Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik fiatalon vállalt...

Anyukák, akik fiatalon vállaltatok gyereket (17-23év. ), megbántátok?

Figyelt kérdés

Úgy értem vártatok volna még a babavállalással? Jobb fiatal anyukának lenni és nem halogatni?

A barátommal sokat gondolkodunk a babán, ő már szeretne, és én is. Szeretnék fiatal anyuka lenni, úgy érzem "eleget éltem" és mindent megadnék egy babáért, de néha meg bepánikolok és azt érzem nem akarok még gyereket, várnék akár még 2-3 évet is. Azt érzem "ki maradok valamiből" az életben és utána azt bánnám, hogy nem vártam még a babával. Nem tudom mi történik. Még nem is próbálkozunk a barátommal, azt beszéltük talán jövőre belevágunk. Talán csak nagyon félek...gyerekes viselkedésnek érzem a gondolataim és ezt a hangulatingadozást és, hogy nem tudom mikor mi változik, miért van az, hogy egyszer nagyon akarom aztán mégsem. A párommal 2 éve vagyunk együtt, teljes mértékben számíthatok rá. Ő 24 én 21év. Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 31. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján még ne vállalj babát. Én 24 évesen leszek anyuka, szomorú,ha az még fiatalnak számít, bár sokaknak fiatal. Nekem a gondolataim már teljesen mások. :)

Alapból nem szabadna, hogy a kor számítson (természetesen 18 év felett!)

2013. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is kb. két évet beszéltünk a babáról, mire belevágtunk. Azt gondolom, akkor szabad csak, amikor már minden nap hiányzik valaki a családotokból, és nincs kétség, hogy ez egy baba. Amikor 100%-ig biztos vagy benne, hogy MOST akarok anya lenni. Nagyon nem jó érzés félve tesztelni, félve ultrahangra menni és kételkedni a dolgokban. Ez a legszebb, legboldogabb időszak egy nő életében. Megéri kivárni, míg lelkileg is felkészülsz! :) (voltam terhes így is-úgy is, össze tudom hasonlítani. Véletlen terhesség 24 évesen, nem voltam felkészülve, sajnos a baba elment, de felkavaró volt az egész időszak. Most kiegyenesúlyozottan, elhatározásból fogant, és ég és föld a különbség lelkileg. Nem leszel öreg 2-3 év múlva sem! Várd meg, míg jön a biztos érzés! :)
2013. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 voltam az elsőnél. Már 4 éve külön éltem a szüleimtől, suli mellett melóztam, nem volt gond...csak az érzések. Nehéz volt, hogy be voltunk zárva,mert október végi volt, szakadt a hó, stb... Ma már 7 éves, és nem bánom, hogy akkor született.
2013. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen lettem terhes, de nem bántam meg régota szerettem volna babát igaz még csak úton van, de egy kis csoda!:) Föleg amikor mocorog. Párom 27 éves én 20 :D lehet pár év mulva is ezek lesznek benned, hogy kimaradsz valamiböl. Engem a család kárpotol mindenért!:) 23 hkm
2013. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én 17 évesen lettem terhes

,18 voltam mikor megszületett.vártunk volna még bőven,védekeztünk is,de most itt szuszog,4 hónapos és imádom.baba mellett is lehet ''élni''.persze más mikor már anya az ember,de nagyon jó érzés.nem lehet megbánni :)

2013. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22,5 évesen lettem terhes, most volt a fiam 1 éves. Nem bántam meg, imádom őt, és jó, hogy még ismerheti a dédszüleit is.
2013. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21 évesen mentem férjhez, 22,5 évesen szültem az elsőt. Ennél jobb nem is történhetett volna velem. Semmiért nem adnám őket. Az egyetemet halasztással szépen befejeztem és szültem még 2 gyermeket. Ők a mindeneim.
2013. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia en most vagyok 21,5 eves 18,5 evessen lettem terhes tervezett volt ossze hazasodtunk kislanyom szuletett nem bantam meg o az eletem ertelme ! most vagyok 6hetes terhes egy hete tudtuk mek hogy jon a masodik baba.neki is orulunk !es ot se banom mert tudom hogy ok mindig lesznek nekem ok az en eletem!
2013. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20 évesen lettem terhes, 21 múltam pár nappal mikor megszületett a fiam. A párom akkor volt 28. Nem terveztük, de egyértelmű volt h megtartjuk Őt. Mára már másfél éves nagyfiú.

Ìgy is lehet szórakozni, persze jóval kötöttebb minden. Moziba és vagy discoba eljárunk kb fél évente, ùgy gondolom ennyi jár nekünk.

És egyáltalán nem bántam meg, büszke vagyok arra, hogy 22 évesen van egy másfél éves tündéri gyerkőcöm! :-)

2013. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19 eves leszek amikor megszulom a kisfiunkat. Eletunk legjobb dontese volt,hogy megtartottok ot! Soha de soha nem fogom megbanni.

20 hkm

2013. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!