Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség mellett szabad...

Terhesség mellett szabad felemelnem az első gyermekem? Most 10kg és igényli hogy felvegyem, vigyem. Most 9hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem értek hozzá, de szerintem nem nagyon :( Bár elég megvalósíthatatlan. Azért próbáld meg úgy emlni, hogy nem lehajolsz, hanem kicsit leguggolsz, és a pocid próbáld nem megeröltetni. Nekem 2 kg. krumploit is tilos volt felemelnem :(

34h km

2009. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem emelgetném. Nehogy megeröltesd magad. :)
2009. okt. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ne nagyon emelgess ha megteheted,barátnőm 3 hete szülte meg a 26 hetes babáját épp ez miatt.... Még mindig nem tudni megmarad e a pici.Ha fel akarja vetetni magát,vedd fel,ültesd az öledbe,szeretgesd,de ne cipeld!!!! KÉRLEK
2009. okt. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Muszáj emelgetned:) nem lesz semmi bajotok:)

35 hetes + 23 hós (12.5kg)

2009. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Látod, eltérőek a vélemények, mert mindenkinél más.

Neked kell(ene) érezni, bírod-e, de sajnos inkább csak utólag derül ki. Jobb óvatosnak lenni, de van, aki nem bírja, és vetélést vagy koraszülést okoz, van, aki pedig végig cipekedik, gyereket vagy mást.

Próbáld ne cipelni, ha megteheted!

Vigyázz magadra, magatokra :)

2009. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
30 hetes kismama vagyok és 1,5 éves 12 kg-os a kisfiam. Kivitelezhetetlen hogy ne emeljem meg. Az apukája reggeltől estig dolgozik, át kell öltöztetni, pelenkázni, etetni, autób be-ki, más ezt hogy oldaná meg? Figyelek arra hogy ne hasizommal emeljek, hanem a karomat terheljem.
2009. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajlam kérdése a dolog. Valaki végig "cipel" egész terhessége alatt és van akinem a kicsi is megárt. Én idejében leszoktattam a gyerekem et arról, hogy ölbe kéreszkedjen, a pelenkázást az ágyon oldom meg, ahova maga mászik fel. És megtanult bemászni a gyerekülésbe és az etetőszéket is lecseréltük kisasztallá, kisszékké.Egyetlen dolog maradt, amit nem tudtam kikerülni: a bevásárlókocsiba beültetni: de a 27 héten elkezdett nyílni a méhszájam, ezért mostmár oda sem ültetem be, hanem rohangálok utána a boltban. Ez van.

Amúgy 2,5 éves és 13 kg.

29 hetes km

2009. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nyilván megérzed, ha valamit nem bírsz, nekem mindig keményedik a hasam, ha megerőltetem magam. De a múltkor panaszkodtam a dokinak, hogy már nehézkes felvenni a cipőt meg hasonlók, és rálegyintett, hogy ha lógna rajtam még két gyerek és mosónő lennék, nem panaszkodnék ennyit. Szóval nem baj, ha felemeled, de órákat azért ne járkálj vele. Ha érzed, hogy nem birod, tedd le.
2009. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Birom vinni,nem érzem hogy gond lenne,csak mindenki mondja,hogy ne emelgessek.

Bár amikor a férjemmel együtt voltunk,2alkalommal,akkor utána 2cseppnyi barnás folyásom volt,ezért most kerüljük a dolgot.De egyik nap meg csak úgy volt megint ilyen barnás folyásom,pedig pont nem is cipeltem.Remélem nem lesz baj.Az orvosnak mindenképp szólok.

2009. okt. 23. 11:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is kivitelezhetetlen nem emelgetni, rengetegen vállalnak babaát kis korkülönbséggel és nincs bajuk az emelgetéssel, nézz szét más kultúrákban egyik kicsi a háton, másik pici a karban, a harmadik meg pocakban.
2009. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!