Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyers halat (szusit) ehetek?...

Nyers halat (szusit) ehetek? Nem ártok vele a babának? 31 hetes km.

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, nyers dolgokat kismamák nem nagyon ehetnek, tengeri halat sem ajánlják... én ugyan ettem tatárbifszteket és tiramisut is mindkét babámmal, de ha te a parázós kismamák közé tartozol akkor inkább hagyd ki mert hetekig ezen fogsz tipródni hogy most ártottál e vagy sem:) komolyan:)
2009. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szusit inkább ne!


Bár azt mondják ezek a tiltások csak a rendszeres fogyasztásra vonatkoznak!

2009. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tiltások a nyers élelmiszerekben lévő baktériumokra vonatkoznak, amik sütés-főzés hatására elpusztulnak. Nem a rendszerességen van a hangsúly, nem kell ahhoz minden nap nyers tojást enned hogy egy darab szalmonellafertőzött legyen. Van aki egész életében eszeget ilyen nyers dolgokat, és van aki egy cukrászsütitől beteg lesz... első voltam
2009. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem ennék, ugyanis nyers halból készül. A kismamáknak meg nem ajánlják a nyers ételek fogyasztását, fertőzés veszélye miatt!
2009. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsóhoz.
2009. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!....bár kíváncsi lettem volna, mert most lesz a férjem szülinapja és egy ilyen étterem volt tervben, de hát akkor semmiképp.
2009. okt. 28. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Szusi étteremben is vannak olyan kaják amik meg vannak sütve, főzve! Nem csak nyers hal van ott sem tehát nyugodtan mehettek oda csak mondd a pincérnek, hogy mit szeretnél.

A párom egy Bp.-i szusi étteremben üzletvezető.

2009. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad nyers dolgokat enni terhesség alatt. Szusi erre a jó példa.
2009. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Inkább nem kockáztatok, ezt a 2 hónapot már kibírom, hogy nem eszek ilyeneket :)

Köszönöm

2009. okt. 29. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!