Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedjek még,...

Milyen vitamint szedjek még, hogy az utolsó hónapban ne legyek vérszegény? 29 hkm

Figyelt kérdés

Femibiont szedek a kezdetek óta. A mostani véreredményem még jó, de azt mondta a novér, hogy majd elválik az utolsónál, hogy kell - e pótolni valamivel a vérképzést.

Elso terhességem végén kaptam vasat, mert vérszegény lettem. Nem tudom, hogy ennek kovetkeztében-e, de a lányom is vashiányos vérszegény lett és 2 éves koráig kellett vitaminokat szedni:vas, B vitamin stb. (elso két hétben injekciókat kapot 2 naponta)

Mivel kerulhetném el ezt a vérszegénységet akár a gyereknél is.



2013. aug. 5. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én vashiányos vagyok és a vérképeim az éppen hogy elmegy kategóriába tartoznak. Nekem mind a két terheségem alatt és utána is 2 évig Neo-Ferro- Folgammat írtak fel, ami vastabletta.

Ezt szedtem. terhesség alatt napi 2-3 darab, szülés után napi 1.

Mellé c-vitamint, hogy jobban felszívódjon.


Egyébként kb. 3-4 hónap mire elkezd normálisan raktározódni a szervezetedben a vas, így valószínűleg már édes mindegy, hogy szedsz-e valamit vagy sem.

Egy próbát megér, de ne várj most már csodát.


Könnyű szülést!

2013. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszodat. Az elso vérkép nagyon jó volt, most meg szintén elmegy kategória. Nem mondtak rá semmit. Akkor meg már "minek" szedni az utolsó 4 hétben?
2013. aug. 5. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg vénás vas? Jobb ötletem nincs sajnos.
2013. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Neo Ferro Folgammát kaptam, meg jó kis székrekedést tőle, rémesen voltam. Az én vérképem nagyon tré volt, főleg szülés után. Végül a Krauterblut szirupot ajánlotta a nőgyógyász, ezt: [link]

Érdemes lenne patikában rákérdezni.

2013. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!