Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség lenne egy 20...

Felelőtlenség lenne egy 20 éves nőnek és egy 23 éves férfinak gyereket vállalnia csak a koruk miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk egy pár, külön élünk (örökölt ház, amit felújítgattunk), saját keresetünk van, magunkat látjuk el (mindketten elég spórolósak vagyunk, így a fizetésünk nagyrészét félre tudjuk tenni), van saját autónk, férjemnek nagyon jó munkahelye, valamint én is dolgozok 2 éve, mellette főiskolára járok.

A kérdésem az lenne, hogy felelőtlenek lennénk-e ha babát vállalnánk?

Persze nem az itt kapott válaszok fogják nekünk ezt meghatározni, csupán érdekel ki mit gondol!


2013. jún. 13. 10:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem az életkortól függ. Talán megvárhatnád a főiskola végét, mert a kicsi mellett nem nagyon fog menni a tanulás.
2013. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lennétek felelőtlenek! Valaki 30 felett sem érett a gyerekre, valaki 18 évesen is jó szülő, a kor nem számít, csak hogy mit éreztek!

A férjem 24 éves, én 21. Albérletben élünk (bár van örökölt lakás, de abba nem akarunk költözni, éppen most alakítunk ki benne vállalkozást), egyetemre járunk, mellette ellátjuk magunkat, és próbálkozunk a babával. Sajnos hormonális gond miatt valószínűleg még el kell telnie egy kis időnek, míg végre jönni fog, de mi nagyon várjuk! Barátnőm áprilisban szült, mindketten 21 évesek, és nagyon jó szülők :) Szóval a korotok ne tartson vissza!

2013. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Én 23 vagyok,5 hónapos a lányom! Kötve hiszem hogy van olyan anyuka aki nálam jobban rajong a gyerekéért...

Anyagi szempontból akkor nálatok sem lehet baj,a 3 év is elég jó,ha meg szeretitek egymást akkor nincs itt semmi kérdés...

DE ehhez az kell,hogy mindketten akarjátok!!!!!

Ha csak egyikőtökben ott van az h még várni kellene,akkor inkább még várjatok!

2013. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
Kihagytam, a mi egyetemünk tele van kismamával, anyukával (egészségügyis), szóval a tanulás sem megoldhatatlan gyerek mellett :)
2013. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%
nővérem most diplomázott le a munka és 2 évese mellett...igaz én úgy véltem nagyon magára hagyta a kicsit
2013. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
Az egyetlen, ami miatt én is azt mondanám várjatok, a tanulás. Persze meg lehet oldani baba mellett is, de sokkal-sokkal nehezebb. Én kivárnám a suli végét.
2013. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem felelőtlenség, de én megvárnám, míg végzek a fősulival.
2013. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze várom még más véleményét is!
2013. jún. 13. 10:23
 9/28 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy felelőtlenek volnátok? Az anyagiak rendben vannak. Az a kérdés, akarjátok-e, szeretnétek-e? Nem éreznétek kötöttségnek a babát?
2013. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Mert sokan támadnak minket emiatt. A baba már a pocakban van és amikor kiderült, hogy várandós vagyok és már látszott rajtam és nem volt titok sok negatív kritikát kaptunk. Nem mintha a szívemre vettem volna. A kérdést itt azért tettem fel, hogy az itt lévők mit gondolnak, mert hiszek abban, hogy egy kulturált kérdésre igenis tudnak kulturált választ adni (amit most be is bizonyítottatok, tehát köszönöm), a lényeg hogy más is így gondolja e, vagy csak az itteni rosszakaróink.
2013. jún. 13. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!