Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni az éjszakai...

Mit lehet tenni az éjszakai lábgörcs ellen? Már nem tudok aludni. Izomlazító? Visszér elleni gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

36 hetes vagyok, és egy hete szinte óránként lábgörcsre ébredek, hol a vádlim, hol a combom görcsöl be. Ilyenkor kijövök, sétálgatok, de nem tudok visszaaludni.

Mivel a visszereim is bedagadtak, a doki Detralexet javasolt, de nem hatott. Milyen ilyen jellegű készítmény van még, amit ki lehetne próbálni? A neten a Rutascorbint láttam, hogy jó erre. Jó lehet?

Vagy izomlazító krém éjjelre? Abból milyet?


2013. szept. 6. 02:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvossal, kérdezd meg magnéziumot szedhetsz-e. Általában a magnézium segít az izomösszehúzódáson, bár így a terhesség vége felé nem tudom jó ötlet-e.
2013. szept. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ugyanezt akartam én is.

nagy mennyiségű magnesiumot szoktak erre, csak nem tudom h a terhesség alatt mi a helyzet a szedésével sajknos. erről nőgyógyászt kérdezz meg.

a rutascorbin másra való, attól még be fog görcsölni a lábad sajnos.

2013. szept. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En is ugy tudom a magnezium a legjobb de azt 36. Hettol nem tanacsos szedni tudtommal.
2013. szept. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én is szedtem a magnéziumot pár napja hagytam abba.

Nekem a védőnő azt mondta hogy most már nem muszáj szednem, de ha nagyon kellemetlen görcseim vannak akkor szedjem nyugodtan, mert a szülést nem fogja meggátolni.

Boldog baba várást :)

37 hkm

2013. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 adriennjeni ***** válasza:
én is 36 hetes vagyok és nekem is vannak lábgörcseim. 3x2 Magnesii Citrici-t szedek. ez 6x500 mg, ennek ellenére begörcsöl, próbálj mellé kálciumot is szedni. én tegnap ittam egyet és éjjel nem görcsölt be.
2013. szept. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magnezium melle calcium is kell!
2013. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magnézium és kálcium hiánya okozhat lábgörcsöt.

Visszérre meg hordj kompressziós harisnyát, az nem engedi kitágulni az eret - legjobb, ha reggel veszed fel, még felkelés előtt. Ne álldogálj sokat, polcold fel, ha tudod, próbálkozz óvatos vénás tornával (pl. lábujjhegyre állás, magasba emelt lábbal bokakörzés) és igyál sokat. (Ha császár lenne, mindenképp szólj arról, hogy visszeres a lábad, mert esetleg - orvos döntése alapján - indokolt lehet utána pár napig "vérhigító" injekció.)

2013. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én erre a dokitól magne citricit és B1 vitamint kaptam.
2013. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj erről a dokival, mert nekem is iszonyú görcseim voltak. Szülés közben is görcsölt a lábam, nem tudtam a nyomásra koncentrálni tőle. A férjem és a szülésznő masszírozták a lábam. Borzasztó volt.
2013. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Beszéltem telefonon a dokimmal. Eddig 4000mg magnesii citricit szedtem, ezek szerint nem volt jó. Tegnap vettem magnerotot (ő ajánlotta), Calciumos pezsgőtablettát és lóbalzsamot. Tegnap éjjel már nem görcsölt be.

2013. szept. 8. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!