ő is 20 hetesnek mért, de időközben eltelt a 8 nap,....sőőőőt, ez nem elég kisebbnek is mérte a fejátmérőt és a combcsontot is.A fejátmérője 4mmm-rel kevesebb, a combcsontja 3mm-rel kevesebb. Na ilyenkor kinek lehet hinni???
2013. júl. 24. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Én annak hinnék, akinek jobb gépe van és nagyobb odafigyelést valamint szakértelmet tanusít!
2013. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 moncsicsi91 válasza:
Annyit hozzászolnék ehhez a témához, hogy igen ugy állapitják meg az orvosok a terhesség idejét hogy az utolso menzi elso napja, DE szerintetek az pontos?.... szerintem nagyon nem! én is terhes vagyok, a menzi szerint 3héttel idosebb terhes lennék, De akkor nekunk még nem szabadott probálkozni, ugyhogy ez a megállapitás nagyon nem jott be! az elso probálkozás,és az elso ultrahang ami a pontos! a menzibe nem hiszek!
2013. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!