Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamin készítményt...

Milyen vitamin készítményt vagy más egyéb étrend kiegészítőt szedtél/ szedel a terhességed alatt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 21:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Semmilyent. Ez csak Magyarországon divat.
2013. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Pregnacare
2013. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egy doboz gravidát szedtem be, amikor eszembe jutott. Emellett vasat és folsavat szedek a 16. héttől, illetve egyszer voltam beteg, akkor szedtem c vitamint. Emellett változatosan és minőségien étkezem, sokat mozgok, és eddig jól is bírom.
2013. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Folsav (12 hétig napi 1 szem, 12 héttől heti 2-3 szem), Magnézium (muszáj volt a sok pocak fájás miatt 16 hétig, utána igény szerint) Ferro Flavonoid (vas és folsav a 12 héttől, ez "csak" lekvár, gondoltam jobban felszívódik mind egy bogyó) C-vitamin (heti 1-3 alkalommal ascorbin sav formájában, fél kávéskanál) Dr. Steinberger kálcium+D3 vitamin gyümölcs lé (havi egy alkalommal 5 napig 2dl, 20 hét után)
2013. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Elevitet szedtem az első 3 hónapban 2-3 naponta, folsavat is az első 3 hónapban, később Supradint és kalciumot kb 2 naponta. Lehet hogy a kalciumnak köszönhetően, de egyetlen rossz fogam sincs azóta sem (anyukám protkót kapott a 3. gyerek után, bnőmnek 5 fogát gyökérkezelték szülés után).
2013. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem Femibion800-at ajánlott az orvosom, és azt mondta, hogy nem kell mellé más, mert megvan benne minden ami a babának kell, meg néha C-vitamin, ha eszembe jut. Sok-sok gyümölcs, sok folyadék, és ajánlották ismerősök, hogy naponta 4-5-ször mossak fogat,mert nem attól romlik a fog, hogy a baba kivonja a kalciumot, hanem attól, hogy megváltozik a száj ph értéke. Hát nem tudom, de egy próbát megér. :-D Boldog babavárást mindenkinek :-D
2013. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Alapból csak magnéziumot szedtem, hogy a stresszes decembert bírjam. Mikor késni kezdett, akkor kezdtem el sima mezei folsavat szedni. Ugyan nem sejtettem, hogy pont a baba miatt késik, de gondoltam a következő hónapra. Aztán a 6. héten kiderült, hogy jön a baba, és így természetesen, szedtem tovább a folsavat, magnéziumot, illetve c-vitamint, hogy ne legyek beteg a téli időszakban.

A 8. héttől megpróbálkoztam az Elevittel. Kiütéses lettem tőle, így rögtön váltottam a Pharmaton Matruelle magzatvédő vitaminra, de e mellé már nem kellett szednem a plusz folsavat.

A 12. hétig minden nap szedtem a Matruelle-t (+Mg, +C-vitamin), aztán ritkítani kezdtem minden másnapra a 16. hétig. Utána a 20. héttől heti egy szemet vettem be, mikor éppen eszembe jutott. (Aztán a 22.-23. héttől kezdve el is felejtkeztem a dologról, ugyanúgy áll a polcon félüveg vitamin... Majd szoptatásnál jó lesz.)

A 20. héttől viszont szedem a kalciumot és vasat. (A kalcium előbb is eszembe juthatott volna... mondjuk még idejében, de azért ezt jobb lett az elejétől kezdve.)

A 36. héten járok jelenleg vasat és kalciumot szedek, a 35. héttől elhagytam a magnéziumot, ahogy azt kell.

Szülés utánra tervezem majd beszedni a megmaradt terhesvitamint, hogy kicsit rendbe szedjem magam, illetve szoptatásra az orvosom kiemelten kérte, hogy vas + kalcium mindenképpen maradjon, mindkettőből napi 2 szem.

2013. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Femibiont az első és a második trimeszterben, de a harmadikban már csak magnéziumot.
2013. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Az elején Femibion 800-at, 13. héttől Femibion 400-at (ehhez van valami omega 3-as kapszula is) és D-vitamint.
2013. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

12. hétig femibion 800 napi egy;

12. héttől Pharmaton matruelle 3 naponta. és tényleg ez a legjobb készítmény szerintem a mai piacon.

2013. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!