Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vetetitek illetve nem...

Miért vetetitek illetve nem vetetitek le az őssejtet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Ez egy borzasztó nehéz döntés szerintem!

Elmondanátok nekem, hogy Ti miért döntöttetek mellette illetve ellene, hátha segíti az én döntésemet is!

Köszönöm!


2009. okt. 26. 01:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%

Ez az egész csak marketing, kérdezz rá szakembertől, el fogják mondani.

Ellenérvek:

1. Egész Európában sehol nem csináltak még vele műtétet. Megy a reklám, hogy őssejttel mennyi beavatkozást végeztek. Igen ám, de honnan vették az őssejtet? Arról nem írnak. Mert köldökzsinórvérrel nem csinált még senki műtétet. Májból, csontvelőből is lehet őssejtet kinyerni, na azzal csinálnak műtéteket.

2. Az első gyerekemmel levetettem, mert bedőltem a marketingnek. 4,17 kg-s gyereknek 200 ml köldökzsinórvért levettek. Ez szinte rekord. Ebből az őssejt konkrétan 35 ml. Ez mire elég? Egy retinára, szívbillentyűre, térdkalácsra. Életmentő beavatkozásra mindössze 20 kg-s testsúlyig.

3. Tehát ha felnőtt korban szükség volna pl. csontvelőbeültetésre, nem elég.

4. Ha egyéb műtétre kéne, akkor pedig a saját csontvelőből ennél akár 10-szer többet ki tudnak nyerni.

5. A Sejtbank pofátlanul állítja, hogy a Szent László Kórházban csinálnak vele műtéteket. Én felhívtam őket, ők nem tudnak róla.

6. Valahol azt olvastam egyébként, hogy a jelenlegi hűtési technológiával amúgy is csak 20 évig áll el. Talán nem véletlen, hogy az eredeti szerződés ennyi időre szól. Persze ott van, hogy majd meghosszabbíthatod. Igaz, de jelenleg kit érdekel, hogy mi lesz 20 év múlva? Ő eltette 20 évre, ahogy ígérte.

Szóval az egész egy nagy humbuk, csodálkozom is, hogy engedélyezik, állítólag egy csomó EU-s országban tilos.

Egyébként ha itt is rákeresel, nagyon sokan írtak már erről. Vannak linkek is, amiket írtam, azokban a cikkekben olvastam, amit itt a többiek megadtak.

Szóval a 2. gyereknél nem fogom levetetni.

2009. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

igen, olvasgatok. Itt nem találtam kifejezetten érveket ellene és mellette azon kívül, hogy drága és nincs bizonyíték. ezért tettem fel én is :)

azt tudom, hogy kínában halott magzatokból nyert őssejteken kísérleteznek, illetve védőnőm mesélte, aztán, hogy igaz-e. Én azt már elég meredeknek érzem, persze ha a gyermekem egészségéről van szó... :)


Most az az egy szól mellette, hogy erre csak 1x lesz lehetőségünk, még átrágjuk azért párszor

2009. okt. 31. 01:06
 23/24 anonim ***** válasza:
59%
Én nem vetettem le és nem is tartom annyira jónak mint mondják. A levett őssejt mennyiségétől függően max 10 éves gyermek gyógyítható vele. Ez persze a betegség típusától is függ. Nem örök életre szól mint sokan hiszik.
2009. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
2009. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!