Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok tejtermék fogyasztás...

A sok tejtermék fogyasztás valóban tejérzékenységet válthat ki a babánál? És a megszületett kisbabáknak mikortól lehet tejet (nem anyatejre gondolok) adni hogy ne legyen tejérzékeny?

Figyelt kérdés
Egyszer egy öreg néni mondta amikor még a készülőben lévő kajcsira vártam és mondtam hogy megeszek egy túrórudit addig is hogy csillapítsam az éhségem hogy ne egyek éhgyomorra ilyet mert tejérzékeny lesz a baba.Meg hát amúgy is sok tejterméket és tejet fogyasztok.Ez igaz lehet?
2009. okt. 22. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Attól, hogy te tejterméket fogyasztasz, a babád nem lesz tejérzékeny. A tejérzékenység mindkét fajtáját enzimhiány okozza és nem az, ha te tejet iszol. Persze, ha hajlamos a tejérzékenységre, akkor ne vidd túlzásba a tejfogyasztást. Egyébként a kórházban a reggelihez vagy tejeskávét vagy tejet, esetleg teát adtak... A tehéntejet legalább a baba 1 éves koráig nem ajánlják, de mostanában még akkor is inkább babatejet....
2009. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Annyi tejet igyál nyugodtan amennyi jól esik,ahogy az első válaszoló leírta pontosan úgy van semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2009. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!!

A férjem mondta hogy 1 éves koráig nem lehet majd neki tejet adni,de nem akartam elhinni.Ezekszerint igaza volt.

2009. okt. 22. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is sok tejterméket fogyasztottam az első terhességem alatt,a kislányomon 6hónaposan állapították meg a tejérzékenységet,de ez inkább örökletes.Ugyanakkor attól kezdve,nem fogyasztottam sem tejet,sem joghurtot,míg szoptattam,így nem voltak tünetek.Kb.5 éves koráig laktózmentes tejet adtam neki,aztán már tehéntejet,de naponta max egy bögrével és azt tapasztaljuk,hogy kinőtte :-)
2009. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, ne hagyd magad félretájékoztatni. Ha bárki tejérzékeny a környékeden, akkor ne fogyassz tejet, mert a baba látja kárát.

Első gyerekemnél szoptatás alatt én ettem tejterméket, majdnem ekcémás lett a gyerek, mire szóltak, hogy tán ezt rögtön hagyjam abba...

Második gyerekem is tejérzékeny lesz, mert szoptatás alatt minimális tejtermékre (pl. sajt a szendvicsre) nagyon csúnya lett a bőre.

A harmadik gyerekemnek nincs baja tőle.

Szóval ne hallgass az első kettőre, tán nem találkoztak a dologgal soha, csak akkor meg minek írnak...

Szóval ha bárki tejérzékeny, megvan a babánál az esély, te ne fogyassz a szoptatás alatt tejes dolgot, ha lehet. És ő se, minimum 1 éves koráig.


Ui.: nálunk a férjem tejérzékeny, fogalma se volt róla, csak a gyerek miatt (merthogy tejérzékeny lett a gyerek) elment egy vizsgálatra és kiderült, hogy ő az és tőle öröklik. Semmi tünet, esetleg picit meghajtja, ha egy pohár tejet iszik, aztán ennyi a tünete. De a gyerekek jól megjárták miatta...

No, lényeg: nem árt odafigyelni a dologra, a férjednek igaza van.

2009. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, és lehet, hogy az első két válaszoló is, hogy még nem született meg a gyerkőc. És én is úgy tudom, bár nem vagyok szakértő, tényleg nem találkoztam még a dologgal én sem, nem is szeretnék, szóval úgy tudom, hogy terhesség alatt lehet tejet, tejtermékeket enni inni, sőt a dokim a kalcium miatt javasolta is a fogyasztását.

Szoptatás alatt nem fogok tehéntejet inni, a tejtermékekkel nem tudom mi a helyzet, de a tehéntejről hallottam, hogy szoptatás alatt ne, és a babónak is egy éves kora előtt nem szabad tehéntejet adni.

Én ezt tudom. De ha semmilyen tejterméket nem ehetnénk szoptatás alatt, akkor honnan jönne kalcium a szervezetünkbe?


34 h km

2009. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem a védőnő mondta még a terhesség alatt, hogy bármit megehetek, kivéve a nyers dolgokat, viszont szoptatás alatt kerüljem a tejet, tejtermékeket, mert tejkiütést kaphat a baba, rosszabb esetben akár ekcémát is.

De napi 1bögre tej nem okoz semmi panast, csak ha túlzásba viszi az ember a tejfogyasztást.


3hetes baba anyucija

2009. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!