Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki Hellp szindromás...

Van olyan aki Hellp szindromás lett a terhesség végére? Tapasztalatokat kérnék!

Figyelt kérdés
és hogy ilyen esetben be lehet e vállalni egy ujabb babát?
2013. aug. 17. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz nem velem volt hanem a szobatársam volt a szülészeten mikor én is szültem. 36 éves volt a csaj és 35.héten volt vizsgálaton az ő vérnyomása is meg a gyereké is az egekbe szaladt. Azonnal császárra tolták. Szerencsére egyikőjüknek sem lett semmi baja. De azt tudom h még én is ott voltam ő nagyon sokat szenvedett. Mármint az anya. A babának semmi baja nem volt. De anyuka rosszul volt végig vérnyomáscsökkentőket adtak neki de így is az egekbe volt neki. Mozdulni alig bírt szegény. De mára már jól van ő is 6 hónapos a kisfia. H vállalhat-e újra babát azt nem tudom. Szerintem már nem is nagyon akar. Örül h ő egyben és egészségesen megszületett.
2013. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első babánál HELP volt, a másik kettőnél ,,csak,, toxémia.És igen,az első után,még vállaltunk 2 babát.Megfelelő orvossal és kellő pozitív hozzáállással lehet még babát vállalni.Bár hozzá kell hogy tegyem,veszélyeztetett voltam a másik kettővel is,és a legelejétől gyógyszert szedtem,majd a 34. héten befekvés,és szigorú megfigyelés,NST egy nap 2x,vérvételek,mert nézték a májfunkciót,és mind a 3 gyerekkel a 36. héten császároztak,az első babánál sürgősségi volt,mert penge élen táncoltunk mind a ketten, a kislányomat újra kellett éleszteni,1 hónapot voltunk még bent, a másik kettő programozott volt,(az első után dokit váltottam) a babák teljesen jól voltak 4 nap után jöhettünk haza.Rengeteget köszönhetek az orvosomnak,tökéletesen végezte a munkáját,odafigyelt ránk,és nem lett semmi bajunk. Szóval ha találsz megfelelő orvost,és valóban csak pozitívan álltok hozzá a kis tesó kérdéshez,és erősebb a baba utáni vágy,mint a félelem,akkor nem lesz semmi baj!!!!! Nehéz nyugodtnak maradni,én aztán tudom,de muszáj,mert attól is csak romlik az állapotunk,és megy a vérnyomás felfelé...
2013. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a választ!!!
2013. aug. 17. 21:58
 4/5 anonim válasza:
Nekem Anyum szülte így tesómat.Mindig fájt a hasa de azt hitte csak fordul a baba.Este bementek a kórházba és azt mondták h ha este még otthon lefeküdt volna aludni meghaltak volna mind a ketten.Azonnal császározták.Most a tesóm 4 éves és teljesen egészséges.Anyának nem lehet már több gyereke mert belehalna.
2013. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a 39. héten lettem Hellp szindrómás. Szerencsére mindketten túléltük. Most két éves a lányom és nekem is megfordult már a fejemben a második baba, de úgy érzem, hogy a félelem erősebb, mint a baba iránti vágyam. Amúgy hallottam már Hellp szindróma utáni problémamentes terhességeket. Neked is Hellp szindrómád volt? Írnál róla?
2013. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!