Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maradjak otthon veszélyeztetet...

Maradjak otthon veszélyeztetett terhesen?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok jelenleg és veszélyeztetett terhes, mivel a 6. héten haematomám volt tapadási gondok miatt. Azóta Utrogestan-t szedek. Lassan szeretnénk visszamenni dolgozni, de a nőgyógyász nem hajlandó kiállítani olyan papírt, hogy visszamehetek. Gondolom így szeretné védeni magát a továbbiakban is. Olyan véleményt szívesen kiállít viszont, hogy maradjak táppénzen végig. A háziorvos viszont nem valószínű, hogy szakorvosi vélemény nélkül visszaengedne dolgozni, maximum saját felelősségre. Volt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, hogy döntött? Annyira nem igyekeznék vissza dolgozni, de fogalmam sincs, mit csináljak itthon még fél évig.
2013. júl. 27. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan mi számít neked?

Fél évig otthon ülni és lesz a végén egy remélhetőleg egészséges babád vagy inkább visszamenni dolgozni és lehet babád sem lesz...

Ha megszületik a babád, azért majd ettől felnőttebb hozzáállást mutass és legyél felelősségteljesebb szerintem a babád érdekében és ez most nem piszkálás, hanem egy jó tanács!

És mit csinálj otthon? Sétálj, tévézz, fejts rejtvényt, olvass, netezz, filmezz, csináld meg a házimunkákat szépen, de közben ne erőltesd meg magad. Mikor otthon vagytok, akkor a pároddal csináljatok közös programokat, élvezzétek egymást...mondjuk.

2013. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem te leszel az első, akinek otthon kell maradnia a babája érdekében.

Netezz, nézz filmeket, olvass, neten nézz babaholmikat, és hallgass az orvosra.

Még csak a 11. héten vagy, lehet 2-3 hét múlva úgy dönt az orvosod, hogy visszamehetsz dolgozni. Addig is maradj a fenekeden. :)

2013. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg meg nem szivodott fel teljesen a haematoma. Vard meg, amig eltunik, utana tuti visszaengednek. En 5-tol 11. hetig vereztem, fekudnom kellett. 13. heten kelhettem fel, ez eleinte csak erogyujtest jelentett, mert legyengultem. 16. heten gondoltam, h visszamennek, de csak 20. het lett belole, de ezt a munkaltatom kerte egyeb okbol, en pedig kivartam. A nodoki mivel 16. hettol mar zumbazni is engedett, igy nem nagyon tilthatta meg (bar az en dokim se szereti, h dolgozom, de hat a tappenzbol nem neki kell megelni...). Papirra viszont nem volt szukseg, elmentem a hazidokihoz es kozoltem, h a mai nap az utolso tappenzes napom egy ideig. En azt gyanitom, h Te meg nem vagy igazan "biztonsagban", vard ki amig eljon az ido!
2013. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fontosabb a baba, vagy te?!

Vagy otthon pihensz, feltalálom magad, olvasol filmet nézel...

Vagy vissza mész dolgozni, mert unatkozol, és kockáztatod a babád...


Már itt elválik milyen Anya leszel, hol áll a rangsorban a baba számodra...

2013. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A helyedben nem gondolkoznék egy percet sem ezen, pláne ha határozatlanon vagy. 11 hetes vagyok én is , szintén veszélyeztetett. Èn határozottan vagyok aug végéig; meghosszabbitanák de a doki még nem tudott nekem sem megnyugtatóan mondani semmit. Annak ellenére hogy semmit nem keresnék fél évig a babám érdekében szó nélkül maradok itthon. Ja és feküdnöm kell tehàt semmi programmal se tudom lefoglalni magam...Szerintem mérlegelj, de ha belegondolaz igazábol egyértelmű / legalábbis nekem.
2013. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves első kommentelő! Én is minden bàntás nélkül szetetném csak jelezni, hogy egyáltalán nem azt írtam, hogy mindenáron menni akarok dolgozni, sőt hangsúlyoztam, hogy nem sietnék vissza a munkahelyemre, mert nyílván a baba a legfontosabb nekem. Hasonló helyzetben levő sorstársakat kerestem volna. Annyit még hozzá fűznék, hogy szóban elmondta, minden rendben van, mehetnék is akár, de a felelősségez nem vállalja ebben az esetben sem, tehátt továbbra is azt írja a leletre, hogy táppénz javasolt.ès bár indok hál'Istennek nincs rá; hogy itthob maradjak, mert rendben van minden a leleteimmel; döntsem el, hogy akarok e dolgozni. Ebben szerettem volna segítséget kérni, de én sem voltam lehet egyértelmű, ami a kérdés megfogalmazását érinti.
2013. júl. 27. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Az orvos nem engedne vissza, kerek perec feketén-fehéren megmondta. Akkor nem értem miért írtad ki a kérdést, ha a babád az első, akkor ez nem kérdés, hogy otthon maradsz!


Saját tapasztalat: velem egyidőben pozit tesztelt az egyik barátnőm, én véreztem be először, ő rá 2 hétre. Én otthon maradtam, pihentem, megmaradt a babám. Barátnőm visszament irodai munkára ugyan, de elment neki :( Nekem is elmehetett volna, és neki is megmaradhatott volna ugyan, de látom, hogy furdalja a lelkiismeret, hogy nem maradt otthon.

2013. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ebből én nem azt szűröm le, amit te itt az előbb megmagyaráztál:

"Lassan szeretnénk visszamenni dolgozni, de a nőgyógyász nem hajlandó kiállítani olyan papírt, hogy visszamehetek. Gondolom így szeretné védeni magát a továbbiakban'"

Ebből én azt szűröm le, hogy te vissza akarsz menni dolgozni, csak az orvos nem hajlandó visszaengedni, de biztos amúgy visszamehetnél, csak ő nem vállalja a felelősséget.

Tudod, nem feltétlenül saját magát védi, hanem téged is. De mindegy, biztos én vagyok a hülye.

2013. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem érdemes kétségbe vonni az orvosi szakvéleményt. Nekem kinyílt a méhszájam félidőben, és nekem is azt javasolta, maradjak otthon, ne dolgozzak, bár semmilyen papírt nem állított ki. Szerintem senki nem kötelezhető arra, hogy otthon maradjon, saját felelősségre dolgozhat bárki. Hiszen ha nem mutatod be a papírt, akkor nem létezik. De óva intenélek ettől. Én visszamentem dolgozni, és majdnem a terhességem végéig maradtam is. Nem volt más megoldás, nem volt helyettesem.

Aztán a Karácsony előtti készülődésben sem kíméltem magam. Azt hittem nem történhet baj. Végül koraszülésem lett a 34. héten. Szerencsére a baba egészséges lett, de két hétig a koraszülött osztályon voltunk.

Szóval nem éri meg!

2013. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nalam akkor a veszely elmult, unatkoztam, 2,5x annyi a fizum, mint tappenzt kaptam, irodai ulo munkam van, de igy is konnyebb munkat biztak most ram (nem olyan stresszes), es maradt 12 nap szabim, amit aprankent veszek ki, heti egy napot maradok otthon, vagy ha epp faradtabb vagyok a munkahelyen, hazamegyek. Az orakat meg vonjuk a szabimbol. En ilyen feltetelek mellett vissza, nem bantam meg. Azt tudom tanacsolni, ezeket a szempontokat merlegeld: anyagilag megeri? lelkileg jot tesz neked (pl jobb, mint unatkozni, vagy nem tul stresszes-e)? milyen a munkakor, birod-e terhesen?
2013. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!