Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szolnak bele más gyerekv...

Miért szolnak bele más gyerekvállalásába azok, akiknek közük nincs hozzá, maximum véleményük róla?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy nekünk a férjemmel már van 4 gyönyörű, egészséges gyermekünk. Mivel én már elmúltam idén 40 éves, úgy gondoltuk, hogy szeretnénk még utoljára egy kisbabát vállalni. Mindegyik gyerekünk rendes nevelést kap, szerető családban él, és szerencsére anyagi tekintetben megengedhetjük magunknak, hogy még egy babát vállaljunk. Az egyetlen nehézség talán csak az lenne, hogy mivel 3 hálószobánk van, és már nem nagyon szeretnénk költözködni, vélhetően kissé szűkösen lennénk. Viszont azt gondolom, hogy minden egyéb tekintetben nagyon is jó helyen lenne nálunk egy baba. Mindössze azt nem értem, hogy akikkel megosztottuk ezt a tervünket, azok között miért vannak olyanok, akik nem csak, hogy a véleményüket mondják el, hanem egyenesen lehülyéznek minket, mintha tisztára elmebetegek lennénk. Azért csak nem ennyire elvetemült ez az elképzelés?
2013. júl. 26. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Az alapján, amit elmondtál, jó helye lesz a babának :)

És az emberek MINDENBE beleszólnak. Egyszerűen szeretik hallani a saját hangjukat, különösen olyan dolgokkal kapcsolatban, amihez semmi közük nincs.

2013. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani, hogy ismerőseitek miért szólnak bele ilyen módon a dolgaitokba, csak a saját véleményemet tudom leírni. Én nagyon örülök, amikor ilyet hallok, mint a Ti esetetek (sok gyerek, anyagilag megtehetik), mert ha Ti szeretnétek, fel tudjátok neveli, egészségetek is engedni, akkor miért ne. Hovatovább az is merném állítani, hogy talán kicsit felelősek is az "utánpótlásért" azok, akik egészsége, családja, anyagi körülményeik megengedik ezt. Nem "kell" mindenkinek 4-5 gyereket vállani, de ha vállalnak, annak szerintem csak örülni lehet. (Mondom ezt úgy, hogy én 31 évesen várom az elsőt, és még 2-t szeretnénk)
2013. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17 hetes vagyok a harmadik gyermekemmel, de épp emiatt még nem tudja senki :-(
2013. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan családot, ahol többen voltak egy szobában, de boldogságban szeretetben nőttek fel a gyerekek. Szerintem egyik fülön be másikon ki. Sokan nem veszik be reggel a bunkóság csillapítót... :D
2013. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Biztos jó helye lesz, de eszem ágába se lenne 40évesen szülni! 15évesen egy nagyi koru anyukával végem let volna! Nem beszélve aról h a kockázatok nagyot ugranak bizonyos betegségekre 40fölött. De mindenki saját maga dönti el h mikor szül!
2013. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük. Az én gyerekeimnek sincs külön szobájuk. 4 gyerek van 3 gyerekszobában (a nappalit pedig eszem ágában sincs feláldozni, mert rengeteget vagyunk ott közösen). A két nagy között 1 év a korkülönbség, ők egy szobába vannak. Már kamaszodnak, szóval lehet később lesznek gondok, de majd megoldják egymás között:) Annyiban azért szerencsénk van, hogy a 3 szoba adott, mert a harmadik lány, negyedik fiú szóval így jól vannak elosztva. Nem hinném hogy ezen múlik az hogy milyen ember lesz belőlük. Én is a húgommal voltam mindig egy szobában, felnőttünk. Igaz, hogy volt hogy zavart, de szerettem is.

Mi is úgy éreztük, érezzük, hogy mindent meg tudunk adni nekik ami szükséges, és azon felül is. Nem lesz saját lakásuk, autójuk, de tudunk nekik lehetőségeket biztosítani. Szeretjük őket, törődünk velük, a férjem fantasztikus apa, remélhetőleg én sem vagyok anyaként az utolsó :) Lehet nincs 20 márkás pólójuk egy szezonra, csak kevesebb, de túlélik. Látom hogy boldog, kiegyensúlyozott gyerekek. Ez számít.

Ne törődj senkivel

2013. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Most már van közöm a gyermekvállaláshoz, mert nekem is van gyermekem. De amíg nem volt, addig sem tartottam jó ötletnek több gyermeket szülni, mint ahány szoba van. Úgyhogy igenis, meg volt erről a véleményem már nagyon rég, ugyanis én pont ebben nőttem fel. Hárman voltunk egy szobában, és megkeserítette az életünket. De nagyon! Soha nem tenném ki ennek a gyermekemet. Persze anyám nem értette, hiszen ő egyke volt, ezért csak szült és szült és szült, amíg 5-en nem lettünk 2 szobára, amik ráadásul egybe nyílnak. Elmondhatatlanul rossz gyermekkorunk volt emiatt, majd később mégrosszabb lett, amikor kamaszodtunk. Gyűlöltem az egészet.


Szóval szerintem sem olyan jó ötlet ez a sok gyermek, ha nincs hely. De ettől függetlenül a Ti döntésetek, és nekem egyáltalán nem fáj az, ha szülsz mégegyet, mert Neked, és a gyermekeidnek kell megbirkózni majd az ebből fakadó problémákkal. De kívánom, hogy Nálatok jól süljön el!

2013. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudnak beleszólni, mert azt csináltok, amit akartok.:)

em tudom, kik azok, akiknek elmondtátok bizalmasan, mennyire állnak közel hozzátok. Ez az ő véleményük. Azért mondják, mert ők nem így csinálnák, az más kérdés, hogy lehülyéznek. Azt mondjuk nem értem, milyen alapon...

Nem kell ezzel foglalkozni, 4 gyerek mellett már biztos észrevetted, hogy mindent jobban tudnak mások, mindenről van egy jó szavuk, ez sem kivétel. Ha ti aratjátok, és úgy gondoljátok, ez a jó döntés, akkor ennyi. Sok sikert!:)

2013. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
akarjátok- jav.:)
2013. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mi hárnat szeretnénk.most van utban az elsö.de aposom már most mondja hogy 2 böven elég.én meg ugy vagyok velw hogy ahol 2nek jut belefér a harmadik is. nagyon utalom mikir masok beleszolbak.mi is 3an voltunk 1szobaban bevallom sokszor utáltam de mostfelnött fejjel örülök hogy két testvérwm van bárhogy is éltünk. Viszont én 35éveswn mar nem akaroj szülni,40en meg plane. nem bantasképp kérdezö csak én igy vagyok vele.ha ugyérzed azegészségi allapotod megfelelö és anyagilag sem megterhelö akkor ne hallgas másokra tedd amit jonak latsz.azt még hozzateszem hogy van egy rokon akinél 5gyerköc van.az egyetlen gond hogy latszik a gyerekeken hogy nincs elég idö a szülöknek rajuk mert mindig volt egy kissebb akivel foglalkozni kellett és igy nagyon nehezen kezelhetöek lettek.erre vigyazzatok.
2013. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!