Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt miért hízik...

Terhesség alatt miért hízik meg az ember? Miért lesz nagyobb feneke, combja, hasa, karja stb?

Figyelt kérdés
Itt olyan nőkre gondolok akik terhesség előtt viszonylag arányosak, vékonyak voltak és mégsem sportóltak.
2009. okt. 29. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

En meg azt is olvastam, hogy a hormonvaltozas is okozhat kisebb nagyobb elhizast, merthogy terhesseg alatt a hormonhaztartas teljes mertekben kifordul az addig megszokott mederbol. Maskepp mukodik a pajzsmirigy, masabb lesz az anyagcsere, a raktarozas.

Meg egy lehetseges okot tudok: mar a terhesseg legelejetol a test takarekra kapcsol, amivel az is egyutt jar, hogy az izmok renyhebbek lesznek, lasabban mukodnek. Ezzel indokoljak altalaban a terhesseg elejen jellemzo aluszekonysagot, a szekrekedest is (mert az emesztorendszer izmai is gyengebben mukodnek). Marpedig ha valahol gyengebben mukodik egy izom, akkor az kevesebb kaloriat eget el.


Leirom az en peldamat. En a 2. babamat varom, az eletem alapveto resze a mozgas, alakformalas, kiemelkedoen jol etkezem. Terhesseg alatt is, mert szerencsere problemamentes a babavarasom, nem vagyok kivanos sem, csupan a sport teren kihagyom azokat az edzeseket, amik nem kismamaknak valok. Nem no a sulyom gyorsan, csak annyira, amennyire kell, a 25. hetig 4 kg-ot hiztam, ami szerintem a 180 cm-es magassagomhoz es az alacsony testtomegindexemhez kepest nagyon jo.

DE! Terhestorna, mozgas, meg egesz napos porges (allomunkam) es valtozatlan eletmod ide, vagy oda, mar a 15. hetre eszrevehetoen leepult valamennyire az izomzatom, lottyedtebb lettem, nem olyan feszes a testem, mint babavaras elott volt. Szemmel lathatoan nem nott a combom, a fenekem, a karom, a regi ruhaim is remekul allnak (a pocakot leszamitva), de kemenysegre, feszessegre megis van valtozas. Es nem is banom, mert allapotosan nem kivanok fitnessversenyen indulni, es szerintem ez egy teljesen termeszetes "leepules", folyamat. Van ra esely, hogy szules utan egybol tudom majd hordani a regi ruhaimat, arra is van esely, hogy a sulyom kilora ugyanannyi lesz, megis masabbak lesznek a vonalaim, de az majd rajtam mulik, hogy visszaepitem-e a regit.

2009. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A terhesvitaminokat is okolják sokan az elhízásért. Lehet, hogy van benne valami (esetleg nagyobb étvágyat csinál és felfújja a babát és a mamát is.)

Én pl. Elevitet csak minden 2.-ik nap eszem, de lehet, hogy később még ritkítom, inkább sok gyümi és zöldség!


12h kismama

2009. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vékony, de arányos testalkatú voltam, a terhesség alatt pedig 30 kg-ot híztam. Nem számolgattam a kalóriákat, ettem ami jól esik. Nem tornáztam, nem is dolgoztam, hamar táppénzre mentem. Oda nem figyelés esetén könnyű meghízni sajnos :(
2009. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Ki az a hülye aki szerint azért hízik valaki mert zabál?? Én nem zabálok, de ugyanannyi evészettel terhesség alatt igenis hízok. Ez utána épp úgy lemegy. Rendszeresen sportoló vékony nő vagyok, terhesség alatt is tornázok de nem +4 kg-val megyek szülni!
2009. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
hát én nem foglalkozok vele hogy mi hizlal és mi nem mindent megeszek ami jól esik és nem hizok semmit csak a baba hizik és nől ugyan anyi leszek szülés után mint azelőtt ugyhogy semmmi kilo nem marad rajtam pedig rám férne egy kicsi 60 kg vagyok
2009. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!