Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek terhesség...

Volt valakinek terhesség alatt streptococcus agilace a hüvelyében, és a szülés elötti antibió megvédte a babát?

Figyelt kérdés
Sziasztok 15 hetes vagyok a dokim már most megcsináltatta ezt a tenyésztést és sajnos pozitív lett,ez tegnap derült ki,aludni sem tudtam tegnap mikor elolvastam hogy ez miket okozhat,még szülés után 3 hónappal is agyhártya gyulladást...teljesen kivagyok,a babáknak nem csinálnak tenyésztést mikor megszületnek?Nagyon aggódom,megvédi a szülés elötti gyógyszer?Nekem már most felírt hüvely krémet,de azt olvastam ez kiírthatatlan...kérem válaszoljon aki hasonló problémával küzdött.Köszönöm

2013. aug. 1. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem is volt.Kaptam antibiotikumot,és a baba is mikor megszületett.nekem csak terhesség alatt volt,és azt mondták mindig meg marad,de ahogy meszültem hamarosan elmult.majd a második babánál is kijött és a harmaduóiknál is sajnos.kaptunk antibiotikumot és semmi gond nincs egészséges gyerekeim vannak.7-4 és másfél éves.
2013. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocsi telefonról írtam és néha elütöm a gombokat,mert olyan érzékeny a kijelző.első voltam
2013. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál!Nekem császáros lesz a baba,de sajnos ott is elkaphatja,nagyon bízom a dokimban,de tudod milyen az mikor féltjük a picit.
2013. aug. 1. 08:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Aki vénásan kapta esetleg szülés közben a gyógyszert,az tudta késöbb szoptatni a babát?
2013. aug. 1. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Streptococcus agalactiae-re gondolsz, nem? (Kicsit elírtad. :))

Azért kapjuk manapság a nagy adag antibiotikumot, hogy még véletlenül se legyen ebből gond. Bár a neten azt is leírják, hogy mennyire kis eséllyel fertőződnek meg ezzel a frissen született babák. Nekem is van ez a kedves kis bacim és ha lenne választásom, bizony én nem kérném szülés közben az antibiotikumot. Ha nem muszáj miért kell egy újszülöttnek rögtön antibiotikummal teletömve kezdenie az életét?! Utólag is megkaphatná szegény, ha tényleg megfertőződött vele. De hát mostanság igyekeznek minden szempontból biztosra menni. És előbb kezelnek, mint hogy tényleg szükséges lenne.


Nekem amúgy a dokim nem írt fel erre semmit sem, csak lerendezte annyival, hogy majd szüléskor kell foglalkozni vele.


Én nem aggódom, és szerintem te se tedd. Manapság mindennel ijesztgetik a kismamákat és végül sokan el is hiszik, hogy orvosok nélkül teljesen életképtelenek lennénk. És tényleg nincs aggódnivalód, mert kezelést is kapsz/kaptok, illetve azt is tudod, mire figyelj, ha mégis ennek ellenére valami extra csoda folytán ilyen baja lenne később a babádnak. De nem lesz! :)


31hkm

2013. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam :)nem is néztem csak írtam gyorsan..nekem valószínű azért írta fel mert 3+ baci is volt a vizeletemben,megpróbálok megnyugodni,mondta ha nem reagál erre a krémre,és megmarad, ő nem töm tele antibióval majd szülés elött.Majd meglátjuk..jó neked már 31 hetes vagy :)bár én is ott járnék már!:)
2013. aug. 1. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem 36 hetes kenetbe találtak, szülés közben kaptam antibiotikumot....de ebből semmit nem vettem észre, szóval egyáltalán nem vészes...baba már két éves egészséges nagyfiú :))


boldog baba várást!!!

2013. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Anyukák a megnyugtató válaszokat!
2013. aug. 1. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!