Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ez normális?

Kismamák, ez normális?

Figyelt kérdés

7 hete volt meg a menzeszem utoljára. Elmentem a dokihoz két hete, aki azt mondta, hogy 5 hetes terhes vagyok ez alapján.


Egy hétre rá elmentem uh-ra, de nem látott a doki semmit. Azt mondja, biztos később volt peteérésem, és most vagyok az 5 hetes.


Egy hétre rá (ma) megint elmentem uh-ra. Petezsákott látott (17 mm), és szikhólyagot (4 mm), de embriót nem. Azt mondja, amig nem látni, csak a szikhólyagot, addig 5 hetes terhességnek felel meg.


Szóval már 2 hete 5 hetes terhes vagyok! Ez normális, hogy 7 héttel a menzeszem után 17 mm a petezsák, 4 mm a szikhólyag, de nincs baba? (6 nappal ezelőtt 5 mm volt a petezsák.)


Kérlek nyugtassatok meg! Köszi!



2013. szept. 6. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából megnyugtatni nem tudlak, de szomorút sem tudok mondani. Várni kell és majd kiderül elindul e a pici szíve és lesz e 6 hetes valamikor. Sajnos olyan is van, hogy csak növekszik az üres petezsák és nincs benne embryo. Várni kell türelemmel és reméljük baba lesz belőle.
2013. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az hogy 5 mm volt most 4 mm nem jelent semmit ...ennyire korán még elég nehéz pontosan mérni és sokszor még később is elmérnek 1-2-3 mm eket!!!

nyugi adj még 1 hetet magatoknak!

2013. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó, az 5 mm a múlt heti petezsák, a 4 pedig a mai szikhólyag.


Hát nem tudom... nekem elég furcsa, hogy egy ekkora petezsákban sehol senki... Azért az 5. héten még nem 17 mm, szóval már lennie kellene embriónak.


De igazatok van, várni kell. Csak ilyenkor várni a legnehezebb... Félek.

2013. szept. 6. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baj!Növekszik a petezsák ez mindenképpen jó jel.Először még nem volt szikhólyag,most pedig van,ez is jó jel.Szerintem jövőhéten már látják a babát is.Most várom én is a kisbabámat,már két hete 7.hétben vagyok,mert két különböző orvosnál voltam,két különböző ultrahanggal nézték,az első doki szerint idősebb volt egy héttel a koránál,a másik doki pedig azt mondta,hogy megfelel a korának,vagyis a mensitől számolt időpontnak.Tehát most újra 7.hétben vagyok.Nekem a 6.héten látszott a szív pulzálása,előtte héten pedig csak a petezsák.Szóval egy hét alatt csodák történhetnek!Nyugodj meg!
2013. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szikhólyagból lesz a baba. Első kisfiamnál is ez volt a papírra írva.
2013. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

teljesen jók az értékek, már van szikhólyag. Jól növekszik a petezsákod.

Korán mentél dokihoz, hisz még petezsákot sem látott, máris rámondta, hogy terhes vagy.

Nagyon szépen nől a petezsákod és már szikhólyag is van. Az üres petezsák esetében szikhólyag nem alakul ki.


boldog babavárást :)

2013. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek!!! Nagyon megkonnyebbultem.
2013. szept. 7. 06:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg, én csak a saját példámat tudom elmondani, elég stresszes időszak volt, amin keresztül mentem.


késés után pár nappal elmentem orvoshoz, aki azt mondta, mintha látna egy 4 mm-es petezsákot, de még olyan korai, hogy inkább menjek el vérvételre.

alacsony lett a hcg szintem, 147, visszamentem egy hét múlva, 6 mm petezsákot látott, benne szikhólyagot, 2 mm.

azt mondta, hogy túl alacsony az érték a vérvétel után, semmit nem nőtt a petezsák, ráírta hogy műszeres befejezés.


teljesen kész voltam, elmentem egy másik orvoshoz, megnézte, annyit tudott mondani két nappal később, hogy ugyanazt látja mint a másik orvos.

beletörődtem, kiborultam.


majd egy hétre rá elmentem a kórházba, hogy én jöttem műszeres befejezésre időpontot kérni, mutattam a papírokat.

az ultrahangos hölgy azt mondta, hogy azért nézzünk rá erre a dologra.

aztán megkérdezte: bekapcsoljam a szívhangot?

azt se tudtam hogy sírjak e vagy nevessek örömömben.

22 mm-es petezsák, benne 5,6 mm-es embrió, szívhanggal.

akkor állapították meg, hogy 6 hetes terhes vagyok.


Röviden ennyi, ezzel azt akartam mondani, hogy a korai terhességekben nem lehet másra hagyatkozni, csak a türelemre, próbálj meg nyugodt maradni.

amikor legközelebb mész, már lesz embrió is. :)


és egyébként nekem 05.30 volt az utolsó mensim, és most nézem a papírjaimat, hogy nekem 07.18-án volt a 22 mmes petezsákom embrióval, úgyhogy igen, teljesen normálos, hogy 7héttel a menzeszed után 17 mm a petezsák.


nyugodj meg, minden rendben lesz!

2013. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Milyen szép a történeted!! Gratulálok neked, és sok boldogságot!

A válaszodat pedig nagyon köszönöm!

2013. szept. 7. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!