Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet az, hogy vannak...

Hogy lehet az, hogy vannak nők akik az egész terhesség alatt csak 2-3 kilót híznak? 30. Hét körül mar csak a baba 2 kiló és akkor meg nem beszéltünk a méhlepényrol, magzatvízről stb. Szerintetek? Akiknél így volt, leírnak, hogy ezt hogy hoztak össze?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 11:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azok híznak csak 2-3 kilót, akik kisebb-nagyobb túlsúllyal bírnak a terhesség előtt. Pl. aki 10 kiló plusszal kezd, az a saját tartalékát használja a baba fejlődésére, és ami lemegy belőle, az megy a babára és tartozékaira. Aki vékonyan/soványan kezdi a terhességet, az mindenképp hízni fog legalább 10-15 kilót.
2013. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pl 7 kilót fogy valaki az első trimeszterben a rosszullétek miatt. A szülésig pedig visszaszedte azt a 7-et, pluszba még 2-3 kilót, máris 10 kiló környékén tartasz, mégis 2-3 kilónak számít csak a kiinduló súlyhoz képest. Plusz genetikailag is valószínű, hogy ők nem hízékonyak, és máris megvan a megoldás. :)
2013. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 málna_ ***** válasza:
Én 5kg plusszal kezdtem, most vagyok a 22. héten, eddig csak +3kg jött fel. Remélem, hogy nem is lesz sokkal több a végére, mert "van honnan" elvenni :)
2013. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlen indulnak 10 kiló plusszal.


kolléganőm 50 kilóval indult,54-el szült.Szülés utáni napon már csak 48 kiló volt.Ő konkrltan alig evett terhesség alatt,nehogy elhizzon,és sokat tornázott.Eredménye is van,a pici betegen született,nem kapott meg elég tápanyagot.

Amikor terhes voltam,normál súllyal kezdtem,a fogadott orvos mondta,hogy 10 kiló plussz legyen a végére mindenképp,ne vonjak meg magamtól semmit amig a cukor és egyéb értékek rendben vannak.

2013. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

4 és fél kg-ot híztam a terhesség alatt, a fiam 4 kg-al született.

És hogy ezt hogy hoztam össze? Könnyen.:) Valóban túlsúllyal indultam, rengeteget voltam rosszul, hánytam, ami ételt bevittem, abból fejlődött és nőtt a fiam, magamra pedig nem rakódott semmi, sőt még ment is le. Fenéknél, combnál a terhességem végére lötyögtek a nadrágok.

Attól a baba súlya és a hozzá tartozó dolgok ugyanúgy megvoltak, magzatvíz, méhlepény..., csak a kilók, amik fel voltak halmozódva, abból ment le.

2013. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Értem, magyarul alig esznek, fogynak az elején és így jön ki a 2-3 kiló. Ebben az a vicces szerintem, hogy ameddig nem estek teherbe addig jól elvoltak a tulsullyal de mikor mar egy másik élet is növekszik bennük, visszavesznek a dolgokból és elkezdenek dietazni. Érdekes.
2013. szept. 6. 12:26
 7/26 anonim ***** válasza:

Mondta itt valaki, hogy diétázik?

Tudod a terhesség alatti hányinger, hányás nem cél. Csak valakinél együtt járó dolog.

És ennek köszönhetően fogyás is van. És nincs több 10 kg még plusz súly. Ami meg babának, mamának egyaránt jó és egészséges.

2013. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én 5+ mentem szülni. Ettem rendesen, nem diétáztam és nem voltam rosszul sem. Leadtam 15kgt a szüléssel és jobb alakom lett, mint valaha volt :)
2013. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Jelentős plusszal kezdtem a terhességet, majd az első hónapokban egyáltalán nem kívántam az édességet, és jóval kevesebb kalóriabomba rostos üdítőt ittam. Így lement rólam 3.5-4 kg majd 3-4 hete kiderült, hogy az édesség megvonása és a cukros löttyök nem ivása ellenére is picit magasabb a terheléses cukrom,ezért szénhidrát szegény diétát kell tartani. Ezzel lement még kb. 1 kg. Így nagyjából 5 kg minusznál vagyok a terhesség kezedetéhez képest. És eddig mind az orvosom, mind a védőnöm csak dícsért, hogy nem híztam. A picur pedig köszöni szépen nagyon jól érzi magát, átlagos méretekkel rendelkezik a pocakomban.

Valóban korábban kellett volna egészségesebb életmódot folytatnom,de nem bánom, hogy most a pici miatt váltottam. Ő megkap mindent, ami fontos a számára,mert eszem húst, zöldségeket, gyümölcsöket. Csak azt nem juttatom a szervezetembe ami számomra és számára is ártalmas.

Összeségében bízom benne, hogy a nem jön fel csak 2-3 kg a végére és akkor csinosabban jövök ki a szülőszobáról , mint voltam korábban. De ha az orvos, védőnő azt mondja a baba érdekében hízni kell,akkor megteszem.

2013. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Vékony voltam mindig,vagyok. Sajnos. 55kilóval kezdtem, az első 16 hétben hánytam minden kaja gondolatától. Lement vagy 5-10kiló. Ezután kezdtem el enni, 62 kiló lettem a végére.Mindig mentem a 3 éves nagy lánnyal mindenfelé.. Kórházból kijöve 50 voltam.A baba 3300al született. Nem tornáztam,fogyokuráztam a terhesség alatt,egyszerűen nem tudtam enni:( Most is csak 55kg vagyok és nem rakodik rám semmi:(((( (175 magassághoz.)
2013. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!