Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi lehet a legkisebb idő...

Mennyi lehet a legkisebb idő szülés után, miután biztonságos újra teherbe esni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk annyira kicsi korkülönbséget, amennyire csak lehet, de még biztonságos. Tudtok esetleg személyes példát, vagy orvosi véleményt erről? Mennyi időnek kell eltelnie szülés után, mire újra biztonságos a teherbeesés és nem magasabb a vetélési vagy koraszülési kockázat?
2013. szept. 7. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat,aki 3 hónap után lett terhes,és nem volt probléma.


De itt vagyok élő példa,akinek 2 terhessége szakadt meg idő előtt a szülés utáni 1. év végén (11 hónapos volt a nagy,a másodiknál 10 hónapos volt a másod szülött,mind a kettő terhesség 7. héten szakadt meg) estem teherbe...

Viszont amikor az egyik gyerkőc 8 hónapos volt,akkor terhes lettem,és sikerült gond nélkül- bár korán nyíló méhszájjal kihordanom... Igaz,ennek oka lehetett,hogy már 4. gyerkőc volt és hogy volt egy gombás fertőzésem,ami rásegíthetett a korai nyílásra...


Én a saját esetemből kiindulva 1-1,5 évet javasolnék,de nem vagyok sem orvos,sem védőnő. :-)

2013. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú, nem egyszerű, amin keresztül mentél! Köszönöm, hogy megosztottad velem a személyes tapasztalataidat! Gratulálok a gyermekeidhez!
2013. szept. 7. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan családot, ahol az egyik gyerek januárban született, a másik ugyanabban az évben decemberben.


Szerintem ez nagyon egyéni, hogy kinél mi a "biztonságos".

De a szervezet ezt valamennyire szabályozza is. Tehát amíg nincs újra peteérésed, addig eleve kizárt.

És ahogy első válaszoló (szomorú) példája mutatja, ha a test még nincs készen, akkor az anya nem tudja kihordani az újabb terhességet.


Szerintem ha egy baba meg tud foganni és meg is tapad rendesen, akkor onnantól ugyanannyira "biztonságos", mint akármelyik terhesség, mert rizikó mindig van valamennyi...

2013. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ez attól függ hogy szültél, császár vagy természetes úton, ha természetes uton akkor általában akkor sincs gond ha még az egy év sincs meg köztük. Ismerek egy nőt akiknél 10 hó a különbség az első aktusból fogant 5 héttel a szülés után. Ha császár akkor mindenképp érdemes 2 évet várni, de egy a minimum az ujabb teherbeeséshez.
2013. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én császáros voltam, nekem a dokim azt javasolta, hogy egy évet várjunk a következővel.

2013. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) még nem szültem, nem tudom, melyik lesz (előre láthatóan természetes szülés, fejfekvésű és normál súlyú), csak tervezgetünk a férjemmel :)
2013. szept. 7. 14:46
 7/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Bár nekem még nincs ilyen tapasztalatom, egy gondoloatot meg szeretnék osztani, mert a témáról épp mostanában beszélgettünk mi is. Először én is arra gondoltam, hogy amilyen kis korkülönbség csak lehet - persze ahogy biztonságos - de aztán eszembe jutott, hogy nagyon sok helyen olvastam, hogyha az anya újra várandós lesz, az anyatej íze-összetétele megváltozik, és gyakran ezt elutasítja a baba. Persze olvastam sok kivételt is, de emiatt én most úgy gondolom, hogyha pl az első babát tudnám szoptatni rendesen, minőségileg és mennyiségileg is elég tejjel, akkor szeretném, ha ebben neki 6-7-8 hónapig mindenképpen része lenne. Vannak persze, akik ezt cáfolják - mert nem tapasztalták, hogy elutasítaná a tejet - de a meglévő kisbabának az életében ezek azok a hónapok, amikor ebben része lehet, miért kockáztassam. Tudom, vannak jó tápszerek... meg igazából nem is volt válasz a kérdésedre, de talán egy másik, elgondolkodtató szempont.
2013. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon nem szeretnék tápszerezni, elkerülném, amennyire csak lehetséges. Jó, de messze nem idális táplálék egy babának. Nem gondoltam arra, hogy a terhesség miatt nem tudnék szoptatni. Köszönöm, hogy felvetetted ezt is!
2013. szept. 7. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szoptattam terhesen (igaz nem volt ilyen kicsi a korkülönbség), még napi 3-4x, és a babám 6,5 hónapos terhes koromig elfogadta.

Ami szerintem nehezebb, hogy a mellbimbók borzasztóan érzékenyek az első trimeszterben, így elég fájdalmas a szoptatás is, volt hogy megeredt a könnyem közben.

2013. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nyilván az első babád már megszületett, de kistesóval vêgül is mi lett? Mennyi lett a korkülönbség? Én nem rég szültem természetes úton, anyatejjel táplálom a babámat. Viszont én is arra jutottam, hogy kis korkülönbséget szeretnék majd közte és a testvére között, 6-9 hónappal szülés után már szeretnék várandós lenni újra. Mik a tapasztalataid?
2019. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!