Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vetetitek illetve nem...

Miért vetetitek illetve nem vetetitek le az őssejtet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Ez egy borzasztó nehéz döntés szerintem!

Elmondanátok nekem, hogy Ti miért döntöttetek mellette illetve ellene, hátha segíti az én döntésemet is!

Köszönöm!


2009. okt. 26. 01:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Mi levetettuk. En ragaszkodtam hozza, parom ellene volt abszolute. Szerinte ez egy penz hajhaszos dolog mert befektetunk vmibe es erte nem kapunk semmit.

en azert voltam mellette mert sosem lehet tudni. nem akartam abba a helyzetbe lenni mikro lenne ra szukseg es jo lenne ha lenne de nincs es az orvosok szetteszik a kezuket en meg bannam egy eleten at. ez egy olyan mint egy biztositas, vagy bkovetkezik a zesemeny es szukseg van ra vagy nem es nincs ra szukseg. ha belegondolsz ezt az osszeget amibe kerul masra siman elkotlod haz nyaralas auto biztositas etc, csak lehet h nem egy osszegben hanem tobb reszletben. a partnerem nehez volt rola meggyozni a vegen mar annyit let ragva a fule h mondta h hozzam en meg a dontest mert latja h mennyire szeretnem. a masik h itt kulhonban nincs gyes meg gyed es vissza kell mennem dolgozni, ha mar visszamegyek dolgozni akkor en ugy voltam vele h legyen is ertelme. ha mulasztok kislanyom cseperedesebol par orat akkor legalabb a jovojet biztositsam vhogy.

2009. okt. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretném levetetni, de sajnos sehogy nem tudunk ennyi pénzt elkülöníteni.
2009. okt. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Én is szerettem volna levetetni, olyan érvek miatt, mint amit az első válaszoló írt, de sajnos nem volt rá pénzünk. Azóta már nem bánom nagyon, mert láttam több olyan tanulmányt, hogy csak 20 kg-os tömegig lehet felhasználni, meg hogy még nem volt olyan eset, ahol bizonyíthatóan segített volna. Nagyon nehéz kérdés, mert nem vagyunk orvosok. Persze a spektrumon volt olyan műsor, ahol az őssejtet sikeresen alkalmazták (nem a köldökzsinórból nyertet) szívbajoknál, ráknál is és hatásos volt. Szerintem, ha nem terheli meg nagyon a családi kasszát, vetessétek le, ha nem álltok olyan jól anyagilag, az még nem jelenti azt, hogy ne akarnátok a legjobban a gyermeketeknek.
2009. okt. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hasznos levetetni, ha emiatt nem kerül nehéz anyagi helyzetbe a család, mert én is úgy tudom, hogy nem egyértelműen bizonyított a felhasználásával nyert segítség, de van benne lehetőség. Mi nem vetetjük le, mert van elég törlesztés, amit fizetünk mostanában. Sajnos!
2009. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha van rá lehetőségetek vetessétek le.

Sajnos mi sem tudtuk anyagiak miatt most ezt megtenni, de a következő kisbabáig összegyűjtjük rá a pénzt, hiszen a bátyuson is tud a pici őssejtje segíteni ha rá kerül a sor, de inkább ne.

2009. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzetek, vetessétek le!

Mi is megtettük volna, de sajna anyagilag nem ment...

2009. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt én is így látom, hogy ha van rá pénz, vetessétek le, és ha van még arra is pénz, hogy ezt be is ültessék külföldön több millió forintért + a kint tartózkodás költsége, akkor igen. Mert az nem oldja meg a problémát hogy levetetjük, az csak az első lépés. Főleg ha nem is elég egy őssejtbeültetés.
2009. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ez a pénz kérdés is olyan, hogy persze van rá pénz, csak akkor nincs másra... Nincs autónk, vagy azt vennénk, vagy az őssejt. Ez tudom, hogy nagyon rosszul hangzik, de ha van egy egészséges gyerekem és el tudom hétvégén vinni a nagyszülőkhöz, meg családi programokra tudjuk vinni az autó miatt akkor talán nem hangzik annyira rosszul. Nagyon nehéz döntés, kutatok a neten, de igazából eredményeket nem találok! Nem tudom, hogy miért, lehet csak rosszul keresem
2009. okt. 26. 14:39
 9/24 anonim ***** válasza:
mennyibe kerül ez az őssejt levettetés? 29hetes kis mama
2009. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
2009. okt. 26. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!