Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vetetitek illetve nem...

Miért vetetitek illetve nem vetetitek le az őssejtet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Ez egy borzasztó nehéz döntés szerintem!

Elmondanátok nekem, hogy Ti miért döntöttetek mellette illetve ellene, hátha segíti az én döntésemet is!

Köszönöm!


2009. okt. 26. 01:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

elso vagyok. nekunk 3000 AUD volt. en anno amikor korbe kerdeztem ismeroseim akkor ok 350E Ft-ot mondtak otthon. szerencsere nalunk nem penz kerdes volt, hanem paromnak elvi bajai voltak evvel. pontosan azert amit a tobbi valaszado irt h nem bizonyitottak semmit meg, csak egy ket eset. De en is a lehetoseget lattam benne.

Nehez kerdes tudom, mi is vacilaltunk rajta, mar 37 hetes terhes voltam mikor megkotottuk az ossejt bankkal a szerzodest.

2009. okt. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen levetetném majd de nincs rá pénzünk. :( Egyszerűen nem tudnánk megoldani, 1 havi bevételünk nincs annyi, mint amennyibe kerülne. Részletfizetést pedig nem tudunk bevállalni a meglévő kölcsön mellé., így is hónapról hónapra élünk :(
2009. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Az én sógornőm őssejt kutatatással foglalkozik.Megkéredeztem,hogy mit szólna hozzá,ha levetetnénk.Mondta,ha van felesleges pénzünk,akkor jó,de egyébként ne.Csak bizonyos betegségeknél hatásos és tényleg csak pár kilóig jó.Ezen kívül pedig oké,hogy lvevetetitek,de aztán évenként fizethetitek azt a nemtom hány százezer forintot.Mert azt nem tárolják ám ingyen 20 évig.
2009. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló! Arról mit tudsz, hogy csak 20 évig tudják tárolni? Úgy hallottam, hogy még azt se tudják, hogy 20 év után hogy lehet tárolni :(

Érdekes ez a kérdés, tényleg csak a pénzről szólna?

Pont most olvastam, hogy egy férfi gerincvelőből kapott egy új szervet. Ha meg gericvelőből is képesek rá, miért kell az őssejt?

Teljesen összezavarodtam!

2009. okt. 30. 12:13
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
igazad van, kérdező hogy választanotok kell a kocsi és az őssejt mellett. Mi is a kocsira szavaznánk, azt sokkal jobban ki tudod használni, mint az őssejtet, amiről, mikor leveteted, azt sem tudod, hogy kelleni fog-e valamikor is. Lutri az egész. Nem vagyunk gazdagok, nem is fogjuk levetetni, de nem tudom, mikor lennénk annyira gazdagok, hogy ilyesmire is legyen pénzünk. És ahogy mondjátok, még az sem biztos, hogy segít.
2009. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi levetetjük az őssejtet...egyben mi sem tudnánk kifizetni,de részletekben is lehet!Az egyik cégnél havi 17.000Ft kell fizetni 2 éven át,ezért 20 évig tárolják!

Gondolj bele,ha pl 10 év múlva megtalálják a rák vagy a cukorbetegség gyógymódját!Akkor csak kiveszik a hűtőből a gyógyító őssejteket,és...!

12 hetes

2009. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Az még okés, hogy 20 évig tárolják stb. de arról sehol nem beszélnek, hogy ha ezeket az őssejteket fel kellene használni, akkor azt ki finanszírozza? Mert hogy a tb nem, az biztos. Arról meg nem is beszélve, hogy nagy valószínűséggel Magyarországon nem is csinálnak majd ilyen beavatkozásokat vagy ha csinálnak se ingyen. És akkor mondjuk már is nem csak 350ezer forint, hogy levetetted, hanem jóval több, amit szerintem csak nagyon kevés réteg engedhet meg magának.

2009. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

igen, azt olvastam, hogy 2.000.000.-! a beültetés most. 10 év múlva gondolom sokszorosa lesz :( borzasztó.

Arra is gondoltam már, hogy ha ez tényleg szuper dolog lenne, ingyen minden babának levennék, de ott a másik fele, hogy ebben az országban? soha... :(

2009. okt. 30. 18:03
 19/24 anonim ***** válasza:

Csak fél évig lehet felhasználni, igen kevés esély van rá, hogy pont akkor kell

és beromi drága, nincs rá 140.000 ftom...

2009. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Leírok egy-két érdekességet. Hátha segítek:

Egyik cég árai 21 és 5 éves csomag(de kb ugyanez mindenhol):Kényelmi csomag

A csomag alapdíja 332.500 Ft (1.255 €), amely szerződéskötéskor fizethető egyben vagy részletekben: 145.000 Ft (548 €) szerződéskötéskor, utána 12 hónapon keresztül havi 15.625 Ft (59 €). A csomag a szett, a fagyasztás, az analízis, a szállítás és a 20 éves tárolási díj árát is tartalmazza!


A csomag alapdíja 185.000 Ft (698 €), amely szerződéskötéskor fizetendő. A csomag a szett, a fagyasztás, az analízis és az 5 éves tárolási díj árát tartalmazza!

Klasszikus csomag

A csomag alapdíja 149.000 Ft (562 €), amely szerződéskötéskor fizetendő. Az első év után a további tárolás éves díja 15.000 Ft (57 €). A csomag a szett, a fagyasztás, az analízis és az éves tárolási díj árát tartalmazza!

Szállítási díjak

Budapesten belül a szállítás díja 7.000 Ft (26 €), vidékről a szállítást 65 Ft/km (0,25 €) (min. 7.000 Ft) áron vállaljuk!

Vérvétel díja

Biológiai anya mikrobiológiai vizsgálata vérvétellel kórokozónként 3.000 Ft (11 €).



Prof. Czeizel Endre, orvos-genetikus:


“A beteg vagy elkopott sejtek, szövetek és szervek pótlása speciálisan előkezelt őssejtekkel óriási lehetőség a jövő orvostudománya számára. Érdemes ezért megőrizni az újszülöttek köldökzsinór őssejtjeit hosszútávú egészségvédelmük érdekében.”


Én nem vetetem le..

2009. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!