Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki e...

Van itt olyan kismama aki e miatt vesztette el a babát?

Figyelt kérdés

Mi 1-2 év múlva szeretnénk babát,de én már vettem picike fogkefét,sapit,feliratos bodyt,zoknit!Nem lehetett ott hagyni annyira édesek voltak!De most anyukám azzal ijesztget,aki hamarabb megveszi a cuccokat,mint,hogy babája lenne...az mindig elveszti...elvetél!Mindig úgy gondoltam,hogy a babona csak annak jön be aki hisz benne,de nem akarok kockáztatni és kicsit megijedtem!

Nem arra vagyok kíváncsi,hogy ne idegesítsem magam ezen,hanem,hogy van-e olyan,aki elvesztette a babáját,nem mondom,hogy e miatt,csak hogy ugyan ilyen helyzetben volt!

Bár nem tudok már mit csinálni,amit megvettem azt nem dobom ki!!! :SSS


2009. nov. 3. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak babona.

Nem egy ruhácska vagy egy pici fogkefe miatt fog valaki elvetélni!

Ezzel az erővel nekem sem lenne 2 gyerekem..

2009. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne higyj benne. Eleve "viccnek" hangzik nem anyukádat akarom bántani! Nekem azt is mondták hogy vigyázzak és mindig egyek tamarin lekvárt egy kanál/nap mert nagy wczés közben kinyomom a gyereket. Szerinted??? Kész!!!! Olyat röhögtem. Ne feküdjek hason mert összenyomom, ez se valószínű mert sok helye van. Ne nyújtózkodjak mert megreped a burok és megszülök. Ha szüléssel álmodok megszülök éjjel úgy hogy észre sem veszem... Nem hallottam még olyan terminátor anyáról aki a tolófájást átaludta volna. Na ha terhes leszel majd ilyeneket is fogsz hallani amik megörjítenek. Ne foglalkozz senkivel. Legalább meg lesz mindenetek. Ez nem lesz akadálya a teherbe esésednek sem. és a terhességben sem okoz majd gondot.

2009. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mikor az első babákat vártam akkor gyorsan anyósom adott babkocsit meg kisruhákat.Nem sokkal későb kiderült hogy nem élnek vagyis nincs szívhangjuk.Na a férjem megmondta ha mégegyszer kiderül hogy babát várunk és akárki még egy zoknit is vesz kivágja vele együtt.Én hiszek is meg nem is ebben a babonában.Ne gondolj erre mert ezt fogod magadhoz vonzani.

Üdv:38+6 hkm.

2009. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen vettem meg az első kiszoknit a leendő kislányomnak, akinek már akkor tudtam, mi lesz a neve. Rá 10 évre megszületett a lányom, akit úgy neveztem el, ahogy 10 évvel azelőtt elterveztem, és hordta azt a bizonyos zoknit is. Azóta még két gyerekem született, és természetesen nekik is vettem már előre dolgokat. Ettől senki nem veszíti el, de fontos, hogy ne is félj ettől! Nincs ebben semmi rossz, ha az ember előre megvesz dolgokat!
2009. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
BABONA!!!! ettől senkinek nem lesz baja, mi amikor próbálkoztunk, még a boltok környékét is kerültük, várni is kellett a babára fél évet. a barátaink azonnal mindent megvettek, ami tetszett, esküvő után azonnal jött a gyerek....szerencsére már a másodikat várjuk mi is, de most már a tervezés előtt vettem dolgokat, azonnal sikerül, nov. 10.-re vagyunk kiírva...
2009. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én évekkel ezelőtt vettem a babámnak egy csomó mindent, cumit, játékokat. Mikor tavaly kiderült, hogy terhes vagyok, kaptam babaruhákat. Elvetéltem.


Most megint babás vagyok, de ilyesmiben nem hiszek. Én sem fogom azokat kidobni.

27 heteske

2009. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik vetélésem utáni 2. hézen mentem el babaholmikat vásárolni. Bíztam abban, hogy a köv. sikerülni fog. Jó sok pénzt hagytam egy boltban, és boldogan hoztam haza az aranyos kis 56-os, 62-es fehérnemüket, ruhácskákat. Csak a páromnak mutattam meg, mert az anyám is babonás, és nem akartam hallgatni a kétségbeesését. Fél év múlva lettem terhes. 15 hetes vagyok és vásárolgatok, de az anyám elől elhallgatjuk:).

Alig várom, hogy megtudjam, hogy fiú-e vagy kislány, sok tündéri holit kinéztem még:)

De miért nem vállaltok már most kicsit?! És, ha nem azonnal jön össze?! Gondold meg!:))

2009. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azzal mi a helyzet, hogy már van egy kisfiúnk és félretesszük az ő kinőtt ruháit, hátha lesz kistestvér. Ezt sem szabadna?
2009. nov. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem ezt általában az elsőre szokták mondni!Végül is a nővérem is vásárolt rucikat és most van egy gyönyörű 5 éves lánya!Nem érdekel mit mondanak ez hülyeség,nem hiszek benne...köszönöm,hogy megerősítettetek!!!!Köszönöm a válaszokat is,mindenkinek gratulálok a babujához!Sajnos nekünk még nincs olyan anyagi hátterünk,ezért várunk még kicsit!
2009. nov. 4. 09:24
 10/11 ketteske ***** válasza:

Szerintem ez a babona azon alapulhat, hogy ha egy kismama előre vesz babaholmit, és elvetél, akkor fájó dolog lesz neki a megvásárolt babaholmikat nézni/elpakolni, és ettől akarták a nőket megkímélni.

Én vettem előre kb. 24 hetesen, elvetéltem 26 hetesen, de nem azért mert volt a fiókban pár babaholmi.

2009. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!