Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez felelőtlenség?...

Szerintetek ez felelőtlenség? Többi lennt.

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, orvosom erősem pedzegeti, hogy be kéne feküdnöm. Oka: első két terhességem koraszülés lett, 29 és 31 hetesen. Az elsőnél azért, mert nem mozgott a baba, veszélyben volt, rossz volt a szívhangja is, sürgősségi császár lett, másodiknál vészesen kevés volt a magzatvíz, majd a keringés is rossz volt, szintén sürgősségi császár. Most eddig minden rendben baba sokat mozog, ami megnyugtató. Csak elővigyázatosságból akar befektetni, de itt van a két gyermekem, apuka külföldön, hetekig nem fekhetek csak úgy bennt. Most ott tartunk, hogy megígértem neki, hogy itthon is csak fekszek, amit be is tartok. Azért sem akarok befeküdni, mert ha mégis korábban jönne a baba, akkor vele mindenképp a kórházban maradnék, és nem szeretném, hogy esetleg egy mostani kórházzal feleslegesen megnöveljem a gyermekeimtől távol töltött időt.

Csak normális véleményt kérek, ha nem gond. Hangsúlyozom, most minden eredményem tökéletes, méhszáj 3100, és időnként keményedek.


2013. aug. 7. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem addig míg minden rendben van és betartod, hogy otthon pihensz, ha valami van, egyből megnézeted magad, akkor nem vagy felelőtlen. Miért lennél? Akkor lennél az, ha egyértelműen bármelyikőtök veszélyben lenne és te nem akarnál akkor sem befeküdni.

Most, ha valami történik, akkor is egyből be tudsz menni a kórházba, mert hívsz mentőt vagy bármi.

De azt sem lehet, hogy 2 gyerek mellett, úgy, hogy férjed külföldön, te meg hetekig bent fekszel a kórházba elővigyázatosságból. Annak a 2 gyerekednek is nagy szükségük van rád. És nyilván te is jobban érzed magad otthon, mint a kórházban a 4 fal között.

Szerintem amíg minden rendben van, addig maradj otthon és vigyázz magadra, de bármi van, akkor menj egyből.

2013. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy felelőtlen, én teljes mértékig megértem a gondolkodásodat (feküdtem már csak úgy három hetet kórházban szülés előtt, távol a kisfiamtól, és eléggé megviselte). Ha valóban betartod, hogy csak pihensz, akkor rendben van, a kórházban sem történne más, ott is csak pihennél. Ha gyanús tünetet észlelsz, akkor úgyis megnézeted magad.
2013. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

maximálisan megértelek, nekem egy 17 hónapost kellett kórházi bent fekvés miatt itthon hagynom, iszonyú érzés volt és a lányunkat is megzavarta, mikor végre hazajöhettem/jöhettünk az újszülött tesójával, akkor még hetekig felsírt éjjelente, nyugtalan volt nappal

viszont ha nem fekszem bent a kórházban ahol napi 2 nst volt, napi 1 uh és egyéb vizsgálatok, akkor nem lenne most két gyerekünk, mert én semmit nem éreztem abból, hogy a baba szívhangja időnként a 100 alatti tartományba esik le, ugyanúgy rugdosott, ugyanúgy keményedtem. Pedig pont kérni akartam ,hogy had mehessek haza saját felelősségre, mert nem szeretnék még 3 hetet és a szülés utáni időszakot a kórházban tölteni. Ha akkor nem vagyok bent és nincs nst, akkor most csak 1 gyermekünk van.

Emellett fogalmam sincs, hogy a helyedben hogy oldanám meg az otthon maradt két gyerkőc felügyeletét, életét, nehéz helyzetben vagy, de én nem mernék kockáztatni. Ha lehetne érezni, amikor baj van, akkor simán maradnék otthon, pihennék és figyelnék a testemre, de sajnos nem érezhető, ha leesik a szívhang és szenved bent a baba.

2013. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, én is pont így gondolom.

De az orvosom csak akkor lenne nyugodt, ha én bennt feküdnék, éreztem a szavaiból, hogy nem ért meg engem. Szerinte most a baba lenne az első. Egyébként tegnap is voltam nála, pénteken is megyek, szóval figyel ránk, és én is figyelem magunkat.

2013. aug. 7. 12:16
 5/10 A kérdező kommentje:
3. most azért kicsit megijesztettél. A péntekin uh is lesz, néznek ármlást is, ha minden ok lesz, azért nyugodtabb leszek. A doki is azt mondta, azután újra megbeszéljük hogyan tovább.
2013. aug. 7. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:

esetleg kérdezz rá, hogy előfordulhat-e ilyen a Te esetedben, nekem toxikózis miatt kellett bent feküdnöm, azért volt a napi több vizsgálat is, amiért utólag csak hálás lehetek

ha esetleg Nálad más tényezők állnak fent és nem kell szívmegállástól tartani csak a szülés korai megindulásától, az megint más, de remélem a dokinak lesz ideje arra, hogy végigvegyétek a lehetőségeket és az alapján tudj mérlegelni

nálam egy hétfő esti 8.30-as nst még tökéletes volt, a reggeli 7.00-ás után kaptam 5 percet, hogy a szülőszobán legyek, ha csak napok múlva lett volna a következő nst, addigra már bekövetkezett volna a visszafordíthatatlan.

Kívánom, hogy jó vége legyen, bárhogy is döntesz.

2013. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én ebben a helyzetben az orvosra hallgatnék, soha nem lehet tudni
2013. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mennyire macerás bemenned a kórházba, de esetleg kompromisszumos megoldásként nem tudod megbeszélni a dokival hogy minden nap mehess nst-re? A kecske is jóllakna, és a káposzta is megmaradna. A gyermekeid nem hagyhatod ennyi időre otthon anya nélkül, de én pl beleőrülnék otthon a stresszbe, hogy nem e éppen most van vmi gond a szívhanggal, vagy ilyesmi.
2013. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is rákérdeztem, mi lenne a kórházban. Nem lenne napi NST, sőt az szóba sem került. Azt mondta, ott biztos csak feküdnék, mert otthon tuti mást is csinálnék. A napi kórházba futkozás sem megoldás, arra annyit mondott, pont az a cél, hogy nyugton legyek. Szóval ezért nem akarok befeküdni, megígértem neki itthon pihenek.

Köszi a megerősítést és a válaszokat!

2013. aug. 7. 14:22
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom miért, de tök nyugodt vagyok. Lehet az emelt mg adagom teszi? :-)
2013. aug. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!