Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak alacsony vérnyom...

Mit csináljak alacsony vérnyomásnál? Ma majdnem elájultam, és nagyon megijjedtem.

Figyelt kérdés

Hidegverítékeztem és minden erőm kiment a lábamból. És szédültem is. Otthon megmértem a vércukrot és a vérnyomást is. Mindkettő alacsony volt. A cukorral tudom mit tegyek. És a vérnyomással? A kávét nem nagyon bírom.

10. hetes kismama.


2008. jún. 29. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Pont a kávét akartam javasolni.Ha nem bírod,talán a kóla is segít ha megiszol egy pohárral reggel.Ezenkívűl a hidegvizes zuhanyt szokták még javasolni.A melegvíz leviszi,a hideg meg emeli picit.Esetleg próbáld meg valamivel felfrissíteni magad.Friss levegőn néhány perc torna,vagy séta.Nekem ez is szokott segíteni.Én is 80/70-es vérnyomásssal kezdtem (kávé után).Ahogy múltak a hetek jobb lett.
2008. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Épp séta közben lettem rosszul. Le kellett ülnöm. Pedig reggeliztem is.

Az bíztató, hogy később jobb lesz:-)

2008. jún. 29. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg fekete tea vagy valami más forró ital felviheti a vérnyomásod.
2008. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod mindig alacsony? vagy csak most votl az? Egyébként ilyen rosszul létek előfordulhatnak az első időszakban. Ilyenkor pihenj kicsit többet.

Én a kólát nem javaslom. még az 1 pohárban levő foszfosav is tud kivinni a szervezetedből értékes kálciumot. amire ugye nagyszüksége van a kismamának.

2008. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nektek is köszi!

Általában alacsony szokot lenni, de rosszul még nem voltam eddig.

A szénsavas üdítőket én is próbálom kerülni.

Még mindig olyan gyenge vagyok, ebédelni is alig bírtam. Pár falat ment le a torkomon.

Meddig tarthat még ez az állapot? Tényleg elmúlik a 3.hónap után?

Nagyon bízom benne:-)

2008. jún. 29. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 16 hetes vagyok és ha reggel korán kell kelnem, akkor még mindig rosszul vagyok. Buszozni egyáltalán nem bírok, csak ha leülhetek, ha állnom kell 5 perc után majd' elájulok, minden erő kimegy belőlem. Szóval nem feltétlen múlik el a 12. hét után a rosszullét. A 4. hónap végéig simán megmaradhat , de van aki az egész terhessége alatt rosszul van és hány.

A vérnyomásom nekem is alacsony, 100/60 körüli.A fekete tea tartalmú italokat nem ajánlják terhesen a magas koffein tartalma miatt és a kávéra sem kéne rászokni. Inkább pihenj le, ha rosszul vagy, ha még dolgozol, akkor írasd ki magad 1-2 hét táppénzre, nehogy tényleg összeess az utcán. Mindig legyen nálad folyadék, lehetőleg víz és mindenképpen ülj le, ha "eltűnik" az erő belőled. Sajna ez a nagy meleg jobban megviseli a szervezetet. Pár hét múlva ráadásul a pulzusod is megnő majd. Igyál nagyon sokat, egyél sok gyümölcsöt és zöldséget, hogy legyen benned bőven vitamin.

2008. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kólát és más koffeintartalmú dolgokat most azonnal felejtsd el!!! Az csak a szívedet pumpálja gyorsabban, de a vérnyomásod nem megy föl tőle.


Váltottvizes zuhany minden nap, és rendszeres testmozgás.


Lefekszel a hátadra az ágyon, és a lábaidat feldobod a falra, hogy a vér a szívedhez és a fejedhez menjen. Ezt is reggel-este.


Bocs, de utálom, hogy még a szakválemény is koffeinnel eteti a kismamákat. Lehet lehúzni, ez van. Ráadásul a kalcium sem szívódik fel úgy, ha koffeinnel nyomod magad. A babád és a saját csontjaid édrekében kérlek, ne igyál semmilyen koffeintartalmút. Ez érvényes az összes kismamára, és élő emberre a földön.

Köszönöm.

2008. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 18 hetes vagyok, de még mindig produkálok olyan tüneteket, mint te. Sőt, nekem ez az egész 12. hét után indult be, egyébként reggeli rosszullétem soha nem volt, de ahogy teherbe estem az egyébként is alacsony vérnyomásom a béka segge alá esett le. Én minden reggel iszok nescafé-t, mert szeretem, sok tejjel, édesen, inkább tejeskávéra emlékeztet, sok haszna nincs, nekem az íze miatt kell. Az első trimeszterben csak annyi tünetem volt, hogy álomkórosként töltöttem a napokat, azóta alig bírok állni, ha várnom kell, pl. sorban bevásárláskor, akkor szépen lecsücsülök valahova addig, amíg én következem és bekészítek valamilyen cukros üdítőt, mert eddig már háromszor jutottam az ájjulás szélére ilyen helyzetben. Nem tudom, hogy mit lehet ez ellen tenni, azon kívül, hogy hozzászokik az ember és megpróbálja elkerülni az ilyen helyzeteket. Főleg, hogy a magas vérnyomással ellentétben az alacsony nem számít betegségnek, a legtöbb orvos inkább csak tünetként tartja számon.

Bízz abban, hogy a második trimeszterre neked elmúlik, ha pedig nem, akkor gondolj arra, hogy elméletileg az alacsony vérnyomással rendelkező emberek tovább élhetnek! Tehát még jó is lehet nekünk! :-)

2008. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is elkeseritlek;nem biztos hogy elmulik.En 20 hetes leszek holnaputan es meg maig elszedulok az utcan vagy akr bent is.En a vedonom tanacsat kertem hogy segitsen de o nem ajanl gyogyszert erre, sem kavet,sem kolat,sem vorosbort..csak nagyon sok folyadekot(lehetoleg ne cukros uditoket),mert alitolag a sok folyadek felhigitja a vert igy a ver jobban aramlik,jobb nyomasa lessz a vernek.Nekem 80/50 a vernyomasom ez altalaban segit,igy nyaron sok folyadekot iszok s nincs mar gond..
2008. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak a választ!

Nagyon rendesek vagytok! Tényleg az lesz a legjobb, ha felkészülök az ilyen helyzetekre, hogy ne érjen olyan váratlanul, mint ma.

Azzal vígasztalom magam, hogy a magas vérnyomásnál azért ez jobb...

Mindenkinek jó egészséget és gyönyörű kisbabát kívánok!

2008. jún. 29. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!